Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt valaki, aki SZTE-szlav...

Van itt valaki, aki SZTE-szlavisztikára (orosz) vagy szociológiára jár?

Figyelt kérdés

Ezeket tervezem megjelölni majd februárban, de nem tudom, hogy melyiket tegyem az első helyre. Nagyon érdekel mindkettő.

Ha valaki itt a két szak valamelyikére jár, tudna mesélni arról, hogy milyen? Minden infót szívesen olvasok, a képzés tematikájáról, a légkörről, egyetemi életről is, meg minden másról.

Illetve ha valaki még tud valamit a (szak)kollégiumokról, azt se tartsa magában.:D



2018. dec. 21. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden nagyon nagy szívás az orosz, a tanárokat semmi nem érdekli, a tehetséges hallgatókat is magasról lesz.rják, ott csak az ivászattal lehet érvényesülni. Én anno elkezdtem, de nem voltam hajlandó folytatni. Vannak ott végzett ismerőseim, ők is csak begejezték, de nem szerették. Pofára megy minden.


A szociológiáról sok rosszat nem hallottam, én a helyedben azt választanám.


Eötvös szakkolinak nézz utána. :)

2018. dec. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ez valóban így van?😮 Pedig szimpatikusnak tűnik nagyon.

Igen egyébként valószínűleg majd a szociológiát teszem előre. Ahhoz talán egy picit jobban húzok.

Végül folytattad a szakot, más egyetemen?

2018. dec. 21. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt lehetőségem várost váltani, ezért maradtam Szegeden, jogra mentem. Azt nagyon szeretem és ajánlom is, ha esetleg érdekelne. :)
2018. dec. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Valamelyest még talán érdekelne is, de nem tudom, nem gondolkoztam sose rajta igazán, mert esélyem se lenne oda, az önköltségest pedig nem tudnám megoldani.
2018. dec. 22. 15:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó a szociológia, de


1/ a kezdetektől fogva feküdj rá a statisztikára és a kutatási módszertanra. Ha SPSS-t tanítanak (vélhetően), tanulj meg R-ben is programozni. Mindenképpen ezerrel nyomd a statot, ha kell plusz tanárral, de legyél belőle a legjobb.


2/ keress már az első évtől piackutató ügynökséget, ahol dolgozhatsz. Ha kezdetben csak kérdezőbiztos tudsz lenni, akkor azt. De nagyon fontos, hogy szerezz munkatapasztalatot már az elejétől kezdve.

2018. dec. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bratilla ***** válasza:
100%

SZTE-BTK-s vagyok, mindkét szakról vannak ismerőseim. Ahogy én láttam, az oroszt az értelmesebbek nagyon nem szerették, a 3 év után ott is hagyták. De ismerek olyat is onnan, aki halál ostoba, nem tud rendesen oroszul, a szakot sem képes időben elvégezni, bukdácsolt mindenből, de "ott akar tanítani", mert összebratyizott a tanárokkal a kocsmában meg a dohányzóban... Szóval ott valamit a tanszéknek nagyon változtatnia kellene azon, hogy ne az értelmes, intelligens embereket üldözze el, mert azzal az egész egyetem veszít miattuk. (De ez nem csak az oroszon, és nem csak az SZTE-n van így, persze.)


A szociológiát a legtöbben szeretni szokták. Néha fárasztó kicsit, máskor viszont alig vannak órák. Néhány "emblematikus" tanár is színesíti a tanszéket. :) Plusz ezzel MA után SOKKAL több mesterképzés közül választhatsz, amik közt vannak kimondottan színvonalasak és hasznosak is, angol és magyar nyelven stb. :)

2019. márc. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bratilla ***** válasza:
100%
*Bocsánat, természetesen BA után választhatsz sokkal több mesterképzés közül. :)
2019. márc. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Akkor azt hiszem marad első helyen a szociológia. Bár sajnálom azért, hogy ilyen rossz hírneve van az orosznak.

Az "emblematikus" tanárok alatt viszont nem vagyok biztos benne, hogy hogyan értetted.😄

2019. márc. 10. 09:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha esetleg később akarsz oroszt tanulni, akkor jelentkezhetsz fordító tolmács mesterszakra, mert oda egy alap diploma kell csak és a válsztott nyelvnek a nyelvizsgái (pl: angol elsődleges és orosz másodlagos párral egy angol felsőfok és egy orosz középfok a bemeneti feltétel).
2019. márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!