Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 12. -es vagyok érettségi...

12. -es vagyok érettségi elött és nagy a töprengés hogy menjek-e felső oktatásba tovább tanulni, de hova?

Figyelt kérdés
Nézegettem a felvi.hu oldalat mar tavaly is tele volt államilag támogatott szakokkal, most semmi minden szak önköltséges szinte, miért? A weblappal van baj vagy már tényleg alig van államilag támogatott szak az egyetemeken, főiskolákon?

2018. nov. 26. 04:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

A diploma mindenképpen jó befektetés, és igen, dicső kormányunk sajnos folyamatosan szűkíti a támogatásokat.


A többire neked kell választ adnod magadnak.

2018. nov. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem a februári keresztképzéseket nézed?
2018. nov. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Most mast nem is tudba nezni. Kérdezo: jo reggelt. Legalabb erre rajonnel:-D
2018. nov. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
10%
Én szerintem ma már egyáltalán nem éri meg éveket áldozni a diplomára. Kivétel max egy két szak de a többség felesleges.. többet ér egy jó szakma. Nekem is hiába a diploma el se kérték.. évekig semmi fizetésért örültem ha volt egy admin munkám és nem a sorra kell mennem. Megéri pár évig gyűjtögetni valahogy kihúzni aztán saját lábra állni.
2018. nov. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
Van esetleg valami elképzelésed, hogy egyáltalán mi érdekel?
2018. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Először is, ne az alapján dönts, hogy mivel lenne jó eltengetni a következő 3-5 évedet, hanem, hogy mi lenne az a foglalkozás, amit 40 évig is szívesen csinálnál. Utána járj utána, hogy ahhoz kell-e, és ha igen, mit és hol kell tanulnod (tanfolyam, OKJ, egyetem, stb.).


A weblappal sincs baj, és állami helyek is vannak, te voltál figyelmetlen. Most még a keresztféléves eljárás zajlik, a februárban induló képzések vannak, amelyek közt tényleg csak fizetős alapszakot találhatsz. (Ez a mesterképzés jellemző jelentkezési időszaka, azokból van állami, mert sok egyetemen az alap 7 félév, így egyenes ágon februárban kell kezdeni a mestert) Ha jól tudom december 5-én indul be a 2019 szeptemberi rendszer, akkortól fogod látni az aktuális helyeket.

2018. nov. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%
Én elkezdtem idén a magyar felsőoktatást, és ami itt zajlik az valami siralmas. Elavult, használhatatlan anyagot tanítanak, amely egyáltalán nincs összhangban a XXI.század elvárásaival. Szerintem kerüld el a felsőoktatást. Tegyél le egy jó szakmát, egy tanulj meg egy valamilyen idegen nyelvet (angolt, németet, spanyolt tudom ajánlani), és menekülj ebből a trágya országból. Itt semmi jövőképe nincs az embernek. Én egyetem után terveztem végleg itthagyni ezt a putrit, de szerintem még hamarabb megteszem. Talán a külföldi felsőoktatás nem ilyen elavult szar, szóval ott még mindig továbbtanulhatsz, addig meg lesz időd eldönteni, hogy mi is szeretnél lenni.
2018. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#4: Megtudhatjuk, milyen szakon szereztél diplomát?
2018. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Majd december 20-a után lesznek meghirdetve azok a szakok, ahová te majd február 15-ig jelentkezni tudsz :)


Ha 12-es vagy, akkor próbáld meg átgondolni, hogy melyek azok a tantárgyak, amikből érettségizel. ( magyar, matek, töri, 1 idegen nyelv + választott tantárgy )

Nézd meg ( majd december 20 után ) egyes szakokhoz milyen tantárgyakat kérnek a felvételihez.

Ha ezek megvannak, akkor könnyebb leszűkíteni a kört. :)

Ugyanakkor, azt is vedd figyelembe, hogy mi az ami érdekel, viszont szerinted középiskolában nem ment annyira ( matek, kémia, biológia ), mert ha van kellő motivációd, akkor ezeket a hiányosságokat az egyetemi évek alatt is pótolhatod :)


A másik, amit a 4-es elkezdett.

Ne hogy azt hidd, hogy elmész egy OKJ-s tanfolyamra és utána váo, de megnyílik előtted az ajtó a magas fizetéssel stb.

Diplomásként kezdőként valóban alacsony a kereset ( nettó 200 kb. szaktól is függ persze, meg hogy hol ( de szerintem Budapesten ez reális ), de majd szépen lassan lépkedhetsz felfelé.

Ha a ranglétrán van vetélytárs, akkor hidd el, nagyon sokat fog jelenteni, hogy van diplomád.

Sokan később 30-40 évesen azért esnek neki a diplomának, hogy magasabb pozíciót pályázhassanak meg. Ez vajon véletlen lenne?


Arról nem is beszélve, hogy a szakképzés borzasztóan silány állapotban van. Valóban hiány van asztalosból, villanyszerelőből, de nem magukból a szakemberekből van hiány, hanem a JÓ, HOZZÁÉRTŐ szakemberekből.

Egy pár hónapos OKJ semmire sem fog megtanítani.

Arról nem is beszélve, hogy sok OKJ nevét elolvasva is látod, hogy vicc az egész.

Hirtelen rákerestem: Tanfolyamokj.hu:

Sajtkészítő

Sörgyártó

Halász, haltenyésztő

de még lehetne sorolni.

