Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel vagy...

Pénzügy és számvitel vagy nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, és jővőre szeretnék egyetmre menni.


Mindenképpen valami gazadasági szakot szeretnék elvégezni, ugyanis fontos számomra, hogy jól lehessen vele elhelyezkedni.


Kinéztem a pénzügy és számvitelt illetve a nemzetközi gazdálkodást. A nyelveket szeretem, emiatt is gondolkozok a nemzetközi gazdálkodáson.

Csak az a baj, hogy manapság egy 18 évesnek olyan kevés rálátása van a dologra, hogy nem tudnám megmondani, pontosan mit is csinál az ng szakon végzett.

Valaki kitudná fejteni?


A pénzügytől kicsit félek, hogy ez egy olyan munka lehet, ami egy idő után unalmassá, monotonná válik.


Kitudnátok nekem bővebben fejteni a szakokat, illetve a véleményeiteket hozzá? Mit csinálnak ezeken a szakon végzettek?


18/L



2018. nov. 3. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kereső...


Amúgy ha tényleg szereted a nyelveket és félsz a monoton/unalmas dolgoktól, akkor a psz-t kerüld el.

Mivel igazából nem a pénzügy a nagy nehézség ott.. hanem a számvitel! :D

Ami milyen is? Jah... unalmas, monoton! S ha nem érzel rá, akkor brutál nehéz.

2018. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod! Az unalmas résznél arra gondoltam, mikor már dolgozni kell majd,ne legyen unalmas, és nem a tanulásra.

És az ng- ről esteleg tudnál valamit írni? :)

2018. nov. 3. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a Corvinusra járok ng-re, még csak elsőéves vagyok. Amit psz-es barátaimtól tudok: a tárgyaink nagy része megegyezik, de nekik matek helyett analízis van, illetve nekünk, ng-seknek van még +1 kötelező tárgyunk (eu felépítése és működése). Próbálj operativ tanterveket keresni, abból látszik, hogy milyen tárgyak vannak, mire fókuszál a szak...Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed van, irj privit, megpróbálok válaszolni!:)
2018. nov. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügy számvitellel jobban megszenvedsz, de kapsz mellé még egy papírt (mérlegképes) ezt is vedd számításba!


Nálunk egyébként azt látom, hogy más gazdasági szakokon a mikro, makro, stat ezek a nehezek, na nálunk ezek a közepes kategoriák. Én a számvitellel jobban megszenvedtem, mint bármelyikkel ezek közül és még mellé ott van a pénzügy, vál. pü. ha nem lenne elég ja meg kettő szigorlat ezekből ami más gtk szakokon nincs, más szakosok meg 3 kredites eu, marketing meg egyéb tárgyakkal sírnak.


Egyébként igazuk van az előzőeknek töltsél le minél több tantervet és nézd meg, hogy melyik érdekelne.


Itt megtalálod: [link]

2018. nov. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt a dilemmám tavaly, végül a psz-t választottam. Jó szak, jó egyetem, de a "pénzügy és számvitel" elnevezés így utólag kicsit félrevezetőnek bizonyult. Azt gondolná az ember, hogy 50-50, közben rengeteg a számvitel, ami elég monoton és ha nem szereted/érdekel, akkor durván unalmas és nehéz is, ellenben (a szerintem sokkal érdekesebb) pénzügyből alig kapunk többet, mint más alapszakosok. Ha szeretnél számvitellel foglalkozni (könyvvizsgálat, adótanácsadás, stb.) akkor a psz-es diploma értékes és sok lehetőség van benne, de ha inkább a pénzügy érdekel és/vagy riaszt a monotonitás, akkor válaszd az ng-t/gm-et, és utána pénzügy mestert (vagy bármi mást amihez addig kedvet kapsz, sokat fog bővülni a rálátásod ha már bent vagy az egyetemen).
2018. nov. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!