Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri tanárnak...

Szerintetek megéri tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés
11-es vagyok és pályaválasztás előtt állok, nagyon tetszik a tanárok munkája és mindig is tanár szerettem volna lenni, matek-infó szakpárra gondoltam. Sokszor hallom a negatívumokat, a kevés fizetést és egyebeket. Mit gondoltok? megéri? Főként tanárok válaszát várom

2018. dec. 22. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ, milyen tanár.
2018. dec. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem azon is gondolkodj el, hogy a te osztályodban nem volt e olyan, hogy kikészítettétek, kibeszéltétek valamelyik tanárotokat, ha tanárnak akarsz menni ezt mind vállalnod kell. (Nem vagyok tanár)
2018. dec. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Azt mondják, hogy a tanári fizetés alacsony, ami részben igaz csak. Egy diplomás tanár egész korrektül keres. Ha valóban tanítani szeretnél, akkor ne tántorodj el tőle, legyél tanár. Mire munkába állsz, valószínűleg úgyis fog még emelkedni a bér.
2018. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem "megéri" olyan értelemben, hogy ez egy hivatás, és nem azért csinálja az ember fia/lánya, hogy dúsgazdag legyen. Más a jutalma: elismerés, rengeteg szeretet, a tudat, hogy a jövő nemzedékét képzed. Megfizethetetlen érzés. (A jövedelmedet meg kiegészítheted mindenféle más munkákkal, én is ezt tettem, amikor még főállású tanár voltam.)
2018. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Én is tanárnak készülök. A matek-infóval jól jársz, abból különösen kevés van. Ráadásul tudsz külön órákat vállalni. Matek tanárt sokan keresnek mert nem megy nekik a tárgy és ugye kötelező belőle érettségizni. De olyat is ismerek aki infóból jár külön tanárhoz, érettségi felkészítésre. A fizetés jelenleg tényleg elképesztően alacsony, sokkal-sokkal kevesebbet kapnak, mint amit érdemelnek. Nekem is nagyon tetszik a tanári pálya. Szerintem ha szívesen csinálod, valóban érdekel és szereted a gyerekeket akkor csináld. Ez egy hivatás amit nem a pénz miatt vállal az ember. Persze az jó lenne ha többet keresnének a tanárok. Összességében úgy gondolom megéri. Nyilván érdemes átgondolni meg stb. de ha úgy érzed ez a te pályád ne tartson vissza semmi és senki. Tanárokra mindig szükség van.

18/L

2018. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem nem eri meg.

Tesi tanarhoz tf-et kell vegezni gondolom, de ott rossz a fizu es sokat vagy bent. Ha ez erdekel akkor inkabb okj szemelyi edzo es vigyel csapatot vagy szervezz magan orakat. Ez alig vesz el heti vagy napi 1-2 orat es sokat kereshetsz vele, ha ugyes vagy, mellette pedig meg lehet egy fo szakmad is.


Aztan ha nyevtanar, akkor perfektul kell beszeld. Egy perfektul beszelo szemely szerintem rengeteg titkarnoi es irodai feladatra alkalmas, max par honapos tovabb kepzes vagy betanulas szukseges, it-n is fizetnek netto 300-400 korul, jobb cegeknel.

Illetve egy magan nyelvora is 3 ezer korul kezdodik, ugyancsak mellekallasba csinalnam, mint az edzoi reszt, amit irtam.


Aztan jojjenek a kemenyebb targyak, biosz-fizika-kemia-matek.

Ha ennyire meg tudod fogni ezeket agyilag es elmelyulsz benne, akkor semeddig sem tartana bekerulni egy orvosi egyetemre, gyogyszereszetire, konyvelonek esetleg, mesterkepzessel. Ezekkel mind jol lehet keresni (orvosin belul szakma fuggo, es sok ev tanulas, de megeri a tarsadalmi elismertseg miatt is).


Aztan ott a magyar. Hmm magyar tanarnak nem tudom ki megy, tolem iszonyat messze all, szerintem kihalo felben levo targy. Koltokrol tanulni evekig, amikor az emberek 90%-ka meg helyesen irni sem tud, illetve ugy lesznek a mai fiatalok “erettek” hogy a tobbseg nem tudja hogyan kell csekket kitolteni, feladni, adozni, stb...

Ezt nem ertem miert nem tanitjak.


Milyen targyak vannak meg?

Tori, szerintem unalmas eleted vegeig ugyan azt meselni. Mas lehetoseg meg nincs a tudasoddal, csak a tanari allas.



Szoval amit ki akartam fejezni, hogy szerintem nem eri meg tanarnak lenni. En az a tipusu ember vagyok, aki mindig is azt vette figyelembe, hogy mennyi ideig kell tanulni az adott dolgot, ezzel hany labon tudnek megelni, raszorulok e masokra vagy csinalhatom e onalloan is esetleg, illetve hogy mekkora tudas kell egy bizonyos szinthez es onnan mennyire konnyebb feljebb lepni.

2018. dec. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6#-os válaszoló vagyok, kihagytam egy dolgot.

Annak ellenere, amit leirtam, egyetertek a 4#-es valaszoloval!

Fontos az is az eletben, hogy azzal foglalkozz amit szeretsz is, es van jo oldala is rengeteg a tanari palyanak is.

2018. dec. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%

"megéri"


Először ezt a szót kell tisztáznod magadban, hogy ez mit jelent számodra. Írhat itt akárki akármit, azt te tudod, hogy mi az, ami neked megéri.


Ha anyagi értelemben gondolkodunk, akkor egyértelműen nem éri meg. Azzal a matek-info tudással, ami a tanításhoz kell, elmehetsz egy cégbe is informatikusnak, háromszor annyi fizetésért. 20 évig taníthatsz tanárként, és csak 20 év múlva lesz annyi a fizetésed, mint egy cégben a kezdőfizetés. A gyakornok (tehát kezdő) tanár rosszabbul keres, mint egy egyetemet nem végzett szakmunkás.


Egyszóval: ha a matek-informatika érdekel, akkor menj mérnöknek vagy mérnökinformatikusnak.


Van más értelme is a "megéri" szónak, ha nem anyagi okok miatt akarsz tanárnak menni (esetleg van egy gazdag férjed és nincs anyagi kényszered), csak a hivatás maga érdekel. Ha tényleg fontos, hogy taníts gyerekeket, akiknek az életéhez hozzáadsz valamit, ha neked ez okoz örömet, akkor menj tanárnak. Mivel matek-infóból nagyon nagy a hiány, ezért be is kerülhetsz egy rendes iskolába viszonylag könnyen. De az más kérdés, hogy a tanári szakma tisztelete sehol nincsen manapság, sem a szülőktől, sem a gyerekektől nem fogsz tiszteletet kapni (persze kivételek vannak, de összességében nem), összességében sokkal több negatívum fog érni, mint pozitívum. Ezért van az, hogy aki teheti, nem tanít már főállásban. Aki itt mondta neked, hogy menj tanítani, mert megéri, az is írja, hogy "amikor főállású tanár voltam"... Hát persze, aki teheti, elkerüli, hogy főállásban kelljen csinálnia ezt a munkát.

2018. dec. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!