Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme van a Pázmány...

Mi értelme van a Pázmány (PPKE) -ba olvasztani az Óbudai Egyetemet?

Figyelt kérdés
A 444 nemrégen hozta le a cikket. Szerintetek ennek mi értelme?

2018. dec. 11. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Elsősorban fenntarthatósági. Már áprilisban is arról cikkeztek, hogy az OE nem képes rentábilisan működni, ami miatt létszámstoppot és megszorításokat terveztek. Hogy ebből mi valósult meg és mi nem, azt nem tudom, de ha lett is belőle valami, szemmel láthatóan nem érte el a kívánt eredményt.
2018. dec. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

amikor a NIK-re jártam kb 8 éve azzal büszkélkedtek hogy csak 10% végez náluk


és persze mindent megtettek hogy ez így is legyen...


kapják be! megérdemlik a sorsuk

2018. dec. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Örülök, hogy valaki kiírta a kérdést. Szerintetek lesz is ebből valami?
2018. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy nagyon a Pázmány javára döntenek.

Nemrégen írták alá a megállapodást egy amerikai egyetemmel, hogy jövőre 2019-ben vegyészmérnöki, gépészmérnöki, építészmérnöki képzést indít a Pázmány. Budapesten így is van két nagyhírű, nagymultú műszaki egyetem, a BME és az Óbudai. Sokkal egyszerűbb kihasználni a politikai hátszelet, és magukba olvasztani egy meglévő intézményt. Főleg, hogy az OE-nél van pénzügyi válság, így könnyebb beadni ezt az embereknek, hallgatóknak.

Plusz, a Pázmány hirtelen nem tud oktatókat találni, helyszínt vásárolni. A meglévő műszaki campusa modern, de meglehetősen kicsi. Az OE benyelésével ezeket az akadályokat is áthidalhatják.

2018. dec. 13. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!