Tényleg ezek lennének a hú dejó OKJ-K? Nem hiszem..


Hidd el, jobb ha szerzel egy diplomát, utána meg csak rajtad fog múlni, mit, hol, mennyiért vállalsz el.

Azt a tanácsot viszont fogadd el, hogy nyelveket tanulj.

(Különben úgy jársz mint a 4es)

2018. nov. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Ne hogy azt hidd, hogy elmész egy OKJ-s tanfolyamra és utána váo, de megnyílik előtted az ajtó a magas fizetéssel stb."


A mai világba jobb az OKJ. Egy idősebb rokonom diploma előtt OKJ-zott hogy plusz pontja lehessen, most diplomával nem tud elhelyezkedni, már fél éve, szenved ez miatt. Az OKJ-s szakmájával vették fel egy helyre, igaz kevesebb pénzért, meg mégsem végezhet olyan melót mint amilyet szeretett volna, de a semminél több és élvezi azért hogy azt csinálhatja amit tanult mert végül is azt is megtanulta, meg papírja is van.


"Ha a ranglétrán van vetélytárs, akkor hidd el, nagyon sokat fog jelenteni, hogy van diplomád."


Ez tényleg egy tipikusan magyar dolog. A papírokkal való kérkedés. Külföldön sehol! el nem kérik a papírodat csak értesz-e hozzá avagy sem. Ennyi. Ha látják hogy értesz hozzá akkor mindegy milyen papírod van, ha meg azt látják hogy szar vagy akkor meg lehet akármilyen papírod a kutyának sem kellesz. Máshol azért tanulnak ki valamit mert szeretné azt a tudást megszerezni és kamatoztatni nem azért hogy legyen papírjuk valamiről.


"Sokan később 30-40 évesen azért esnek neki a diplomának, hogy magasabb pozíciót pályázhassanak meg. Ez vajon véletlen lenne?"


"Arról nem is beszélve, hogy a szakképzés borzasztóan silány állapotban van. Valóban hiány van asztalosból, villanyszerelőből, de nem magukból a szakemberekből van hiány, hanem a JÓ, HOZZÁÉRTŐ szakemberekből."


A jó villanyszerelő aranyat ér! Főleg ha ért valami közeli rokonszakmához is, mint például plc programozás, riasztó szerelés, automatizálási eszközök szerelése.. stb. még ha ezek eredetileg másik szakmák is, de egy szorgalmas ember beletanulhat.

Véleményem szerint a gyakorlott, jó szakember megfogalmazás a kulcs.. ha elvégzel egy villanyszerelő sulit akkor még sehol sem vagy a szaktudás terén.. alázattal kevesebb pénzért is akár el kell vállalnod munkákat hogy gyakorlatot és tapasztalatokat szerezz és tovább képezd magad közben. Ezt követően jön el az az idő mikor megbecsült szakemberként többet kereshetsz.. persze külföldön jóval többet mint itthon. Sok okj-s képzést végzett fiatalt elzavarnak, mert sokat akar rögtön keresni azzal a minimális szakértelemmel amit egy ilyen képzésen megszerezhetett.. persze nagy mellénnyel és nem megfelelő hozzáállással gyakran.. persze hogy elzavarják őket.. van hogy igazi szakember is alig talál munkát, vagy csak alacsonyabbnak számító fizetésért. Aki bizonyít azt megbecsülik! Az értelmes emberek csak a suhanc nem hozzáértő szakmunkásokat nézik le.. akik meg minden szakmunkást lenéz az nem számít értelmes embernek. Mert a jó szakmunkás szakemberek biztosítják az ő életszínvonalukat is..... egyébként pedig ha annyira kevés a jó szakmunkás akkor előbb utóbb meg kell fizetni a magasabb bérüket is... ha azt akarják hogy minden müködjön körülöttünk.


"Egy pár hónapos OKJ semmire sem fog megtanítani."


Na itt kibukik, hogy egyáltalán nem értesz a témához, és úgy okoskodsz bele. 2 évesek szoktak lenni az OKJ-k, nem pár hónaposak. Legalább nézz utána, mielőtt hülyeségekkel félrevezetsz másokat!


"Arról nem is beszélve, hogy sok OKJ nevét elolvasva is látod, hogy vicc az egész... Sajtkészítő, Sörgyártó, Halász, haltenyésztő. Tényleg ezek lennének a hú dejó OKJ-K?"


Mi a baj ezekkel? Ha valaki sajtkészítő vagy sörgyártó akar lenni, akkor is menjen egyetemre? Hová? Egyszerűen annyira buta vagy, hogy nem tudod felfogni, hogy nem minden munkához kell diploma.


"Hidd el, jobb ha szerzel egy diplomát, utána meg csak rajtad fog múlni, mit, hol, mennyiért vállalsz el."


Egy diploma abban az esetben felesleges, ha később vagy már akkor is, mikor megszerzed, nem abban a munkakörben dolgozol (kívánsz dolgozni). Ha a munkaköröd igényli a diplomát, pl mert közalkalmazott vagy és így magasabb bérkategóriába esel, akkor többet ér a diploma, mint egy okj. Csak azért diplomát szerezni, h legyen egy diplomád (és mindegy mi, csak legyen valami könnyen megszerezhető) megint felesleges időtöltés szerintem.

2018. nov. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!