Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus vagy...

Gazdaságinformatikus vagy programtervező informatikus szak?

Figyelt kérdés

Gimiben a humán tantárgyakat tanulom magasabb óraszámban, de középszinten színötös vagyok infoból és matekból is. Az info érdekel és vonz nagyon, abból ötös lett az előrehozott érettségi.

Ilyen középszintű tudással nekivághatok az IK-nak(Debrecen)?

Melyik szakot ajánlanátok a kettő közül?



2018. aug. 23. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Proginfón komolyabb a matek, oda akkor érdemes menni, ha szereted a matematikát is tényleg. De ugyanúgy igaz ez Gazdinfóra is, csak ott valamivel könnyebb. Mindkettő teljesíthető közép matekkal, csak szorgalmasnak kell lenni. Egyébként meg el kell dönteni, hogy mi érdekel jobban. Programtervező infón mint említettem hangsúlyosabb a matek, illetve nyilván többet kell programozni, jobban belemélyültök a dologba. Gazdaságinformatikus az egyben informatikai és gazdasági szakember, itt sok nem infós tárgyad is lenne, közgazdaságtan, üzleti tárgyak, pénzügyek, számvitel. Ide akkor gyere, ha érdekel az üzleti világ is.


Mellélőni egyikkel se lehet, és mindkettőre igaz, hogy szorgalmasnak kell lenni, szabadidődben tanulni programozni, projektekben részt venni, szakmai tapasztalatot gyűjteni.

2018. aug. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek az #1-gyel, jól megfogalmazta.


Talán annyit tennék hozzá, hogy rögtön az első évtől kezdve tanulj programozni módszeresen, lehetőleg Javát vagy C#-ot, és keress valami projektet amelyen tudsz gyakorolni. Ha rendesen tanulsz programozni, a gazdaságinformatika is nagyon jó szak. Egyébként ha most kellene választanom, én inkább a programtervező informatikust választanám, és onnan szakosodnék valamerre.

2018. aug. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Gazdinfóval is rögtön találhatsz munkát, ha rendesen tanulsz az egyetem mellett programozni, de ez inkább olyan szak amihez jobban kell az MSc is.

Ami előnye, hogy sokkal változatosabb lehetőségeid vannak e téren.

2018. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Az első válaszadó válasza a korrekt.

Még annyit tennék hozzá, hogyha inkább humán beállítottságú vagy, akkor ne reál szakra menj.

2018. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Debrecent nem ismerem. De próbáld meg.

Én gazdinfóra mennék, mert engem a banki / pénzügyi / üzleti informatika, és a vállalatirányítási rendszerek jobban érdekelnek, mint a tömény diszkrét matek és az algoritmuselmélet :D

Döntsd el, melyik terület vonz jobban.

2018. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!