Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020-as új szabályok szerinti...

2020-as új szabályok szerinti pontszámítás (? )

Figyelt kérdés

Jelenleg 11. osztályos tanuló vagyok, tehát majd a 2020-as, új szabályok szerint fogok majd érettségizni, illetve egyetemre felvételizni. Nézegettem a jövendőbeli változásokat, de néhány dolog még nem teljesen tiszta számomra.


1. Ha jól tudom, egy nyelvből teljesített, legalább 60%-os emelt érettségi megfelel egy középszintű/B2 nyelvvizsgának. Ugye az új szabályok szerint a minimum elvárás az egy darab emelt érettségi és az egy darab B2 nyelvvizsga lesz.

Ha mondjuk csinálok német nyelvből egy emelt érettségit, azért ugyanúgy "megkapom" majd a B2-t, és úgymond két legyet ütök egy csapásra? Vagy külön meg kell csinálnom egy emelt érettségit, és külön egy középszintű nyelvvizsgát, hogy teljesítsem a felvételi minimum követelményeit?


2. Ugye az első nyelvvizsgáért nem fog járni pluszpont, legyen akár B2 akár C1, csak a másodikért. Itt az időbeli teljesítés számít? Tehát ha mondjuk először csinálok egy B2-t, és aztán egy C1-et, akkor 0+40 azaz 40 pluszpontot kapok, de ha először csinálok egyik nyelvből egy C1-et aztán másikból egy B2-t, akkor csak 0+28 azaz 28 pluszpontot kapok? Vagy a számomra legoptimálisabb módon lesznek kiszámolva a pluszpontjaim, és akármilyen sorrendben is csináltam meg őket, ha van egy B2-m és egy C1-em, megkapom a plusz 40 pontot?


Ugyanezekkel a kérdésekkel írtam a felvi.hu-nak is.


Az elsőre nem egy egyértelmű IGEN választ adtak, hanem azt, hogy "...csak az jelentkezhet a magyar felsőoktatási intézményekbe, aki rendelkezik legalább B2 szintű nyelvtudással egy idegen nyelvből és egy emelt szintű érettségi vizsgával. ...", ami számomra (lehet én vagy a hülye) még mindig nem egy egyértelmű válasz.


A második kérdésemet pedig mintha levegőnek nézték volna, választ nem adtak rá, csak annyit odavetettek a végére, hogy "A 2020. általános eljárástól érvényes részletes pontszámításról később fogunk tájékoztatást adni. Kérjük szíves türelmét."


Ti mit tudtok erről a 2 dologról? Tényleg ráér még, hogy ezek egyértelműen kiderüljenek, vagy csak én feszülök feleslegesen?



2019. jan. 7. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:

1. A jelenleg nyilvánosan elérhető szabályok szerint igen, ebben az esetben két legyet üthetsz egy csapásra, mert az emelt nyelvi érettségi automatikusan ad nyelvvizsgát is (persze ha megvan az előírt százalék).


2. Ebben a kérdésben még nincs egyértelmű tájékoztatás, de az 100%, hogy a teljesítés időpontja nem számít. Én arra tippelnék, hogy ha van egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgád két KÜLÖNBÖZŐ nyelvből, akkor a felsőfokúra megkapod a 40 pontot, ha ugyanabból a nyelvből van, akkor pedig a felsőfokúra megkapod a kettő különbségét, azaz 12 pontot. Persze ez nem biztos, hogy így lesz, de én ennek látom értelmét.

2019. jan. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem válaszoltak, mert ők sem tudják. Nem ők tehetnek róla, hogy ma így működik Magyarországon a kormány, és nem ti vagytok az elsők, akik az utolsó pillanatban fognak értesülni az érettségi részleteiről (ld. még a 2017-es szakmai érettségit, amiről előtte decemberben még alapdolgokat sem lehetett tudni).
2019. jan. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már a törvényhozók is kezdenek ráébredni... Most keresztfélévben nem kell a nyelvvizsga, aztán úgy volt, hogy már ahhoz is kell. Szerintem elhalasztják az egészet.
2019. okt. 19. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!