Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek állatorvos attól,...

Lehetek állatorvos attól, hogy gimnáziumban nem tanulok emelt bioszt és kémiát?

Figyelt kérdés

Januárban felvételizek. Eddig csak emelt angol/angol kéttannyelvűben gondolkodtam, viszont az utóbbi időben elkezdett foglalkoztatni az állatorvosi szakma, és komolyan is gondolom. Először óvodában akartam az lenni, aztán ez kitartott egészen hatodikig. Ugyanis ekkor kezdett el nálam beindulni az angol nyelv utáni szeretet, amiből egész negyediktől idáig csak ötösöm volt/van.

Kémiából és biológiából is színötös vagyok ugyan, de a kémiát nem igazán értem. Vagyis értem, csak annyira nagyon nem érdekel. Ha sokáig ülök felette akkor megértem, de a dogáknál inkább kilogikázom a válaszokat. De ha ez kell az állatorvosira, akkor nagyon szívesen tanulom. Biológiát szeretném, de a tanár nagyon elveszi a kedvem tőle (ettől függetlenül értem, és abból is ötös vagyok).


Viszont ha emelt angolra mennék, akkor elveszne az esélyem, hogy állatorvos legyek? Attól félek, hogy ha biosz-kémiára mennék, és véletlenül meggondolnám magam az évek közben, akkor megbánnám nagyon, hogy nem angolra mentem... De jelen pillanatban nagyon komolyan gondolom ezt az állatorvososdit.


Elsőtől hatodik félévig folyton kitűnő voltam év végén és félévkor is mindenből, hatodik év végén és hetedik félév+év végén fizikából és matekból négyes lettem, többiből ötös. Most eddig csak fizikából állok 4-esre, többi mind ötös, és év végére fel szeretném hozni a fizikát is ötösre. Sajnos a fizikánál a tanárral van a baj, nem tud tanítani. Hatodik-hetedikben a matekot is ő tanította, akkor az sem ment, viszont most új matektanárt kaptunk hála égnek (most matekból egy hármasom és hét ötösöm van).



Nagyon hezitálok most, hogy milyen suliba menjek. Valami ötlet, tanács?



14/L



2018. dec. 16. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Hasznosabb a biológia-kémia tagozat, ha valóban az állatorvosira készülsz. Viszont azzal legyél tisztában, hogy nagyon nehéz! Nem kicsit. A "nem igazán értem" nem elég hozzá. Angolt nem kell iskolai körülmények között tanulni, az iskola inkább csak lelassítja a tanulást, mert nagyon nyelvtancentrikus. Angolul magadtól is meg tudsz tanulni, elég filmeket nézni, olvasni, esetleg társalgáshoz magánórákat venni. Angol tagozatról is mehetsz állatorvosira, csak több munkát kell belefektetned. A kéttannyelvűnek több értelme van, az magasabb szintű nyelvtudáshoz juttat, és 2 angol nyelvű érettségivel plusz egy ötös angol emelt szintűvel felsőfokú nyelvvizsgát kapsz.
2018. dec. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Eszedbe ne jusson biosz-kémiára menni! A nyelv ÖSSZEHASONLÍTHATATLANUL hasznosabb lesz számodra, akárhova mész is! Az emelt biosz elég könnyű, akár magadtól is felkészülhetsz. Az emelt kémia nehezebb, viszont nem nagy anyag, csak 2 évig tanulod majd a gimiben, bőven lesz időd foglalkozni vele (annál is inkább, mert a bekerülés után a felvételi anyag nemigen kell majd, tehát ha már benn vagy, nem jelent hátrányt, ha nem vagy túl penge belőle:))

Bioszból-kémiából legyél 5-ös, he lesznek faktok, vedd fel őket, ha kell majd, járj egy ideig külön kémia tanárhoz és kész!

A gimiben a nyelvekkel foglalkozz elsősorban!

(És a hozott pontjaid legyenek kimaxolva - szóval 11-12-es jegyek, amik számítanak, legyenek meg, akkor nem akkora a tétje az érettséginek, egy hiba belefér!)

