Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kinek érdemes gimnáziumba...

Kinek érdemes gimnáziumba menni? Én 4 tanuló vagyok szerintetek nekem érdemes vagy menjek szakra?

Figyelt kérdés
2018. dec. 4. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nincs egy konkrét elképzelése annak szerintem jobb a gimi. Szak inkább annak való aki tudja hogy pl infóval akar foglalkozni vagy közgázzal és ilyen szakközépbe megy akkor. Gimik között is vannak nagyon erősek meg gyengék, ha esetleg nem érzed annyira jó tanulónak magad keress egy közepes gimit.
2018. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szakközép alatt a szakgimire gondoltam, későn kapcsolatban hogy már más a neve.
2018. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha már nem tudod jól toldalékolni a számokat, inkább írd ki betűvel:

négyes

és

4-es

Olyan nincs, hogy 4 tanuló, hacsak nem négy db tanuló vagy, ami meg hogy a fenében van...

Komolyan négyes vagy ezzel az alaphiányossággal?

Van elképzelésed, hogy mit szeretnél a jövőben? Ha konkrét szakmai elképzeléseid vannak, pl szakács, cukrász, valamilyen szerelő, asztalos, nem tudom pontosan mit kötnek ezek közül érettségihez, akkor szakra mennék. Ha nincs, akkor gimnázium, az idő során majd rájössz, hogy mi érdekel, és érettségi után mehetsz egyetemre, tanulhatsz szakmát, sőt, még dolgozhatsz is valamelyik mellett.

Ha az én gyerekem szakács akarna lenni, és ezt eldönti, akkor nem ragaszkodnék ahhoz, hogy gimnáziumba menjen. Viszont szerintem egy érettségi alap a mai időkben. Ha szakra mész, és szakiskolára gondolok, nem érettségit adó szakközépre, vagy hogy működik, akkor is legyen majd egy érettségid, estin mondjuk. De gondolom lehet szakmát és érettségit is csinálni, 1 plusz évvel ráhúzol. De ez tényleg tőled függ, nem csak az osztályzataidtól, mit szeretnél kezdeni az életeddel.

2018. dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
"Komolyan négyes vagy ezzel az alaphiányossággal?" - Komolyan ennyi alapján kell megítélni egy gyereket? Egyetlen helyesírási hiba miatt?
2018. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj sima gimnáziumba ha teheted, a szakgimik alacsonyabb színvonalúak.
2018. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!