Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi/főiskolai...

Milyen egyetemi/főiskolai szakra menjek így?

Figyelt kérdés

7 éve érettségiztem, de akkoriban nem érdekelt a tanulás, és így az érettségim sem lett a legjobb...

De a lényeg, hogy most újra érettségizem, és biológia szakra akarok menni, de utána néztem ennek az egyetemi szaknak, hogy miből is áll pontosan.

Tehát kémia, matematika, informatika, kémia... Pont ezek azok a tárgyak, amik sosem álltak hozzám közel, és félek, - hogy ha fel is vennének - csak néznék ki a fejemből, amikor e tárgyak valamelyikén beülnék az órára, és kb. semmi nem értenék az egészből...

Én inkább ez a magolós típus vagyok, akinek a humán tárgyak mentek jobban mindig is, azokból voltam jó.

De a kémia, fizika, matematika, informatika... Ezek enyhén szólva sem álltak hozzám közel sosem... és ez a szak tele van ezekkel is...

Gondolkodtam kémia tanfolyamon vagy kémia magán tanáron, de fél év alatt szerintem lehetetlen felhozni érettségi szintűre a tudásomat, ami megragadt úgy 8. osztályban...

Nagy bennem az akaraterő, tehát képes vagyok neki menni a kémiának, elölről kezdem ha kell, de basszus ott van a többi tárgy is...

Hiába szeretem a biológiát, ha ott van a többi olyan tárgy, amiktől eléggé félek!

Azon gondolkodom, hogy inkább valamilyen nagyrészt humán tárgyakból álló szakra kéne mennem, de fingom nincs melyik szak az ilyen. Nyilván matematika minden szakon van valamilyen formában, ezzel tisztában vagyok.

Agrár szakra gondoltam, vagy egészség szakra, de nehéz döntés... Segítsetek legyetek szívesek, hogy mit tegyek most! Megpróbáljam gőzerővel a biológia szakot vagy inkább menjek hozzám jobban illő szakra?!...



2018. nov. 27. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem ne erőltesd a biológiát, ha nem szereted a kémiát.. Környezetmérnöki? Agrár szak, vagy egészség szak -ezek is jobbak lehetnek
2018. nov. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos én is erre jutottam... A környezetmérnök is jól hangzik, csak azt sokan nem ajánlják - köztük a főnököm se - mert nem lehet vele elhelyezkedni ebben az országban.

Ő mesélte, hogy egy ismerőse is környezet mérnök szakon végzett, de nem tudott itt elhelyezkedni, aztán Ausztráliában találta meg a számításait.

De az agrárhoz is van kedvem! Meg az egészségszaknak is utána nézek! Köszönöm!

2018. nov. 27. 23:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy egészségszak, konkrétan nincs, de ha érdekel a biológia, és az ember működése, akkor szerintem is jó lenne neked valamilyen egészségügyi pálya. Milliókat nem fogsz vele keresni, meggazdagodni nem fogsz, de munkád biztos, hogy mindig lesz vele. Ápoló, dietetikus, védőnő?

Ajánlanám a gyógytornászt is, de oda elég magas a ponthatár.

2018. nov. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!