Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meteorológiát vagy geológiát...

Meteorológiát vagy geológiát érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Elte földtudományira szeretnék menni, de nemtudom melyik szakiránnyal... melyik keresettebb, melyik keres többet, melyiket nehezebb elvégezni? Ha egyiket sem akkor mit érdemes tanulni?

2018. dec. 3. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Meteorológia. Eléggé kitárul a szakirány. Pénz van a katonameteorológiában és a repülésmeteorológiában, nyilván mindkettőhöz minimum erős angol is kell, de ezekkel tényleg lehet keresni. Elvégezni nehéz, nehéz a matek, fizika, főleg ha úgy jössz oda, hogy fingod nincs a fizikáról (nekem se volt). A matekból meg sztem javasolt az emelt érettségi. Mivel a felvételi ponthatár egy vicc ide, inkább az emelt csak azért kell, hogy fakton megtanítsanak deriválni meg integrálni, azzal nagy előnyre teszel szert, ha úgy jössz ide.


Geológia hobbiszak. Nem nehéz elvégezni. Csoporttársaim kb végigchillezik a félévet. Ásványtan ami kicsit nehezebb, de ahhoz meg csak simán le kell ülni és nézegetni a köveket, és seggelni. Meg a fizkémet mondják nehéznek, de nyilván ez sem egy bme szint, meg lehet tanulni.

Ezzel elhelyezkedni nem nagyon tudnak, páran ottmaradnak tanítani, csak a legjobbak jutnak ki olajfúrókra pl. Van egy végzett geológus ismerősöm, éppen a köveket pakolgatja egy ásványmúzeumban piripócsfalun. Szóval, ha nem erre vágysz, és nem vagy nagyon lusta leülni a fizikához, akkor én a meteot javasolnám. A klimatológia msc pedig egy egészen csodálatos része a meteonak......

2018. dec. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ. Ugyan nem említetted de azért megkérdezem (mert másol javasolták) a Hidrogeológia Mscről mit lehet tudni?
2018. dec. 5. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!