Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy média designernek mi a...

Egy média designernek mi a feladata? És a METU-n vagy a Moholyon milyen felvételit kell csinálni? Miből áll a felvételi? Az nagy baj ha nem nagyon tudok rajzolni viszont kreativ vagyok es jol ertek a gepekhez?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a választ!

2018. dec. 23. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Moholyon... :)
2018. dec. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Csak arra szeretnék reagálni, hogy "nagy baj-e, ha nem tudok rajzolni?". Szerintem nem nagy baj, de itt az ideje elkezdeni. Ha nem tudsz rajzolni, az nagyon komoly hátrány a vizuális kreatív szakmában. Keress egy rajztanárt/rajzstúdiót és sürgősen kezdd el fejleszteni magad!
2018. dec. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A METU-ról nem tudok semmit, de a MOME-nak utánanéztem régebben, igaz én a fémműves szak iránt érdeklődöm, lehet hogy máshogy működnek a dolgok a media designernél...amit tudok, hogy 3 fordulós a felvételi. Először beviszed/elküldöd a portfóliódat amit megnéznek. Utána odamész személyesen és a helyben kiadott feladatot kell megcsinálni. Aztán van egy beszélgetés ahol megkérdezik hogy miért jelentkeztél stb.

Tök jó hogy értesz a gépekhez, de egy olyan felvételizővel szemben, aki műszaki területen kicsit bénább de amúgy tehetséges, hátránnyal indulsz. Ugyanis a gépes része könnyen megtanulható... persze a rajzolás is fejleszthető, de csodát nem tudsz elérni gyakorlással, szorgalommal ha nincs hozzá érzéked. (Ezzel nem elkeseríteni akartalak, vagy lebeszélni.)

És bocsi ha pontatlan vagy irreleváns dolgokat írtam, tényleg nem tudom hogy van a media designer, csak feltételezem hogy hasonló... de ajánlom hogy nézz szét említett iskoláknak a weboldalán! Biztos találsz még hasznos infót.

Egyébként: Moholy="Moholi" ➡ Moholy-n

2018. dec. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem érzem, hogy annyira nagy hátrány lenne ez, második válaszoló. Mármint persze, nyilván előny, de ha valakit egyszerűen nem érdekel a rajz, akkor azzal sincs baj. Én és egy jó ismerősöm pont ilyenek vagyunk, de a rajzi hiányosságokért cserébe jól kompenzáljuk magunkat azzal, hogy erős 3D-s tudással rendelkezünk, és amíg a többiek terv gyanánt egy skiccet rajzolnak, addig mi alap 3D-s formákból villámgyorsan rakunk össze "vázlatos" modelleket.


Kérdezőnek, ahhoz, hogy egyáltalán bejuss a suliba, a kreativitás nem lesz elég, és a gépi tudás sem, mert az az elv, hogy a szoftver tanítható, valamit muszáj felmutatnod művészileg, hiszen portfóliót kell leadnod a saját munkáidból. Ha rajzolni nem tudsz és nem akarsz, kezdj el 3D-zni, ez a legegyszerűbb, mert ingyenes profi szoftvert (Blender 3D)-t tudsz beszerezni és nem kell hozzá digitális rajztábla sem, mint a digitális rajzoláshoz.

2018. dec. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! Igazabol most en is a 3D-vel probalkozom, meg fotozgatok es az alapjan probalok rajzokat kesziteni. Koszonom, hogy nem “oltogatos” valaszokat irtatok, koszi!
2018. dec. 24. 09:55
 6/6 A kérdező kommentje:
Es MoholynXDD Nem ismerem a sulit szoval bocsi guys😂
2018. dec. 24. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!