SZTE, DE vagy PTE?

Figyelt kérdés

politikatudomány érdekelne mindhárom helyen.

Minden szempontot (oktatás,koli, maga a város...) összevetve melyiket ajánlanátok?



2019. jan. 3. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom várost jól ismerem, arról tudok hitelesen beszélni - az egyetemekről nem beszélek, mert - szerintem - nincs számottevő különbség a színvonalat tekintve.

Pécs belvárosa és a környéke egyike a legszebb hazai városoknak. Nekem az a benyomásom, hogy Pécs a rengeteg kihasználatlan lehetőség városa! Sokkal, de nagyon sokkal több van benne, de nem sok fejlődést látni. Az EKF lehetőségével nem igazán tudott élni a város - sajnos!

Szeged az 1879-es pusztító árvíznek "köszönhetően" egy szuperül megtervezett (Párizs mintájú városszerkezet), nagyon városias város, jó közlekedéssel, jó autópálya-hálózattal. Igazi, lüktető egyetem város szép épületekkel, parkokkal - nos és a Tisza!:) Igazából nem tudnék belekötni, mert nem nagyon van mibe... Kutatási központ, és ez rangot jelent.

Debrecen a legnagyobb és a legdrágább. Kiváló infrastruktúra, szuper gazdag egyetem, nagyon jó egyetemi élettel. Hihetetlenül sokat jelent, hogy az országban egyedül ott működik nemzetközi repülőtér, így közelebb van Milánó vagy Párizs mint Pest...

Hihetetlen fejlődés, hatalmas dinamizmus - szerintem az a jövő (magyar) városa.

Debrecenben minden van; és igen különleges hangulatú város.

Nem írom le hogy én melyiket választanám, mert mindegyik szupi hely! (még van egy pár ilyen város, de aztán vége a sornak - sajnos!)

Menj el majd a nyáron mindhárom városba pár napra, és akkor majd te eldöntöd hogy melyik áll közelebb hozzád?!

2019. jan. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

Szerintme első szempont az legyen, hogy melyik van közelebb..:)

Szeged egy lakható város, én itt tanulok. Nemcsak azért, mert közel lakom a Pest-Szeged vasútvonalhoz, hanem mert nagyon szép kis környék. :) Egyetem híres, kolik jók.


Pécsen egy barátnőm tanul. Oda csak busz jár, tőlünk (megyeszékhely) naponta 3. Az út meg négy órás.


Debrecenbe (tőlünk legalábbis) átszállásokkal megy vonat. De szerintem Szeged és Pécs nevesebb mint Debrecen.

2019. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem a tavolsag nem a legfontosabb, most is koliban vagyok.

Koszonom az eddigi válaszokat!:)

2019. jan. 3. 14:46
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Szeged!!!

Nálunk a jogi karon van a politológia képzés, ami országosan elismert.

Viszont az SZTE kolik elég gyászosak. Egyedül az Öthalmi jó, de az messze van a központtól.

Pécs nekem közelebb lett volna, de egyáltalán nem vonzott. Szeged jobb

2019. jan. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!