Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2-3 as tanuló vagyok, gépészmé...

HariAMindentTudó kérdése:

2-3 as tanuló vagyok, gépészmérnüknek mennék, nem vagyok hülye de lusta mint a szar, ha fizetném a féléveket akkor lenne lehetőségem tanulni?

Figyelt kérdés

#egyetem #curvinus
2018. dec. 31. 23:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
20%
Kibuknál.
2018. dec. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Clay Morrow válasza:
Én is hasonló jegyekkel rendelkezek, ha átszámolnám mivel Erdélyben ugye 1-től 10-ig osztályoznak és első éves gépészmérnök hallgató vagyok. Rám is jellemző a lustaság, illetve egy év melózás után nagyon kevés kedvem van ráállni a tanulásra, év elejétől elég nehéz szaknak tekintem, nagyon "színes" és nem tudom ha végig tudnám-e vinni, akár ezt az egy évet is..
2018. dec. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
47%

Csak akkor érdemes gépésznek menned, ha otthon fúrtál faragtál, hegesztettél. Ha ezek eddig nem fogtak meg, akkor nem tartanám jó ötletnek ezt a szakot. Annyi béna gépészmérnökkel találkozom a munkám során, hogy csak ezek számát szaporítanád.

A jó gépészmérnök ott kezdődik, hogy kíváncsi a természete. Mindig ott liheg a fémes szakik háta mögött.

2019. jan. 1. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Nem gépészmérnökira, hanem mérnökinformatikára járok, de hasonlóan nehéz a kettő.


Én nem a lehető legjobb jegyekkel jöttem. Matekból közepet tettem, ami nem sikerült jól. Fizikából kegyelem kettes voltam. Plusz kihagytam 1 évet gimnázium után szóval, az egyetem első hetében szó szerint azt sem tudtam hogyan kell egy 9. osztályos gyökös egyenletet megoldani.


Emlékszem, hogy az egyetemen mozaikos PDFeket tanultam szünetben és hallottam ahogy mögüllem páran meglátták és kiröhögtek, hogy milyen alacsony szinten vagyok, hogy "ovodás" matekot tanulok stb...


1 hét alatt átnéztem a gimnáziumi matek anyagot és átmentem az 0. ZHn. Majd ezt követően egy analízis zh kivételével (amit persze pótoltam) mindenen átmentem elsőre és nem is rossz eredményekkel.


Úgy hogy csak az első heteken jártam be az előadásokra (fizikát kivéve, mert ott nézték a jelenlétet) és minden gyakorlat és labnál kimaxoltam a hiányzást.


Mindezt úgy, hogy nem tanulom agyon magamat, sőt meglepően keveset.


Ha nekem lehetséges valószínűleg ilyen kicsit "leszarom" hozzáállással neked is ... de vannak olyanok is akik halálra erőltetik magukat és kibuknak vagy legalábbis nem mintatanterv szerint haladnak, szóval ki tudja ... de próbáld meg mindenképpen.

2019. jan. 1. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

#3 nem tudom, hol dolgozol, de a tesóm életében nem fúrt-faragott semmit, mégis nagyon sikeres és jó gépészmérnök lett belőle.


Kérdező inkább valami elvégezhető technikusi OKJ-t csinálj, nem fog menni az egyetem. Esélytelen vagy a leírásod alapján.

2019. jan. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Épp a fordítottja igaz: egy rosszabb képességű ember is el tudja végezni, ha elég szorgalmas.
2019. jan. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
A lusta jelzőt csak azért irtam, mert azaz ibdok hogy 2.3aa vagyok, de simán lehetnék 5ös, anélkül hogy 1 óránál többet tanulnék, másszóvas nem vagyuk hülye és megvannak a képességeim, de a kérdés az volt hogy a rossz jegyek ellenére lehet e résztvenni az egyetemen ha fizetem?
2019. jan. 2. 05:47
 8/25 anonim ***** válasza:
2-3-as tanulóként is van lehetőséged tanulni államilag támogatotton, főleg mivel gépészmérnökire 280 szokott lenni a ponthatár, a BME-t leszámítva.
2019. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

5-ös.

Ha Te mondod, hogy elismert és jó gépész lett én kénytelen vagyok elhinni, mivel nem ismerem.

Ellenben naponta van dolgom gépészekkel és lesújtó a tapasztalat.

A hozzászólásod eddig 100 %-os , gondolom gépészektől kaptad java részét.


Itt egy gépészmérnök rajza. Több apró , mondhatni bosszantó hiba van benne és egy fatálisan nagy hiba. Ez utóbbit keressük.

A Tesódnak is megmutathatod. És az itteni gépészek is hozzászólhatnak.

Kíváncsi vagyok hányan veszik a "bátorságot".

2019. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Lemaradt a rajz:

[link]

2019. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!