Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik ért többet? Gazdaságinf...

Melyik ért többet? Gazdaságinformatikus BSc vagy üzemmérnök informatikus BProf?

Figyelt kérdés

a munkaerőpiacon...


pls. olyan írjon aki tudja mi az üzemmérnök informatikus és nem keveri össze a mérnökinformatikussal



2019. jan. 7. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

A programozói piacon ugyanannyit ér mind a kettő, feltéve, ha tudásod is van.


Viszont a menedzsment piacon többet ér a gazdinfo. Ha később mégis inkább a gazdasági részével foglalkoznál.


Általában véve, ha programozó akarsz lenni és tutti nem akarsz mesterszakot végezni, akkor jobb a BProf szerintem. Ha viszont nyitva akarod hagyni a lehetőségét annak, hogy üzleti oldalra vetődj, vagy mesterszakot is tervezel végezni, akkor a gazdinfo jobb választás.

2019. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi


programozás érdekel, főleg webapplikációk, üzleti szoftverek stb. így kicsit feleslegesen meredeknek érzem a proginfót


ezért gondolkodom gazdinformatika vagy üzemmérnök között


az üzemmérnöknél még azt az előnyt érzem hogy üzemeletetésre is jobban el lehet menni szükség esetén, devops stb...


a gazdinfó meg mégiscsak bsc és ahogy írod gazdasági irányba is lehet vele elmozdulni


dilemma :)

2019. jan. 7. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Gazdinfo, mellette gyakornoki hely programozós helyen; és utána olyan mester, amerre menni akarsz.
2019. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

A BSc alapból magasabb fokozat valamivel, de a Bprof-al is mehetsz ugyanúgy mesterre ha teljesítesz pár tárgyat, bár ezt már gondolom úgyis tudod.


A gazdasági tárgyak mennyire érdekelnek? Mert ha ki nem állhatod és mindenképp csak programozó akarsz lenni kimondottan, akkor lehet jobban járnál az üzemmérnökivel. Főleg azért, mert a szak jó részét már munkáltatónál végzed és kevesebb a haszontalan tárgy. (Gondolok itt a proginfó matek rengetegre, aminek több mint a fele haszontalan. Vagy említhetném a fizikát, amit ráerőltetnek a tanulókra mérnökinfón, és annak szintén nem veszed hasznát ha simán csak informatikus akarsz lenni.)


Viszont a gazdinfó az mégis csak gazdinfó, és itt dupla annyi lehetőséged is van ha úgy nézzük. Ha nincs gondod a gazdasági részével és az is ugyanúgy érdekel, akkor egyértelműen ezt tudom ajánlani.

Én is a gazdinfóval szemezgettem mindig, de szerencsére találtam egy olyan infó szakot külföldön, ami olyan mint a proginfó, csak nincsen benne annyi haszontalan tárgy :)


Szóval alapból a gazdinfót ajánlanám neked, feltéve ha nincs problémád a gazdasági tárgyakkal.

Viszont az egyetemek tanmenetét nézegesd végig, mert van ahol sokkal több a közgáz mint az infó, és az neked lehet zavaró lenne, ha leginkább a webfejlesztés és a programozás érdekel.

2019. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!