Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanár lehet úgy is valaki...

Tanár lehet úgy is valaki hogy pl. ELTE-n, történelem szakon végzett, vagy kell mindenképp a 6 év osztatlan tanári képzés?

Figyelt kérdés
2019. jan. 6. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Egyetemi tanárnak úgy mehetsz ha elvégzed a doktori iskolát, vagyis mindegy hogy alapszakot végzel+mester vagy osztatlan, mert PhD-t mindenképp kell szerezned a végén.
2019. jan. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs kicsit félreértettem :D Ha középiskolai vagy áltsulis tanár akarsz lenni akkor kell az osztatlan képzés, valahogy a hülye fejem elsőre úgy értelmezte hogy az ELTEn akarsz tanitani :D
2019. jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy sajnos kell a tanári végzettség ha általánosban vagy középben akarsz tanítani...

Ez így elég érthetetlen egyébként. Sok más országban úgy lehetsz tanár, hogy tegyük fel csinálsz egy BSc-t informatikából ami ugye 3 éves. Majd azután mész egy posztgraduális képzésre, ami általában 1-2 éves, függ attól hogy milyen korosztályt akarsz tanítani. Például Angliában College-kben minden tanárnak van egy BSc/BA alapképzése, és mellette csinál/csinált egy ilyen tanárit.


Szerintem elég marhaság így szét bontani a kettőt, hogy aki biológus, az még menjen 6 évre egyetemre, hogy azt taníthassa legálisan is amihez amúgy is ért már...


Célszerű lenne kreálni egy Top-up képzést ami megtanít tanítani. Csinálhatnának egy tanári MA képzést, amire bármilyen alapképzéssel jelentkezhetsz, bár az túl egyszerű lenne...

2019. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Kissé nehezen érthetően fogalmaztam, bocsánat! 😅😀 Én általános- és középiskolai tanárban gondolkodtam, ami 5,5 éves. Csak haverom mondta hogy ő úgy tudja hogy valaki úgyis taníthat teszem azt törit, hogy csak egy ELTE-BTK-n szerzett történelem diplomája van, ami 3 éves. Mellesleg tanáron és szociológián is gondolkozom (és még sok egyéb máson is), a kérdés pedig az, hogy külföldön ilyen területen mennyire találnék a későbbiekben munkát tanárként vagy szociológusként, és az mennyire lenne ott kint megbecsülve?
2019. jan. 6. 16:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Megbecsülés országfüggő, tanárként viszont nehezen tudnál kint elhelyezkedni, mert külön meg kéne tanulnod a szaknyelvet hogy taníthass. A másik szakról nem tudom mennyire hasznosítható külföldön, de a tanári rengeteg plusz tanulást jelentene a képzés után még.


Ha mindenképp külföldre akarsz menni olyan szakot választanék a helyedben ami alapból idegen nyelven is indul (nem tudom mennyire ragaszkodsz a humánhoz, mert pl gazdasági szakok indulnak angolul/németül) vagy akkor nyelvszak érné meg és külföldön tudnál utána elvégezni valamilyen képzést pluszban (másik alapszak, ráépülő mester vagy valamilyen tanfolyam).

2019. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!