Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy rengetegen mennek BTK német, angol és hasonló szakokra?

Figyelt kérdés
Már így is túltelìtettség van, semmit se tudnak ezzel kezdeni az életben, csak kidobnak 3-5 évet... Azt mehetnek tescoba arufeltöltőnek. Esetleg irodai robotnak...

2018. dec. 20. 22:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Hát igen, nem nagyon van értelme. :D Saját bőrömön tapasztaltam, első évemben rájöttem hogy nem olyan mint hirdették :)
2018. dec. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Simán meg lehet élni belőle, ha nem vagy életképtelen.

Tapasztalom.

2018. dec. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
#2-nál a pont.
2018. dec. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Metionin ***** válasza:
83%
A nyelvszakok általában nem csak egy nyelv, hanem az alapszak mellé még egyet vagy kettőt választanak. Szóval ha rendesen tanulnak és odateszik magukat (igen, nyelvszakon tanulni kell) akkor 3-4-5 nyelven beszélő emberkeként kerülnek ki, az ilyeneket pedig elég sok cég szívesen fogadja.
2018. dec. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A szláv nyelvek pedig mennek mostanában, de az arab is jól jön, pedig pár éve hogy beszéltek le róla mindenkit.


Egy volt gimis osztálytásam nemrég végzett orosz-horvát szakot, most tolmácsként meg fordítóként vígan megél belőle. Hidd el, hasznosabb, mint elmenni a műszakira, elvégezni az építészetit kettessel, hogy aztán egyik cégnek se kelljen ilyen nagy tudással. Mondom ezt úgy, hogy én meg geográfusnak tanultam, most törin vagyok, és fogalmam sincs, melyik mire lesz jó.

2018. dec. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Angolul és németül alap tudni, amihez kellenek angol és német tanárok. Egyéb idióta kérdés?
2018. dec. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Utolso azert hozzatesszuk hogy angol es nemet tanar TANARIVAL leszel nem alapszakos bolcseszettel
2018. dec. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Iskolai igen. Na és magán-?
2018. dec. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező én a magam nevében tudok beszélni. Egy kis keleti szakon végeztem (és tanítok) a BTK-n. Azért mentem oda, mert érdekelt, és azért maradtam, mert beleszerettem. És azóta is imádom. Persze a rokonaim/barátaim csak néztek, hogy ez meg mi, miből fogok megélni stb.


Életem egyik legjobb döntése volt. Örülök, hogy nem csak n+1-edik mérnök vagy közgazdász vagyok, hanem eltölthettem egy évtizedet olyasmivel, ami akkoriban igazán érdekelt és lekötött.


Tescos árufeltöltő? Hagyjál már... miután végeztem, persze nekem se ment könnyen. Eleinte szövegíró voltam, gépkönyveket fordítottam, volt saját TV-sorozatom... utána átnyergeltem marketingre, menedzseltem TV-sorozatokat, voltam webprogramozó egy évtizeden keresztül... most pedig magas szintű stratéga vagyok Németországban...


Lehetett volna okosabban csinálni? Persze, de akkor sem adnám fel a bölcsészkart, talán csak mást tanulnék... érdekelne az esztétika, filozófia (azaz szabad bölcsészet), matematika, szociológia... de mindenképpen tolnék egy ókori nyelvet, vagy a jelenlegit vagy az ógörögöt... (ez utóbbit nagyon fontosnak tartom – és már a gimiben is ezt tanultam, amúgy matek fakt mellett).


Ha újrakezdeném, megintcsak BTK-val (vagy TTK matekkal) kezdeném, és mellé vennék egy közgazdász vagy gazdinfo szakot. A gyerekeimet is erre instruálom, hogy tanuljanak bölcsészetet, valamit, ami igazán érdekli őket.

2018. dec. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

"Életem egyik legjobb döntése volt. Örülök, hogy nem csak n+1-edik mérnök vagy közgazdász vagyok, hanem eltölthettem egy évtizedet olyasmivel, ami akkoriban igazán érdekelt és lekötött."


Ja mert a legtöbb közgazdász vagy mérnök nem azért megy erre a pályára mert érdekli őket és le is köti, ez csak az n+1-edik bölcsészre lehet igaz.

2018. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!