Egyetem előtt gap year?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet az, hogy orvosira szeretnék menni, de a 2019-es májusi érettségire már biztos, hogy nem tudok felkészülni, mert nincs kémiám.. Szerintetek jó ötlet lenne egyetem előtt kihagyni egy évet, csinálni 1-2 nyelvvizsgát és a 0-ról felkészülni a kémia emeltre?

Lelkiismeretes, jó tanuló vagyok, csak félek, hogy lelkileg nagyon megterhelő lenne ha halasztanék egy évet (magány, nincs egy biztos közösség, mint a suli volt stb). Viszont csak az orvosira szeretnék bejutni, más szak egyáltalán nem érdekel, ehhez érzek elég elhívatottságot magamban..



2018. dec. 29. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha erre van szükséged, hogy elérd a célod, akkor ezt kell tenned. Társaságot találsz amúgy is, nyelvtanfolyamon, régi barátokkal találkozókon, stb. Nem a társaság célja a fontos, hanem a tiéd, ez a te életed. Tegyél meg mindent, hogy jövőre bejuss! Maxold ki ezt az időt. Fizikailag, szellemileg szívd fel magad, és akkor a létező legjobb formádban kezdheted jövőre az egyetemet az álomszakodon! Ez mindent megér! Élvezd ki az évet, és érd el! Hajráá! :)
2018. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha muszáj, persze, meg lehet játszani.

De én pár éve szintén januárban kezdtem érdemben készülni az emelt biosz-kémiára, szóval akár még azt is meg lehet próbálni.

2018. dec. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem sem vettek fel elsőre. (Sőt ismerek olyat is, aki direkt kihagyott.) Angolt tanultam (német nyelvvizsgám már volt), külföldön is voltam, aztán 4 hónap intenzív kémia és biosz tanulás és tanfolyamra járás után fel is vettek. (Bár mindkettőből faktos voltam.) Új barátokat szereztem, régiekkel találkoztam, e téren nem volt gond.

Életem egyik legjobb éve volt.

2018. dec. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kell, persze. Én is kihagytam nem is egyet, hanem kettőt, amire sajnos nem vagyok büszke. Nem vettek fel egyik évben sem, viszont erősen kitartottam az elhatározásom mellett, mert nem kötött le semmi más és nem érdekelt semmi más, csak az orvosi. Idén végre bejutottam, és őszintén örülök, hogy így sikerült, még ha nehéz is volt. Amondó vagyok, hogy ehhez a szakmához és ehhez a nonstop intenzív tanuláshoz kell némi lelki erő és rengeteg akarat, ami talán bennem nem volt meg miután elvégeztem a gimit. Most teljesen másképp állok a dolgokhoz. Szóval, igen, érdemes, ha te is úgy érzed. Jobban fel tudsz készülni, és kihasználhatod azt az egy évet saját magadra :)
2018. dec. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal baj, ha kihagysz egy évet. Ne menj más szakra csak azért, hogy egyetemista légy, ha ahhoz nem érzel motivációt. Én gimi utolsó évében büfészakra jelentkeztem (bocs, akit megsértek ezzel), mert abszolút nem tudtam elképzelni, mi akarok lenni, viszont közben én is ugyanúgy álltam hozzá a dolgokhoz mint te, hogy kell legyen valami biztos pont az életben, nem akartam csak úgy tengődni. 2 aktív félév után viszont passzíváltattam és dolgoztam, diákmunkával. Talán ez az egy értelme volt annak, hogy rögtön egyetemre mentem, mert máskülönben minden hallgatói kiváltságnak lőttek volna és munkát is nehezebben találtam volna. No de lényeg: úgy vágtam neki annak az 1 évnek, hogy következő tanévben visszamegyek és megcsinálom azt a szakot, csak, hogy legyen diplomám, aztán lesz valami. Azonban félúton a szerencsének köszönhetően megtaláltam a nekem való szakmát: szintén az orvoslást. Pedig azelőtt sose gondoltam volna rá, s épp kelett nekem az az idő (1,5 év) gimi után, míg megtaláltam az utamat. Erre egyébként egyáltalán nem vagyok büszke, főleg úgy, hogy középiskolában is szinte minden tanár (legfőképp az ofőnk) nagyon a "gap year" ellen volt, de azt be kell látni és el kell fogadni, hogy nem minden 18 éves tudja még, hogy mit akar az élettől, illetve nem minden 18 éves tud helyes döntést hozni a jövőjére vonatkozóan.

Szóval ha nem is lennél biztos az orvosiban, én akkor is azt javasolnám, hogy ne menj más szakra. Így meg, hogy bizton állítod, más nem is érdekel, egyértelmű, hogy butaság lenne más szakra menned.

