Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jól van szeparálva...

Szerintetek jól van szeparálva a képzés a bolognai rendszer (BSc vs. MSc)?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy bár elvégeztem a mindkét szintet a szakomon, de úgy érzem, hogy a BSc jóval hasznosabb és átfogóbb tudást adott, az MSc inkább speciálisabbat.


Namost, akik váltanak, tegyük fel, hogy mondjuk X BSc szakról bekerülnek Y MSc szakra, azok joggal mondják magukat mindkét terület ismerőjének? Ha az én szakomon csak az MSc-t végeztem volna el, mert a BSc-t más szakon csináltam volna, nem érezném magam elég felkészültnek a mostani munkámhoz (annak ellenére, hogy egy olyan szakról van szó, ami sok otthon tanulást és önképzést foglal magában)...


Nektek mi a véleményetek?



2018. dec. 15. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Abszolút jól érzed, kinyírták az egyetemi képzéseket.
2018. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Abszolút nem. Ezt minden józanul gondolkodó belátja. A húzós anyag 80-90 %-a nálunk BSc-n van. Ráadásul pár éve beraktak egy plusz tárgyat, amit egy MSc tárgyból vettek ki. Abszolút nem könnyű tárgy. Így még több specializáció van már a BSc-n. A legelméletibb tárgyak, matematikai alapozások nagy része, stb a BSc-ben van. Kérdezem én, akkor miért szólják le, hogy ez "csak főiskolai szint"?

Megmondom én, hogy változtatnék ezen az én szakomon. A BSc legyen csak 2-2,5 éves, de specializációval. A spechez szükséges alapozók lennének benne, utolsó félévben pedig a jelenleginél kisebb lélegzetvételű projekt kellene. Vagy egy cégnél szakmai gyakorlat. Az MSc-n meg lemenne a többi elméleti tárgy, spectől függetlenül, egy sokkal általánosabb képzés lenne, bár ott is lenne spec, illetve mellékspec.

Na így az MSc megkapná a megérdemelt tiszteletet, többen választanák. A BSc meg lényegében egy kicsit erősebb alapokkal rendelkező technikusi lenne. Nyilván a munkaerőpiacon ennek a kettőnek más az értéke. Vmint lehetne választani, hogy vki osztatlanban csinálja, a régi tanterv szerint. Erre is minden lehetőség meglenne. És mondjuk oda kötelező lenne a 2 emelt, a BSc-hez meg egy. Ha vki BSc-MSc vonalon megy, akkor megúszhat egy emeltet, de egy félévvel hosszabb lenne neki.

Ez a munkaerőpiacot is fellendíthetné. Hiszen, a BSc-sek nagy része elmehet dolgozni, és utána még mindig folytathatná MSc-n.

2018. dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Na most, akik váltanak, tegyük fel, hogy mondjuk X BSc szakról bekerülnek Y MSc szakra, azok joggal mondják magukat mindkét terület ismerőjének?"


Nem. Pl energetikusoknak simán átengedik jelekből, meg talán digitből is. Elmehetnek villany MSc-re. De igazából az alapokból nagyon sok fog hiányozni, közük nincs egy jelenleg végzett BSc-s(!!!!) villanyos szintjéhez...

2018. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a problémám nekem is. Jelenleg mérnökinfó BSc-n vagyok és majd szeretnék menni villamosmérnöki MSc-re mert abba az irányba akarok továbbhaladni. Nem akarnám megcsinálni a villamosmérnöki BSc-t pluszba még hozzá, viszont lehet tényleg kevés lenne a tudásom az MSc-hez. Szerintem a legjobb megoldás valami köztes átvezető képzés lenne.
2018. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!