Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek lenne értelme...

Szerintetek lenne értelme alapítani egy tolvaj kergetőkhöz hasonló szervezet Zalaegerszegen?

Figyelt kérdés
pl telefon egy buliba, bicigli...stb

2017. aug. 21. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

*biciKli


Nem, mert a rendőrség elkaszálja az ilyen megmozdulásokat.

2017. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem . Csalit a yard állíthat , a videózott leleplezésekhez sincs kedvük , civilek alá nem dolgoznak . A jog értelmezése és a belterjesség túlkapások jellemzően sajátságos és gépies intézkedés a rákfenéje a dolognak .
2017. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Miért ne?

Csak ne essetek át a ló túl oldalára.

2017. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Én is azt tudom mondani mint a többiek.Csak megszívnád
2017. aug. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Ha ti is börtönben akartok kikötni, akkor rajta, másként ne.
2017. aug. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Zápor 3.0 ***** válasza:
9%

Ha a lopások száma és viszonylag jól behatárolható területe indokolja, akkor meg lehet próbálni.


Csak esetleg vegyétek fel a kapcsolatot a helyi rendőri szervvel és ajánljátok fel, hogy ilyen önkéntes kezdeményezésetek van, és hogy a rendőrséggel együtt kívántok működni.


Ha arra alkalmas vezetőség van, akkor meg fogják látni a kezdeményezés előnyeit, bár lehet, hogy a Tomcat féle dolog miatt talán előítéletesek lesznek, de fene tudja.


Nekem a budapestiek tevékenysége is szimpatikus volt, bár Tomcat személye és szerepe elég megosztó volt. Én ha az érintett kapitányságokon dolgoznék, biztos futnék egy kört a vezetőimnél, hogy működjünk együtt. Az elgondolás és a cél ugyanis jó volt.

2017. aug. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem sorozatot akartunk hanem tisztábbá tenni ezt a várost.

Maximum a helyi tv-nél próbálkoznánk, hogy elretentsük a tolvajokat. Nem a videó lett volna a lényeg inkább a tolvajok elretentése.

2017. aug. 21. 18:38
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Attól is függ, hogyan definiálod a "tolvaj kergetőkhöz hasonló szervezet"-et.

Itt nem csak a szimpla "ló túloldalára átesés"-ről van szó. Vagyis, ha igen, akkor is mondjuk meg, hogy mi számít annak. Szerintem a tolvajkergetők két helyen szúrták el nagyon.

1. A kommunikáció. Mint elöttem is írták, ha nincs jó kapcsolata egy ilyen szerveződésnek a rendőrséggel, akkor bukott ügy. Másrészről, ahogyan Tomcaték lekommunkiálták az egészet a nyilvánosság felé, az negyon támadható és többször jogszerűtlen volt. Annyira tenyérbemászó stílusban reagáltak le mindent, ami az újságírók felől jött, hogy ennél jobban nem tudtak volna kijönni az ügyből.

2. Ezt szintén írták már, de egyszerűen az egész nagyon átment önbíráskodásba. Ha megnézed a tolvajkegetők legutólsó videóit - mondjuk a jegyzőkönyv sorozatot - akkor láthatod, hogy ahogyan kezelték a helyzetet, az már nem volt olyan kóser mint az elején. Már a végére annyira belesüllydtek az egészbe, hogy ők sem vették észre, hogy nem jó amit csinálnak.


Félreértés ne essék, nagyon értékelem amit a tolvajkergetk csináltak. De úgy gondolom, hogy akkor sem lehet átlépni olyan szabályokat, amelyeket ök átléptek, hogyha jót akarunk. Törvénysértéssel nem lehet a törvénysértést megakadályozni Sajnálom, mert egy nagyon jó céllal indultal, csak a végére egyre rosszabb és rosszabb eszközökhöz nyúltak.


A kérdésre válaszolva:


Lenne értelme, de csak akkor, ha korrekt módon járnátok el és konkrét szabályokat kötnétek ki saját magatokkal szemben is.

Ez nem úgy működik, hogy kiteszünk CSALInak egy bicajt, követjük, aztán MI elkezdünk fenyegetőzni, AZTÁN hívjuk a zsarukat.

Csak ésszel. Én mégis támogatom az eféle szerveződéseket, mert láthatóan szükség van rájuk.

2017. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nincs. A tolvajkergetők többet ártott, mint segített a bicikli lopások tekintetében. Amiről nem beszéltek, hogy rendőrök is alkalmaztak hasonló módszereket, amikkel kaptak így el embereket, nem csak egyszerű tolvajokat, hanem felvásárlókat is. Ennek tettek elég szépen keresztbe, rájött sok tolvaj, hogy sok nyomkövetővel van felszerelve, így már előtte átnézik a ,,nagykutyák" a biciklit mielőtt ellopnák.

A tolvajkergetők nem csináltak mást, csak lemásolták a rendőrségnek az ilyen akcióit és így próbálták Tomcatet visszahozni a köztudatba. Ne legyen senki se naiv, nem érdekelte Tomcatéket a műsor. Alapból már az egész műsor hiteltelen Tomcat szereplésével, mivel ő se különb. Lehet Tomcat nem lop biciklit, csak elég sok kopogtató cédulát ,,gyártott" magának, aztán még ő akarta megverni ezt az akcióját lebuktató személyt, stb. Ezek még lightosabb sztorik róla, vannak ettől durvábbak is.

2017. aug. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet itt szervezkedni.
2017. aug. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!