2018. dec. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én angol nyelvi tagozatra jártam a gimiben, és 11-12-ben volt a fakultáció választás, ott felvettem a kémiát és a biológiát és sikeresen tettem emelteket :)
2018. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Bár a második válaszoló nem tudom miért lett lepontozva...
2018. dec. 17. 17:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert túlértékelik a tagozat jelentőségét a felvételiben. Mintha az emeltek olyan nagyon nehezek lennének. Én is nyelvtagozatról csináltam biosz-kémia emeltet (és még fakt sem volt, csak előkészítőre jártam (úgy-ahogy) + itthon tanultam). Olyan helyre kerültem, ahol a természettudományi tagozatosok akár 10 órát is tanultak hetente bioszt meg kémiát meg hasonlókat, de semmi hátrányt nem éreztem emiatt soha, sőt!
2018. dec. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

...folyt

Míg sokan megszenvedtek az egyetem mellett (rosszabb esetben utána) a kötelező nyelvvizsgával, nekem két nyelvvizsga már az érettségikor a kezemben volt, így már nem kellett időt és energiát szánnom az egyetem mellett a nyelvtanulásra, csak a szinten tartásra és a szaknyelvre.

2018. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm!


Tehát akkor maradok inkább az eredeti tervnél. Ha az valami elcsúszna az évek alatt, legalább lesz nyelvvizsgám.

2018. dec. 17. 19:28
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Részben egyetértek az előttem válaszolókkal.

De én biosz-kémiára jártam egy erős gimibe, én 9.-ben már megcsináltam a nyelvizsgáimat egy jó magántanárok segítségével, emelt érettségire nem akartam menni nyelvből hisz tudtam, hogy a jövőmre nézve a felsőfokú nyelvvizsga sokkal hasznosabb mint az emelt (ha kint akarnék ausztriában dolgozni, hisz itt van a közelben, akkor nem az érettségimet kérik el németből hanem egy jó, lehetőleg ÖSD nyelvvizsgát), és ha megcsinálom akkor pontoknál se számítana az emelt érettségi a felsőfokú mellett.

Én imádtam a sulit, 10.-ben már 11.-es biosz és kémia könyvet vettünk, 12. teljes éve csak az emelt feladatok gyakorlásáról szólt, szóval 100%ra begyakoroltuk az emelt érettségit és nagyon jót írtam mindkettőből, hiszem mire elérkezett az angol kéttanos évfolyamtársaim (olyan osztály is van az iskolánkban) hozzánk képest le voltak nagyon maradva és összehasonlításban rosszabb emelteket írtak (igaz nekik kötelező volt angolból is emeltezni, magyarul 3 tantárgyból emelteztek, így biztos megerőltetőbb lehetett) én leraktam akkorra már a német felsőfokú nyelvvizsgámat is mire mentem egyetemre és nagyon örültem hogy ezt választottam és úgy alakult ahogy!🙂

Szerintem úgy döntsd el, hogy mit tanulnál szívesebben angolt vagy biosz és kémiát, mert ha nem szívesen tanulod a bioszt vagy kémiát utálni fogod a sulit viszont ha szereted akkor jó alapokat ad, de ez forditva is igaz.

2018. dec. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Tagozattól függetlenül az orvosisok 90+%-a nyelvvizsgával a kezében megy egyetemre, erről minden évben vannak fent statisztikák, nyugodtan meg lehet nézni. Én konkrétan két embert ismerek, akinek nincs nyelvvizsgája.

Szóval ezzel az erővel akkor az angol nyelvi tagozata is túl van értékelve.

Nem mellesleg senki nem tiltja, hogy magánórákra járj suli mellett, és jó angoltanárt (már csak azért is, mert több van belőlük) százszor könnyebb találni, mint jó biosz- és kémiatanárt.

Én a helyedben a biosz-kémia tagozatot választanám. Ha meg is gondolnád magad, szerintem akkor is többre mész egy természettudományos érdeklődéssel/beállítással, mint egy angol tagozattal, ami már mindenhol a csapból folyik.

2018. dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!