Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogot tanulni tényleg egyre...

Jogot tanulni tényleg egyre roszabb befektetés?

Figyelt kérdés
2018. dec. 19. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

ezt azok mondják akik kibuktak a jogi karokról, mert képtelenek voltak elvégezni, azok is mondják akik soha nem jártak jogra azt sem tudják milyen tantárgyak vannak - római jog csak 1 db tárgy van még mellette 110 másik -

hangoztatják, hogy csak magolni kell de aki ezt állítja 1 oldalt nem tudd felfogni...ráadásul ha csak magolni kell miért mennek ügyvédhez? Miért nem oldják meg a problémát a fogdán lehet kérni btk-t ha beidéznek a rendőrők nem kell sirni..a jog csak magolás....


egy szóval hiteltelen emberek állítják azt hogy a jog nem jó befektetés.....


Végzett jogász kollégától még nem hallottam ilyet és szerintem sem rossz befektetés! Már akinek van esze elvégezni és nem csak hőbörög aztán kiderül nincs is jogász diplomája...hitelteleneknek nem kell hinni!

2018. dec. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Első, azért ne emeljük már piedesztálra a jogot. Senki nem mondta hogy hűű de könnyű elvégezni, a kérdés arról szólt megéri-e. Nos kérdező, hacsak nincs pénzed saját praxis kialakítani akkor nem. Sokkal többen végzik el, mint amennyi embert fel tud szívni a munkaerőpiac. Már persze ha fontos hogy emberi fizetést is kapj.
2018. dec. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos mióta levelezőn is el lehet végezni, meg lassan már minden egyetemen indítanak ilyen szakot, és akkor nem is beszéltem arról, hogy sokan igazgatási diploma után rövidítetten elvégzik sok egyetemen, sajnos valóban sokan végeznek, a jogászképzés ma Magyarországon el van rontva, nem kicsit, nagyon. A képzés minősége egy nyugati jogi karhoz képest is rosszabb, ez tény, volt lehetőségem látni.

Ennek ellenére, bár sokan végeznek, viszont igazán jó jelentkezőkből kevés van, ezt sok irodától is hallottam. Nyilván egyenes út vezet mindenhez, ha a szüleid ügyvédek, más esetben eléggé rögös lesz. A választásnál a lényeg, hogy a legjobb egyetemre jelentkezz, minimum cum laude-val végezz, vegyél részt külföldi tanulmányúton, TDK-ra járj, legyél gyakornok, beszélj az angolon kívül más nyelven is professzionálisan, menjen a szaknyelv és akkor problémád nem igazán lesz!

2018. dec. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az hogy sokan végeznek, nem tudom, kevés felmérés van erről: a felvi DPR sem ad pontos képet.


A munkahelyemen hirdettünk egy pozíciót, kaptunk vagy 50-60 önéletrajzot, abból 10 volt használható. Egyetem alatt fel kell tudni mutatni valamit, különben nem leszel vonzó a munkáltatód számára. Mivel van verseny ezen a pályán (igaz mindenhol), ezért kell némi plusz. A legtöbb jogi pozíció hirdetés (úgy kb. a 70%-a), pályakezdőket keres, emiatt sok idősebb, levelezős szinte azonnal kiesik. A levelezősök többsége azonban nem azért kezdi el a jogot, hogy váltson (szerintem váltásra ez a legrosszabb diploma), hanem azért, mert a munkahelye támogatja, megürült egy pozíció, és kell valaki stb.


Befektetésként azért nem jó erre tekinteni, mert sok jogi pálya hivatás, főleg a klasszikusok. Ha nem szereted a jogot, amit tanulsz, a munkád, akkro szar befektetés lesz. Ráadásul ez olyan befektetés, ami csak nagyon későn térül meg. Kezdetben nagyon keveset keresel, horror storykat sok ügyvédjelölt tud neked mesélni. És a tapasztalattal, életkorral nő a fizetés, hasonlóan az orvosihoz.


Egy speciális vállalkozás pl. az ügyvédi szakma, irodát nyitni, fenntartani, ügyfelekre vadászni. Aki 0 háttérrel jön, annak qrva nehéz dolga lesz, nagyon sok jogászcsemete van az egyetemeken, akiknek a felmenői jó ügyfélkört építettek ki, ők már csak beleülnek a tutiba.

Persze kevés háttérrel, kezdőként sem lehetetlen, egyetem alatt nyomni kell a dolgokat, a jó minősítésű diploma alap, mellette versenyek, esetleg másoddiploma, és két nyelv szakmai ismeretével jól el tudsz helyezkedni a nemzetközi irodákban, akik egész jól fizetnek, igaz naponta dolgozni fogsz 18 órát, de aki azt választja, annak ez a hivatása.


Befektetésnek nem ajánlom, vannak sokkal jobb befektetési lehetőségek, amivel 3 éves képzés után már könnyen el tudsz helyezkedni, jó fizetésért, tipikusan a reál szakok ilyenek...

2018. dec. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!