Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mai Magyarországon, mit...

The viper kérdése:

A mai Magyarországon, mit érdemes kitanulni, ami jövedelmező? Meglehet belőle élni? Mibe érdemes bele fektetni időt, és energiát?

Figyelt kérdés

2018. dec. 31. 00:59
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Nyelvtanulás hogy külföldre mehess, mellé meg egy szakma.

Direkt nem írtam egyetemet, főiskolát...

2018. dec. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Mérnök, orvos, bizonyos közgazdászok. Szakmákból meg nagyon sok, asztalos, ács, vízvezetékszerelő, kőműves. Aki ma Magyarországon nem tud megélni, az vagy lusta bármit is csinálni, vagy humán beállítottságú, aki olyan munkakörre vágyik, ami annyiból áll, hogy a papírkupacot az asztal jobb csücskéből, átpakolja a bal csücskébe.
2018. dec. 31. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi az érdeklődési közös. Azért nem két szakma van amiből meg lehet élni. (Én régebben kerestem hétjegyű összeget)
2018. dec. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Szakmunkás.
2018. dec. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Meton ***** válasza:
100%

Én találkoztam olyanokkal, akik szinte a semmiből is megélnek. De leginkább azon gondolkozz, mi az, amit élveznél.

Én katona voltam egy ideig, tűzszerészekkel dolgoztam. Katonaként nagyon keveset lehet keresni, bár önmagában igazi bulimeló. Viszont akinek van türelme kitanulni a tűzszerészetet, az igazi kaland és nagyon jól megfizetik. Ha pedig kiöregszik, a polgári életben robbantási szakértő lehet, ami megint csak keresett szakma és jól megfizetik. De lehetsz felderítő, amit nálunk annyira nem fizetnek meg, de óriási a kihívás, nagyon növeli az önbizalmat. Ha katonaként jól beszélsz angolul, olyan kiküldetésekre mehetsz, ahol csak beszélgetni kell angolul, magasrangú tisztekkel. Némi műveltség persze nem árt, de ezért is egész jól fizetnek.

Amúgy ha adócsalásból szeretnéd tengetni az életed, akkor legyél könyvelő. Ha van eszed, rengeteget kereshetsz vele.

Ha jól tudsz bánni az emberekkel, akkor legyél polgármester. Mindened meglesz, amire vágysz. De ha becsületes vagy, akkor felejtsd el.

2019. jan. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!