Ha annyira félsz a rendszertelenségtől, íratkozz be (valami EÜ-s) 10 hónapos OKJ-ra, pl. van gyógyszertári asszisztens tanfolyamra, vagy ilyesmire, aminek van köze a kémiához/bioszhoz, hogy ne érezd olyan távol magad a célodtól.

Az a lényeg, hogy abban az 1 évben se hagyd el önmagad, legyenek céljaid. Egyébként próbának is jó lesz, hogy megtudd, tényleg elég kitartó vagy-e az orvosihoz.

Ami pedig a tanulásból való kiesést jelenti (amivel az ofőnk érvelt), egyrészt ez te esetedben nem érvényes, hisz abban az 1 évben is tanulnál az érettségire, másrészt tanulni nem sosem késő, és el felejteni sem lehet.

Sok sikert!

24/L

2018. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Most én is "kihagyok" egy évet, mert szakot fogok váltani. Igaz, nyomasztó néha, mert egyedül vagy, de én már egy felsőfokú nyelvvizsgán túl vagyok és irány a másik! :D Emellett meg utazgatok össze-vissza.

Ha vannak kitűzött céljaid, nem lesz annyira szörnyű.

De mindenféleképp sportolj valamit, utazz stb.

2018. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem meg ha 5 hónap alatt nem tudod elsajátítani az emelt kémiát, nem sok keresni valód lesz az egyetemen.

Sokkal de sokkal több anyagra lesz 14 heted megtanulni az egyetemen..

2018. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es: azért az lásd már be, hogy nem csak 2 tárgyból érettségizik, mellette még ott van a magyar, töri, matek, nyelv! Plusz napközben iskolában van, délután házikat ír. Így nem lehet felkészülni egy kémia emeltre. Eleve a számolásos feladatokra rá kell állnia az agynak, azt nem lehet bemagolni, mint az elméletet (mellesleg a kémiából az elméletet se jó magolni, az alapokat érteni kell, és idő kell, míg összeáll).


Mondjuk azt nem tudom, hogy színötös vitt pontokkal + 5-ös érettsegikkel mennyire ad lehetőséget "rossz" kémiát írni. Szerintem úgy is kell min. a 70, ami necces lehet.

2018. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat! :) nagyon sokat segít minden gondolat, mert a szüleim annyira nem támogatják hogy kihagyjak egy évet, mert azt gondolják, hogy szét fogok esni.(nem tudom, miért hiszik ezt, mert én vagyok az, aki a hétvégén is megszervezi a tennivalókat). Meg nem igazán veszik komolyan, hogy az orvosi a fő tervem (bölcsész család...), de én tényleg csak ezt szeretném csinálni..

Most már nem tudnék felkészülni a kémiára, szeretnék biztos tudást belőle, illetve most a bioszra fogok koncentrálni, hogy abból jó legyen az emelt nagyon meg a többi érettségim.:)

Tényleg rengeteget segít a sok tanács, mert nem tudom, hogy hogy lenne a legjobb, de úgy érzem, hogy ki fogok hagyni egy évet, és megvalósítom az álmomat. :)

2018. dec. 31. 12:47
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak az előttem szólókat tudom megerősíteni! Ha orvos szeretnél lenni, akkor legyél az, nem más! Hidd el, megéri azt az egy évet tanulással tölteni. Ha csak emelt kémiára, meg nyelvvizsgára kell készülni -és szorgalmas vagy-, akkor simán meg lesz. Rengeteg gimis elköveti azt a nagy hibát, hogy bejelöli a biológiát másodiknak és elmegy oda, ha nem veszik fel az orvosira. Ezt ne tedd, mert hamar meg fogod utálni. A kettő teljesen más, szóval ez egy nagyon rossz döntés. Amúgy nyugi, nem vagy egyedül. Egyik ismerősömet csak harmadik(!) alkalommal vették fel és most fogja befejezni a negyedik évet az orvosi egyetemen. Szóval megéri megpróbálni, mert ha orvos akarsz lenni, de nem olyan egyetemre mész, akkor teljesen motiválatlan leszel. Annak meg úgy nincs értelme. Az oké, hogy közösségben lennél, de lehet nem is tudnál normálisan működni ott, mert -mint már írtam- motiválatlan lennél, utálnád az egészet.

Persze ha van egy komoly(!) B terv, akkor oké. De ezt tényleg csak akkor, ha azt is szívesen tanulnád kb. 5 évig. Szóval hajrá, hidd el egy év alatt ez simán meg lesz! :)

2018. dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!