Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen érdemes...

Melyik egyetemen érdemes szabad bölcsészetet tanulni?

Figyelt kérdés

(First of all: Hagyjuk az olyan válaszokat, hogy semelyiken, mert meki, közmunka, bla bla...)


Elsősorban az érdekel, hogy hol jobb a képzés. Hosszútávra tervezek ezzel a szakkal, továbbképzés a cél és nem szeretnék vakon választani. Aki szabad bölcsészetre jár, az miért tudná ajánlani ezt vagy azt az egyetemet? Persze a képzés az első, de pl. kollégium, diákélet szintén szempontok lehetnek. A lényeg, hogy én nem tudom... Ezért szeretnék egy kis segítséget kérni.



2019. jan. 3. 03:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok még azon a szinten, hogy bármivel kiemelkedjek. Szimplán csak tanulni szeretnék... Nem gondoltam, hogy még az egyetem előtt jobbnak kell lenni a többieknél ahhoz, hogy később érvényesülj. Intelligens vagyok és jók a meglátásaim, könnyen megtanulok bármit, (szerény is vagyok) de eddig egy olyan iskolába jártam, ahol a tantárgyak nagy részével semmit sem tudtam kezdeni. Ott akarom hagyni és egyetemre akarok menni. Azt akarom tanulni, ami érdekel is, ehhez pedig ambicióm is van. Feltételezem, hogy nem azért 280-300 körüli a ponthatár a legtöbb helyen, mert 400 alatt mindenkit kiszórnak, mert ,,nem emelkedik ki". Persze, vannak rossz tanulók, én nem tartom magam annak.
2019. jan. 5. 13:08
 12/14 anonim ***** válasza:
89%
Jelöld meg első helyen az Eltét, másodikon a Pázmányt. Pázmány is jó, de annyi hátránya van, hogy Piliscsabára kell kijárni, és nem indítanak mesterképzést, max vallásfilozófiából szökőévente egyszer. De nagyon felkészültek az oktatók, színvonalas az oktatás. Ha nagyon jó vagy, mesterre továbbmehetsz majd az Eltére, ha esetleg alapra nem oda kerülsz be.
2019. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. jan. 7. 18:27
 14/14 anonim válasza:
23%
Hogy a francba tanítanának egy katolikus egyetemen szabad bölcsészetet? Valamit úgyis belekevernek.
2019. aug. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!