Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BCE-GTK, ELTE-GTI vagy DE-GTK...

BCE-GTK, ELTE-GTI vagy DE-GTK (pénzügy-számvitel)?

Figyelt kérdés
Jelenleg Debrecenben élek és 2019-ben érettségizek és nem tudom melyiket válasszam. Arra lennék kíváncsi hol a legszínvonalasabb és hol tanítják meg legjobban a PSZ-t. Azt hallottam, hogy már körülbelül "egy szinten" van a DE-GTK a Pesti egyetemekkel vagy legalábbis nem nagy a különbség. Egyáltalán érdemes-e emiatt felmennem Pestre vagy még talán a Szegedi egyetemben gondolkodnék, de akkor inkább Debrecen. Várom az érveket és ellen érveket válaszokat előre is köszönöm!

2018. nov. 30. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Az SZTE GTK-t alapvetően csak ajánlani tudom, ide járok, igaz, nem PSZ-re, de mind a pénzügyi, mind a számviteli oktatás igen magas színvonalú alapszakon.

A BCE-t én a magam részéről elkerülném. Egyrészt messze nem annyival jobb a többi egyetemnél, mint egykor volt, másrészt az a túlzott politikai erőtér is zavar, amivel rendelkezik.

Az ELTE GTI nekem kifejezetten szimpatikus a tantervek és az oktatók hozzáállása miatt, de nyilván egy új intézményről van szó, nem tudom, hogy küzd-e gyermekbetegségekkel, és ha igen, milyenekkel.

A DE-ről csak egy-két embertől hallottam, akik oda jártak, hogy csalódtak benne, mert többet vártak, de nem hiszem, hogy alapszakon bármelyikkel is melléfogsz.

2018. nov. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Én biztosan nem költöznék csak azért fel Pestre (ha nem itt laknék), hogy itteni iskolába járjak. Corvinus és ELTE is jó sulik, de vannak mindenhol problémák. S hozzá kell szokni a fővároshoz.

Én biztosan DE-t választanám, ha debreceni lennék.

2018. nov. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Corvinusra járok, vannak nagyon jó tanáraink, de rettenetes rendszerben oktatott tárgyaink is, viszont lehetőségek tekintetében szerintem mindenképpen első a Közgáz (szakkolik, diákszervezetek, vállalati kapcsolatok, közösség, gyakornoki és munkalehetőségek). A pénzügyi képzés szerintem itt a legszínvonalasabb, a számvitelt viszont legalább ilyen jól vagy még jobban megtanítják máshol is (BGE-n vagy vidéki egyetemeken). Azt nem tudom, az első válaszoló mire gondolt "politikai erőtér" alatt, nem vettem észre, hogy jobban befolyasolná a politika az oktatást mint bárhol máshol. Az ELTE-GTI egyébként még valóban új, de az oktatók többsége a BME-GTK-ról ment át, ahol már évek óta futnak ezek a gazdasági szakok.


Én összességében tudnám ajánlani a Közgázt, mérlegelj, hogy megéri-e emiatt költözni vagy sem.

2018. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Egy debreceniben/szegediben nem is értem, hogy miért merül fel másik egyetem?!

Sem gazdaságilag (minden egyetemvárosban iszonyúak az albérletek árai!), sem más nyomós indok nem hozható fel!

(vannak/lehetnek ilyen olyan különbségek, de ezeket lehet kompenzálni)

Mire végzel, Debrecenben hatalmas igény lesz a jól képzett munkaerőre - én oda fogok jelentkezni, mert garantáltan lesz állásom.

Csak nekem nincs olyan szerencsém, hogy lakásunk lenne Debrecenben, így marad a horror albérlet (koliról nem nagyon álmodhatok).

2018. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én Debrecenbe járok pénzügy számvitelre, nekem nem tetszik, nem ajánlom.
2018. dec. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5 - akkor miért nem mész el? (ha nekem nem tetszik valahol, akkor az első adandó alkalommal lelépek onnan!)

Mondjuk sok érvet is indokot nem hoztál az állításod hitelességének igazolásához...

2018. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát még mindig nem tudom eldönteni melyik legyen és mindjárt január. #5 Konkrét példákat tudsz mondani miért nem tetszik a debreceni pénzügy és számvitel szak. Mi az ami nem tetszik vagy mi az ami ép tetszik benne. Válaszodat előre is köszi
2018. dec. 3. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!