Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sulit szeretnék váltani 2 és...

Sulit szeretnék váltani 2 és fél év után.2-szer jártam az előkészítőt, és most vagyok rendes 9. És felmerült a suli váltás. Szerintetek hogy döntsek?

Figyelt kérdés
Gondjaim vannak a matekkal megint és most a nyelvtanom is elég szarul sikerült.(tavaly majdnem színtiszta 5 voltam belőle) És felmerült a suli váltás. Viszont ahol én tanulok az egy olyan gimnázium ahol vannak plusz juttatasok. Pl:. ecdl modulok, nyelvvizsga, jogsi (ezek mind ingyen ha elsőre atmesz, ha nem fizetni kell ugyanúgy) de az ecdlt elbasztam, annyiszor mentem potvizsgazni és a modulokbol is csak 3 van meg. Az iskola mellé kötelező a kollégium. Nem bírom lehataroltságot, és hát eléggé elvagyunk korlátozva. Nincsenek baráti kapcsolataim. Akivel másfél évig jóba voltam elment. Az osztalyom nagyrészét utalom, sokszor turkálnak a másik életbe és ezt természetesnek tartják. Nap 24 órájában egymásra vagyunk zárva. És úgy érzem hogy csak kihasznalnak. És ami a legnagyobb gondom a matek. Nehezen megy és úgy érzem mintha a tanár ki akar buktatni. Van egy olyan szabálya hogy addig kell újra írni egy dolgozatot amíg minimum 2 nem lesz. És 1 lett a javítom és másnak is a csoportból de neki nem kellett újra írnia, emellett a javító szerintem nehezebb volt mint az eredeti. És ezekből nekem az jött le hogy meg akar húzni. És volt még pár huzasa de nem tudom mit csináljak. Félek is tőle, kicsit nem normális. Viszont a másik gimibe (ami gyengébb, és közel van a lakhelyemhez) atvennenek csak 9.-be ugyebár, és 17 vagyok. Az igazgatónővel már érdeklődtünk és azt mondta hogy félt engem a túl korossag miatt. Hogy betesznek egy 17 évest a 15 évesek közé. Es ez miatt én is félek. És nem tudom hogy döntsek. Mert ez nagyban befolyásolja a jövőmet. Mert másból meg jó jegyeim vannak. Viszont nem tudom hogy döntsek.Szerintetek hogy döntsek?
2018. dec. 15. 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Emiatt felesleges sulit váltani. Matek órád máshol is lesz és az érettségi is ugyanaz lesz minden suliban. A legegyszerűbb az lenne ha készülnél matekból az órákra, semmi olyat nem tanultok középiskolában amiből ne lehetne összehozni egy kettest pár óra gyakorlással.

A legegyszerűbb ha leülsz és megtanulod a dolgokat, már így is 2 év csúszásban vagy. Ne nehezítsd tovább a daját dolgod.

2018. dec. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!