Hollandosok és oroszosok?

Figyelt kérdés

Ez a két szak között vacillálok, a néderlandisztika és a szlavisztika-orosz között. Mindkettő érdekel, de mindkettőnek vannak hátrányai is számomra.

A holland esetében leginkább az, hogy köztudott, a hollandok nagyon jól beszélnek angolul. Ezért a néderlandisztikások véleménye nagyon érdekelne arról, hogy így mégis milyen az elhelyezkedés ezzel a szakkal, mennyire van szükség holland fordítókra és tolmácsokra?

Az orosz esetében pedig az orosz mentalitás, és a jelenlegi politikai helyzet az ami kicsit visszatart. Pedig nagyon érdekel az orosz irodalom, és az orosz nyelv is. De például élni biztos nem élnek ott. Úgyhogy a szlavisztikásoktól azt kérdezném, hogy nektek erről mi a véleményetek? Nektek számít az, hogy mennyire tudtok azonosulni az orosz emberekkel, stb.?

Esetleg még leírhatjátok, hogy hol tanultok, és milyen ott a képzés, mennyire vagytok megelégedve mind a szakkal, mind az egyetemmel.



2018. dec. 4. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szlavisztikát végeztem, éltem Moszkvában. Az orosz embereket nagyon barátságosnak, segítőkésznek találtam. A politikai helyzettel nem tudom, mi a gondod, Oroszország mióta fennáll még nem volt békében. Legfeljebb most többet hallani róla.

A végzettségemmel nem élek meg, külföldön dolgozom.

2018. dec. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ha szabad kérdeznem, most mivel foglalkozol? Megbántad, hogy ezt tanultad?
2018. dec. 4. 19:57
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Megbántam. Semmiféle differenciált ismeretet nem ad. Általánosságokat fogsz tanulni, olyan dolgokat, amiket elolvashatsz egy lexikonban, érdekességképpen, de úgy a munkához vagy egyáltalán semmihez nem lesz rá szükséged.

Magyarul fogtok tanulni és lesz heti pár nyelv óra.


Én most szobalánykodom.

2018. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de tudom, hogy miből áll, meg hogy néz ki egy nyelvszak.
2018. dec. 4. 21:28
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Csak mondtam, hogy a nyelvet nem fogod megtanulni. Nekem is magánúton lett csak felsőfokúm, hisz nem is volt lehetőség gyakorolni a nyelvet.

Persze el lehet helyezkedni ilyen call center szerű munkakörökben vele, nettó 160-ért, de nekem ez nem felelt meg.

2018. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Nezd meg például az ELTE BTK honlapjan, hogy milyen targyak vannak egy nyelvszakon.
2018. dec. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Utolso vagyok, bocs, felreolvastam a kommented!:)
2018. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A nettó 160, azért elég kevés.

Én németes call centerben keresek nettó 280-at, kezdőként, nulla tapasztalattal.


A bölcsész képzések nem adnak konkrétan végzettséget, ezért a hátrányuk, hogy a végzett bölcsészek sokszor nem tudják mire tudják használni a tudásukat.

A nyelvtudás mindenhol előny, de főleg ha van hozzá más, különböző végzettséged.

Például keresett a mérnök, aki tud magas szinten németül és/vagy angolul. De ez csak egy példa.


Tudom nehéz, mert szerintem te is humán beállítottságú vagy, mint én, ezért hiába mondom, hogy mérnök, az minket nem érdekel :D

szerintem nézegess társadalomtudományi szakokat még : szociológia, politológia, amikkel magas szinten lehet mit kezdeni, jobb körülményekkel és elhelyezkedési lehetőségekkel.

Ezenkívül a jog, államtudományi területek nem érdekelnek esetleg?

2018. dec. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, én is nagyobb fizetésekről hallottam call centerben.

Egyébként épp egy társadalomtudományis szakon vagyok most.:D Csak kicsit elbizonytalanodtam. De ez egy másik történet.

2018. dec. 6. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!