Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mihez kezd az, aki otthagyja...

Mihez kezd az, aki otthagyja az egyetemet?

Figyelt kérdés

Másfél évet teljesítettem (vagyis még jópár vizsga hátra van ebből a félévből), de annyira megutáltam amennyire csak lehet. Szívem szerint már az első év végén otthagytam volna, de csak a szüleim miatt folytattam. Most már teljes mértékben úgy érzem, hogy képtelen vagyok folytatni.

Viszont fogalmam sincs, hogy mihez kezdenék, ha otthagynám. 21 évesen ott tartanék, hogy csak egy árva érettségim van, azt meg kizártnak tartom, hogy egy másik szak teljesítésére képes vagyok. Nyilván nem szeretnék gyárban, 3 műszakban dolgozni minimálbérért, az OKJ képzések nagy részét haszontalannak tartom, a többi pedig nem érdekel.

Megéri így folytatni, ha minden pillanatot kínszenvedésként élek meg?


2019. jan. 4. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Milyen szakon vagy?

2019. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem csak gyárban tudnál dolgozni, nagyon sok munkahely közül válogathatsz csak egy érettségivel is. Az oké hogy nem fogsz félmilliót keresni egy hónap alatt, de azért nem is csak minimálbért fogsz kapni. Ki is mehetsz külföldre, ha van hozzá némi pénzed/lehetőséged. Vagy nézz még is valami szakma után, valami csak érdekel! :) miben vagy jó? Hàtha tudunk segíteni.
2019. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szlavisztika BA (orosz). Fordító-tolmácsolást képzeltem el, de már az alapképzés a poklot jelenti számomra, mesteren drogos/piás/elmebeteg lennék.

Magam sem tudom pontosan, hogy milyen képzésen/milyen közegben érezném jól magam. Éppen ezért vagyok tanácstalan.

2019. jan. 4. 21:51
 4/5 anonim válasza:

Szia

Nyugodj meg nem ta vagy az első sem az utolsó aki rossz szakot választott magának. Elég sok lehetőséged van, így is, a legfontosabb hogy találd meg a saját érdeklődési köröd.


A helyedben nem zárnám ki az OKJs illetve más képzéseket, példéul egy informatikai irányú képzéssel már elég sokat lehet keresni.

De ha a nyelvek érdekelnek és van is nyelv érzéked akkor már jó helyzetben vagy mert az a mai világban nagyon fontos.


Nézd végig a felvi.hu oldalon a szakokat, esetleg kezdj el valami munkát keresni, és nézd meg hogy milyen képzések vannak OKJ n kívül.

2019. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is rossz szakot választottam magamnak (szintén nyelvszak).

Újrafelvételizek.

Tanultam oroszt is, hát elhiszem hogy maga a pokol...:D próbálj meg egy másik szakot, érdeklődj utánuk, még van egy hónapod rá.

2019. jan. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!