Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME-VIK villamosmérnöki...

A BME-VIK villamosmérnöki karán van egy lehetőség -> 1év tanulás M. o. -n 1év tanulás Németországban és 1év szintén M. o. -n, majd megkapod mindkét egyetem diplomáját. Milyen feltételeket kell teljesíteni ahhoz, hogy tudjak élni ezzel a lehetőséggel?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat előre is.

2019. jan. 3. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez kell neked:

[link]

[link]


Fel kell venniük a normál képzésbe és német középfokú nyelvvizsga kell hozzá, mert az itthoni tárgyaidat is németül hallgatod. Hogy a diplomádon pontosan mi lesz, azt nem tudom, de szerintem nem kettőt kapsz, hanem csak rajta lesz mindkét egyetem neve. Amúgy nem minden tárgy lesz németül, és ami németül van, ott se az összes óra, és az amúgy német órákon is előfordul egy-két magyar magyarázat :-P


Amúgy a németes csoportok elég erősek szoktak lenni. Angol nyelvű képzés is van, de az sokkal gyengébb, mint a magyar.

2019. jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ 😊

Te is így tanulsz? Mert akkor lenne méh pár kérdésem 😊

2019. jan. 4. 08:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Első válaszoló téved, az tavaly (2018) szeptembertől kezdve valóban kettő diplomát lehet szerezni, legalábbis villamosmérnöki szakon. Jelen állás szerint a következőképpen néz ki a német képzés, villamosmérnökin: 2 félévet tanulsz itthon, szinte minden tárgyad német nyelven lesz majd, illetve fel kell venni a normál tárgyak mellé egy német nyelvórát, illetve egy Workshop 1 nevű tárgyat, amit egy az egyben a Karlsruhei Egyetemről vettünk át, és ők adják az osztályzatot is. Ezután 2 félévet végzel el Németországban, és a BSc diplomád mellé megkapod a német egyetem diplomáját is. Ennek feltétele, hogy minden mintatantervi tárgyat elvégezz németül, az első félévben 3.0-ás, a második félévben 3.5-ös átlagot hozz össze.

Mérnökinfón máshogy néz ki a dolog, ott 4 félévet kell elvégezni itthon, és 1 félévet Németországban, és sajnos itt nem adnak kettős diplomát, csak egy betétlapot ad a német egyetem az MSc diploma mellé, ami igazolja, hogy német nyelven végezted el a képzést. A feltételek hasonlóak, bár itt plusz tárgy csak a német nyelvóra van. A német nyelvű tárgyakat ugyanúgy el kell végezni, az első félévben 3.0-ás átlag kell, a többi félévben 3.5-ös.


Ha van még bármilyen kérdésed, akár a németes közéletről, akár a tárgyakról, akár a képzés feltételeiről, nyugodtan keress meg akár privátban, akár ennél a kérdésnél, a legtöbbre szerintem tudok válaszolni. Addig is egy kis bemutató: [link]

2019. jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ 😊
2019. jan. 6. 21:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Kollegam tanitotta a nemeteseket, en a magyar info kepzest vegeztem el, meg ott tanitok neha, bar felmerult, hogy tanitsak nemetul is.

2019. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!