Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vihetem semmire? Gyárban...

Nem vihetem semmire? Gyárban fogok megöregedni biorobotként?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, 20 évesen érettségiztem estin...

Az eredményeim teljesen közepesek lettek, de mivel fogalmam sem volt, hogy merre szeretnék tovább menni, nem is erőlködtem nagyon.

Ha végre találnék egy olyan szakot amit van is esélyem elvégezni és el is lehet vele helyezkedni, akkor szerintem nem okozna gondot az sem, hogy 1-2 tantárgyból újra érettségizzek, ha nincs elég pontom amúgy a felvételhez...


Nagyon nagyon nagy probléma, hogy diszkalkuliás vagyok, általános 8.-ban amikor még nem állapították meg ezt, évet kellett ismételnem matek bukás miatt.

Szóval utána jártam korrepetálásra és amint megállapították a diszkalkuliát fel is mentettek.

Onnantól egyáltalán nem tanultam matekot, mert erre senki sem bíztatott és én boldog voltam, hogy többé nem buktathatnak meg emiatt... Eszembe sem jutott, hogy később hasznos lenne.


Szóval matekból nincs érettségim se, földrajzzal váltottam ki.


Jog és pszichológia minimálisan érdekel, de egyrészt nem vagyok irántuk elhívatott annyira és mindenki, mindenhol azt írja/mondja, hogy így semmiképpen se menjek ezen szakokra.

Olyanok is akik ott végeztek.


Másrészt pedig ezekhez nem kevés pénz kell a kezdetekben, s én nem rendelkezem semmilyen vagyonnal.

Hónapról hónapra élek gyári melóból.

Nem tudom, hogy miből tartanám fenn magam 8-10 évig mire ezekkel a szakokkal keresőképessé válnék...


Nyelvszakban is gondolkodtam, de egyelőre csak angolul beszélek, valamint az elhelyezkedési statisztikák egyikkel sem pozitívak.


Valami olyan kellene amivel el lehet BSc után is helyezkedni, inkább humán és a legjobb az lenne ha lenne levelezőn is, de jól tudom, hogy nekem van több elvárásom mint kellene és ilyen nincs...


Ami még nehezíti a dolgokat, hogy pszichésen is roncs vagyok, elég nehéz gyerekkorom volt, hetente járok terápiára és gyógyszert is kapok szociális fóbiára és depresszióra.


Szerintetek mit kéne tennem?


Arra is gondoltam, hogy még 1-2 évig szenvedek gyárban, közben minden pénzem magán matek tanárra költöm és megpróbálkozom gazdinfó levelezővel, de nem tudom hogy ez mennyire lenne reális, mert valahogy a realitásérzékemet is kezdem elveszíteni, néha irreális terveket építek, máskor meg talán túl kishitű vagyok...


2018. dec. 28. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Valami szakma nem jöhetne szóba, pl. asztalos, villanyszerelő, burkoló? Ezek tudtommal jobban keresnek mint a gyári munkások, és kevésbé monoton munkát végeznek.
2018. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Miért akarsz mindenáron egyetemen továbbtanulni? Manapság egy jó szakmával többet kereshetsz mint egy diplomával. Igaz, hogy sok szakmához kell matek (pl. asztalos nehezen lehet aki nem tud számolni), de van amihez nem kell annyira (vízvezeték szerelő, szakács, stb.). Ha még megtanulsz egy nyelvet is erős középfokon, akkor akár külföldön is dolgozhatsz, de itthon se keresnek rosszul a jó szakemberek.
2018. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Diploma nélkül is van élet ezen a bolygón és sokan elég jól élnek középfokú végzettséggel, ráadásul vannak csóró diplomások is.

Én körbenéznék, hogy milyen OKJ tanfolyam indul a környéken mihez lenne kedvem. Egy jó szakma sokszor stabilabb megélhetést biztosít mint egy bölcsész diploma.

Aztán vannak pályaorientációs tesztek ezekből is lehet ötleteket gyűjteni.

2018. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
53%

1.: OKJ tanfolyam. Szakma.


2.: Rendőrség. Katonaság.

2018. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Az OKJ lehetőségét sem zárnám ki teljesen, de az én meglátásaim szerint nem az a jövő...

Szerintem egyre magasabb végzettségekkel lehet boldogulni.

Legalábbis van egy ilyen tendencia.

Nagyszüleink még elvoltak 8 általánossal, szüleink szakmával, mi pedig leginkább diplomával.


Valamint eddigi eredményeim alapján hülyén hangzik, de szívesebben végeznék szellemi (vagy szelemibb) munkát.


