Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha régen érettségizett valaki,...

Ha régen érettségizett valaki, hogy érettségizhet újra?

Figyelt kérdés
Hogy bekerüljön egy egyetemre. Én az előző rendszerben érettségiztem. Hogy kell jelentkezni érettségire? Csak két tantárgyból is elég emelt szintűt csinálni, vagy az összesből újra kell érettségizni?

2018. dec. 31. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehwt csak abból a tárgyakból amikből te szeretnél. Bemész a suliba, jelentkezési lapot kitöltesz és tájékoztatnak a többiről.
2018. dec. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Annak szerintem nincsen jelentősége, hogy mikor és milyen rendszerben szereztél érettségit, az a lényeg, hogy már van. Nem kell minden tárgyól újra megcsinálni, hanem csak kiválasztod az(oka)t a tárgya(ka)t , amire neked szükséged van. Az érettségi vizsgára külön kell jelentkezni, ennek is van egy határideje, amit megtalálsz az oktatas.hu-n, viszont szerintem még mindig február 15. a májusi vizsgaidőszak esetében. Ha már nincsen tanulói jogviszonyod, akkor két lehetséges van:


1. bemész egy általad választott érettségi vizsgát szervező intézménybe pl. a volt középiskoládba vagy a hozzád legközelebb eső gimnáziumba (bármilyen intézményt választhatsz, csak nem kötelesek fogadni, de azért általában ebből nem szokott gond lenni) és elmondod, hogy mit szeretnél (milyen tárgyból, milyen szinten), kitöltöd a jelentkezési lapot, szerintem iratokkal és az érettségi bizonyítvánnyal készülni kell (ha jól emlékszem ezeket kérték...), a díját pedig közép szint esetében az iskolában fizeted be, emelt szint esetében pedig el kell utalnod a megadott számlaszámra. A befizetést igazoló papírt csatolni kellett a jelentkezéshez, viszont csak ezen alkalom után tudtam befizetni a költségét, szóval ez egy több alkalmas dolog volt.


2. bemész a megyei kormányhivatalba egy kitöltött jelentkezési lappal és a szükséges papírokkal, elmondod mit szeretnél stb. és a díját pedig szintén el kell utalni, de szerintem lehet kérni csekket is


A vizságról (pl. helyszín, időpont) és a papírok átvételéről majd értesíteni fognak mindkét esetben.

Nagy vonalakban erről van szó, ha jól emlékszem. Viszont minden szükséges információt megtalálsz az oktatas.hu-n és mindenképpen olvad el, nézd meg, mert az a biztos.

2018. dec. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha viszel magaddal személyit, stb., akkor a kormányhivatalban is segítenek kitölteni a papírt.
2018. dec. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!