Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó érettségi eredmények,...

Jó érettségi eredmények, nyelvvizsgák, humán beállítottság, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szóval itt tartok most, jók lettek az érettségijeim (kivéve a matek), van 3 nyelvvizsgám, de "pechemre" teljesen humános vagyok. Több mint 460 pontom lenne az egyetemhez, szóval a magas ponthatárok sem jelentenének problémát, az sokkal inkább, hogy milyen szakot válasszak:

-pszichológia: Nagyon érdekel és szeretem, de nem biztos, hogy alkalmas lennék pszichológusnak, mert én magam sem vagyok lelkileg teljesen stabil..meg ugye elég telített ez a terület, pedig szívesen foglalkoznék viselkedéskutatással vagy kriminalisztikában ilyesmivel, csak erre meg nem látok túl sok esélyt.

-tanári: 2 idegen nyelvet választanék ebben az esetben, csak az a baj, hogy nem szeretem a gyerekeket, úgyhogy nyelviskolában meg magánban tudnék ezzel tanítani.

-jog: Ettől azért kicsit tartok, bár érdeklődöm ebbe az irányba is, nagyon nehezen elvégezhető szakról van szó, nem tudom mennyire lehetséges, ha az ember nem elkötelezett, hogy ő márpedig ügyvéd/bíró/stb. akar lenni, de biztos sok helyen lehetne dolgozni ilyen végzettséggel..

Nézegettem az NKE-t is, bűnügyi, honvédelmi, de azzal is a legtöbben rendőr- vagy katonatisztek lesznek és itt nagyjából el is fogytak a szakok...addig is OKJ-t meg munkát tervezek, de azért 1-2 éven belül el kéne kezdeni az egyetemet is.

Előre is köszönök mindenféle segítséget, tanácsot, tapasztalatot, ötletet akár itt, akár üzenetben.

20/L



2018. dec. 11. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok okosat nem tudok ezekhez a szakokhoz hozzáfűzni, más irányban vagyok.

DE annyi biztos, hogy csakis akkor menj el valamelyikre, ha tényleg érdekel és azzal akarsz foglalkozni.

Csak azért mert nincs jobb opció, nem tűnik rossznak ne menj.

Szenvedés lesz úgy az egyetem, hogyha nem vagy igazán motivált.

Én egyébként biztosan a nyelvvel kezdenék valamit a helyedben. Elég ritka,hogy 3 nyelven is beszélsz, gondolom jó nyelvérzéked van. Mostanában pl egyre fontosabb a kínai nyelvtudás(sok kínai befektetés és üzem épül most is itthon kínaiakkal, nagyon keresik azt, aki tud fordítani és kommunikálni velük). Ha mellette meg még beszélsz 3 nyelvet az szerintem még nagyobb plusz. Vagy a 3-ból valamelyiket ami a legkelendőbb tökéletesre fejleszteni és abból megélni.

2018. dec. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel, akkor egyetemen taníthatsz tanári végzettség nélkül is egy diplomával, szóval lehet elmehetsz egyetemi nyelvi tanárnak. (Legalábbis a mi karunkon egyetlen egy oktatónak van tanári végzettsége...)
2018. dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nyelvtanár ezek közül a legjobb választás. Én például jelenleg is német tanárhoz járok (ösd b2). Szeretnék én is másfél óra alatt 4000-et keresni (ráadásul még nem is a legdrágábbhoz járok.) Ahhoz, hogy a jelenlegi fizumat elérje, elég lenne napi 3 órát dolgoznom.
2018. dec. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tanárin vagyok es azt javaslom. Idén kezdtem:).20L
2018. dec. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is a nyelvtanárit javaslom, nem muszáj gimis tanárnak menned, ha nem akarsz. Lehetsz nyelviskolában tanár, ha kutatsz egy nyelvterületen akár egyetemi professzor, de dolgozhatsz multiknál is, tanítás mellett másodállásban fordító/tolmács, bármi...Egy évig jártam anglisztikára, most átjöttem osztatlan tanárira (angol-orosz), de ha jó a nyelvérzéked, nem nehéz egy nyelvszak, nincs sok óránk sem egy héten, csütörtök délutántól én speciel már szabad vagyok.
2018. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Azt javaslom nézz jobban utána a pszichológia szaknak, rengeteg lehetőség van, amit sokan nem ismernek. Én például munkapszichológián szeretnék specializálódni, onnan lehetek fejvadász, HR-es vagy olyan aki azt vizsgálja, alkalmas-e az adott személy katonának, rendőrnek vagy cégen belül egy adott pozícióra. Van még reklámpszichológia, ez itthon nem tudom mennyire keresett, de nyelvvel külföldre is mehetnél vele. Aztán az ELTÉn van egy új specializáció ami a globalizáció és népvándorlás hatásaival foglalkozik.

Ha van valami kérdésed írj nyugodtan, segítek, ha tudom a választ. :D De inkább nem próbállak rávenni, mert még felhúzod a ponthatárt.

2019. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!