Nem hiszem, hogy NKE-RTK-ra felvételt nyerhetnék ilyen pszichés állapottal és úgy, hogy anyukám skizofrén, apukám alkoholista és egyebek.


Tudom, hogy kicsit olyan mintha mindenre lenne valami kifogásom, de hidjétek el, hogy nem ez a helyzet...

2018. dec. 28. 21:35
 6/11 anonim válasza:
19%

"Nem hiszem, hogy NKE-RTK-ra felvételt nyerhetnék ilyen pszichés állapottal és úgy, hogy anyukám skizofrén, apukám alkoholista és egyebek."


Ez egyértelmű, de én Adyligetre gondoltam.


Jogsi? Sofőrködés?

2018. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Pont azért mert egyre többen akarnak és szereznek diplomát egyre kevesebb a szakember, egyre nagyobb szükség van rájuk (meg azért is mert sokan inkább külföldön dolgoznak sokszoros pénzért). Szerinted nem a szakmákban van a jövő, szerintem meg pont azokban. Próbálj meg egy jó szakembert találni. Nem lesz könnyű. Rengeteg a kontár meg a gyors pénzszerzésre utazó, gyorsan meggazdagodni akaró gagyi munkát végző, átverő mekk-elek. Egy jó szakember nem győzi a munkát mert egymásnak ajánlják az emberek.
2018. dec. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is diploma felé kacsingass, nyugodtan mehetsz nyelvszakra. 2020-tól kötelező nyelvvizsga lesz a felsőoktatási intézményekbe temérdek nyelvtanár fog kelleni, de ezen kívül is. Magyarországon siralmas a helyzet nyelvtudás terén (is). Szóval mindig fognak kelleni nyelvtanárok. Az angol mellé mindenféle képen tanulj még legalább 2 nyelvet, BA után pedig simán végezhetsz még egy MA szakot tolmács amivel szintén nem lesznek megélhetési problémáid.


Sokan most nagyon tolják a szaki képzést, csak azt nem veszik figyelembe, hogy bár most nagy a munkaerőhiány, de például 2008-tól olyan 2014-2015-ig a legtöbb szakmunkás pangott. Én is gyárban melóztam 3 évet, és egy sor olyan munkatársam volt akik nem dolgoztak a szakmájukban, mert hiába volt tapasztalatuk egyszerűen vagy nem volt munka vagy, ha volt akkor csak időszakos és az is nevetséges fizetésért. Másrészről a szakmunkás képzés siralmas, sokan mennek szakinak most is csal hiába végzik el egy csavart nem tudnak becsavarni, mert nulla vagy nagyon minimális gyakorlatot biztosítanak a diákoknak.


Illetve, ha valaki szellemi munkát akar végezni akkor hajrá, van rá lehetőség meg kell ragadni.


Egyébként én is a helyzetedben vagyok. Én is totál céltalanul gyárban, raktárban tengetem lengtem, egyetlen pozitívum talán az, hogy én tudtam félretenni. Még Németországban is voltam 4 hónapot kint. Azóta itthon ülök közel 5 hónapja, mert nem tudtam milyen irányba menjek tovább.

Most végül befizettem egy online képzésre ami online webshop, illetve marketing irányba orientál. Ez mellett akarok táv vagy levelezőn elvégezni egy gazdasági szakot, aztán minél előbb még suli mellett szeretnék elhelyezkedni, későbbiekben pedig teljes egészében vállalkozásból szeretnék megélni.


Ahhoz, hogy egyetemre menj nem kell vagyon. Újraérettségizésre kell pénz, az egyetemet fedezheted diákhitelből (én is abból fogom), ha nem államira mész. Levelező mellett pedig nyugodtan dolgozhatsz.

2018. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz, hogy idősebb vagy és azt dolgozod, amit élvezel is, akkor mit látsz? Mert felesleges olyan szakra menni, ami annyira nem érdekel, hogy szeresd is csinálni. Egyébként szakemberből tényleg hiány van. Apukám szobafestő vállalkozó, nem talál embert, pedig már olyat is felvesz, aki nem is festő és annyit fizet, amennyit én keresek 2 diplomával, még sincs senki sem, aki 2 kezi munkát akarna csinálni
2018. dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha életedben nem tanultál matekot én nem javaslom az infót, mivel a matek mindenhol buktat. Az pedig hogy megoldod a feladatot közel sem elég, hanem elméletből is odavágnak 100 tételt mondjuk és tanuld meg a definícióját ha pedig kihagysz egy szót jobb esetben 50% rosszabban 0 az adott kérdésre.


Megpróbálni meglehet, de gazdinfón van kb 7 matekos tantárgy, ezeket pedig nem szokták annyira szívlelni a hallgatók mert tényleg buktatnak.

2018. dec. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!