Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes gazdálkodás menedzsmen...

Érdemes gazdálkodás menedzsment szakra jelentkeznem, ha a történelem és a társadalomtudományok, politikai területek érdekelnek? Közgáznak mennyire van társadalomtudományi jellege?

Figyelt kérdés

2018. dec. 1. 14:00
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A politikusok egy része közgazdász és csak ezért gondoltam hogy ez a szak jó lenne.Amúgy a matek nem erősségem,a törit szeretem.
2018. dec. 1. 14:02
 2/17 anonim ***** válasza:
Én nem tenném. Tanultam közgazdaságot, s ilyen érdeklődéssel nem azt az irányt javasolnám.
2018. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Abszolút! Közgazdaságot vagy jogi egyetemet javaslok erre. A közgazdaságnak az alkalmazott közgazdaságtan, vagy ha találsz ilyet, kutató közgazdász szakok pont erre valók.
2018. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Illetve bocs, most újra elolvastam a kérdést. Gazdálkodás-menedzsmentre kevésbé, az alkalmazott közgazdaságtan szakot nézegesd!
2018. dec. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Ne, gazdálkodás menedzsmentet ne válassz, ha a társadalomtudomány érdekel.


Nemzetközi tanulmányok lesz a te szakod.

Vagy, ha szeretnél belevinni közgazdaságtant is, akkor Nemzetközi gazdálkodás. Ezen a szakon viszonylag sok társadalomtudományi tárgy van, sőt van rá specializáció is: Gazdaságdiplomácia (legalábbis a BGE-n van.)

2018. dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De az csak Pesten van,én meg vidéki vagyok.Itt csak gazdálkodás menedzsment,pénzügy számvitel és keresledelem-marketing van
2018. dec. 1. 19:13
 7/17 anonim ***** válasza:

Jaa értem, és biztos, hogy leakarod korlátozni erre a 3-ra a lehetőségeidet? Nem szeretnél, vagy nem tudod megoldani, hogy más egyetemen tanulj?


Ezek közül viszont tényleg a gazdmen-nek van a leginkább társadalomtudományos jellege. De nem sok.

2018. dec. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
3%

A nemzetközi tanulmányok értéktelen büfé-ruhatár szak, kerüld el messziről.


E három közül csakugyan nehéz a szempontjaid alapján választani, de szociológia nincs / vagy nem érdekel?


A gazdálkodás-menedzsment e három közül a leggyengébb. Kerüld el, ha teheted.


A marketing vagy a pénzügy a két legerősebb gazdasági szak, a marketing kicsit bölcsészesebb (fogyasztói magatartás, trendkutatás stb.), nézd meg azt.

2018. dec. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hát itt a közelben ezeken kívül csak műszaki meg agrár karok vannak.

A kereskedelem marketing is csak a szomszéd megyében van,de az talán még megoldható.

Szociológia nem csak egy büfészak?Nem tudok róla hogy olyan szak lenne itt.Politikatudományok alapszak van a szomszéd megyénen (ahol a kereskedelem és marketing is) viszont az is csak valami büfészak,nem?


De a gazdálkodásnak több köze van a politikájoz,mint a marketingnek,nem?

2018. dec. 1. 22:39
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

A szociológia nem büfészak, de valóban nem túl megbecsült manapság sajnos. Viszont a piackutatók nagyrészt szociológusok. Sok szociológust ismerek, akik az üzletben dolgoznak, főleg piackutatáson. A másik, hogy nagyon jók statisztikából, és van is statisztika mesterképzése. Ami viszont hasznos lehet másfele is.


A politológia alapképzés nem rossz, de megintcsak nem a piacképességéről híres. Ha választanom kellene, én inkább a szociológiát választanám.


Akkor menj gazdálkodásra, az se rossz választás.

2018. dec. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!