Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni inkább...

Mit érdemes tanulni inkább humán beállítottsággal?

Figyelt kérdés

Szóval, inkább a nyelvek, a magyar-töri mennek jól, de ha muszáj megcsinálom a matekos dolgokat is bár nem szeretem, de tudom, egyik szak sem csak olyan dolgokról szól, amit szeret az ember.

Ami fontos:

-szeretnék pályakezdőként 250-300 nettót keresni és ez emelkedjen idővel

-lehetőleg legyne elég az alapképzés, nem akarok mesterre menni


Mit ajánlotok? Pénzügy-számvitel, gazdmen, kermark? Nemzetközi gazdálkodás? Azt hiszem talán a psz kicsit túl matekos lenne nekem, de amúgy megbirkózom vele ha a céljaimhoz az kell.


Vagy mit ajánlanátok még?



2018. dec. 31. 12:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
23%
A hülye vagyok matekból, jajj bocsánat, "humán beállítottságú vagyok" és a 250-300 ezer forint netto fizetés együtt nem illenek bele egy szövegbe.
2018. dec. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam hogy hülye vagyok matekból, hanem hogy nem a szívem csücske. Úgy érzem neked többet kellene gyakorolnod a szövegértést, mint nekem a matematikát. :)
2018. dec. 31. 12:44
 3/24 anonim ***** válasza:
26%
Programozókent.
2018. dec. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
29%

Pénzügy számvitellel meg jó nyelvtudással megkaphatod ezt a sávot.


Többivel esélytelen. Ennyit még a műszaki szakok közül is azokkal kapsz, amikre most nagy a kereslet.

2018. dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

Jajj de szeretem a gyakori munkaerőpiaci elemzőket. :D Fingjuk nincs semmiről, de osztják az észt. Különösen a reálfasisztákat szeretem, akik azt gondolják, hogy csak egy reáldiplomával vagy valaki, meg azzal tudsz pénzt keresni. Ki kellene nyitni jobban a szemeteket talán.


250 nettós kezdő fizetés simán elérhető humán szakkal is. Egy diplomával bármit lehet kezdeni, nem kötelező leragadni a végzettségedhez igazodó munkaköröknél.


Az összes gazdasági képzésen van matek, az alapja a mikro makro, de egy kermarkon, NG-n valamivel több a humán jellegű tárgy is. Egyébként egy pénzügy diplomával is végezhetsz "humán jellegű munkát".


Mire elvégzi a kérdező az egyetemet a egy 3-4 év, addigra simán megtörténhet, hogy az alap kezdő fizetés 250 lesz, vagy akár a minimálbér, vagyis nem kér elrugaszkodott dolgokat.

2018. dec. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
gondoltam a nyelvszakra is - de aztán utánaolvastam pl az SSCknek, ahol ugyan a fizetés jó, de a munka monoton, tulajdonképpen nem fejlődsz szakmailag mert csak egy kis részterületet viszel, és évek múltán má rnehéz másra váltani....
2018. dec. 31. 14:31
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

Azért kíváncsi vagyok hogy ki kap pályakezdőként 3 kilót:)

Csupán azért mert rokonságban van programozó ő 180-al kezdett pesten anno, van gépész ő 230-al és egy villanyos is szintén 230 körül. Emellé tegyük hozzá hogy nem egy oldalon mind a programozók mind a mérnökök kezdő nettója sehol nincs 250-ként sem átlagban. Az már más kérdés hogy rohamosan növekszik:)

2018. dec. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
25%

Humán beállítottsággal nem fogsz te 250-300 nettót keresni, még diplomával sem. Vagy nyerj a lottón, vagy légy jó barátja egy kormánypárti fejesnek. Komolyra fordítva a szót, jobban megéri fizikai szakmunkásnak dolgozni, mint bármilyen humán területen.

Ami meg a pénzügy-számvitelt, nemzetközi gazdálkodást illeti, oda azért erős matektudás kell. Még a jeles matekérettségi se biztos, hogy elég.

2018. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
29%
Ha programozó 180 nettóval kezdett Pesten, akkor semmit (!) nem tudott!
2018. dec. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%
Aki elfogadott 180-ért programozói állást, annak is baj lehet a fejével. Ennyiért fel se kelnék.
2018. dec. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!