Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha egy lány autószerelőnek megy tanulni?

Figyelt kérdés

A félreértések elkerülése végett szeretném elmondani, hogy mindenféleképpen ezt szeretném tanulni, ebben a szakmában szeretnék foglalatoskodni. Érettségit már megszereztem tavaly. Utána munkát kerestem (még most is, de nem vesznek fel egy szimpla érettségivel). Ezért döntöttem úgy hogy akkor idén elkezdem kitanulni amit mindig is akartam. (azért csak most mert nem kaptam szülői támogatást csak kioktatást és eltiltást ettől a szakmától (szerencsére anyum rájött arra, hogy talán mégis kiváló lennék ebben a szakmában))


Mindig is fiús lány voltam. Gyermekkoromban is csak az autók érdekeltek. Kicsinek ha anyával mentem játékboltba addig hisztiztem amíg legalább egy kisautót nem vett nekem. Babákkal nem is játszottam. Ha mégis rá ettem magam akkor is csak a fejüket vettem le. Egyébként sokszor segítettem megszerelni/megjavítani ezt azt. Főleg elektronikai berendezéseket. (nem egy villanyt szereltem már otthon is) Ezen felül pedig a forrasztás a hobbim. Elég sok mindent csináltam már. Köztük elektromos dobókockát, órát is. Sose féltem bepiszkolni a kezem, sőt élveztem is ha tehettem valami olyat amivel bepiszkolom magam, mert tudom hogy én csináltam/javítottam meg és ez büszkeséggel tölt el.

Álomautóm pedig egy Dodge Ram 1500 R/T.


Igazából arra lennék kíváncsi hogy ti mit gondoltok egy ilyen lányról? 19/l



2019. jan. 9. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolnék semmit, mármint semmi negatívat. Bár te leírtad, hogy fiús vagy, de csak ezért nem gondolnék még fiúsnak sem egy lányt. Szerintem jó, ha valakinek van valami, ami ennyire érdekli. Ráadásul úgy hallottam, hogy manapság keresett és megfizetett szakma. Úgyhogy még ilyen szempontból is jó döntésnek tűnik.
2019. jan. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előtte egy autószerelő ismerősnél próbáld ki élőben a szakmát. Beleértve a Diesel-motor szétszedését, az olajos-kormos alkatrészek szerelését. Vagy a szétrohadt és beletörött csavarok kiszedését. Meg egy motor vagy váltó cseréjét. Azért az elektronika tényleg kellemesebb hobbi.


Gyerek koromban én is az autószerelést választottam. Aztán megtapasztaltam a valóságot. Ezért inkább mérnök lettem, majd önszorgalomból elektronikát tanultam és elektronikai terméket fejlesztettem ki és gyártottam otthon. 50 évesen meg rájöttem hogy milyen kellemes egy csendes tanyán a természetben méhészkedni és gyümölcsöt termeszteni és a fejlődéssel sem kell annyira lépést tartani mint például a műszaki vagy informatikai területen. És az sem mindegy hogy alkalmazott-e az ember vagy szabadon a maga ura. Amúgy hobbiból azért vettem javításra szoruló motorokat, megcsináltam, bejártam vele fél Európát majd jó áron eladtam.

2019. jan. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De azért üzletasszonyként hódolhatsz az autóknak. Például autójavító műhelyt nyitsz alkalmazott(akk)al.
2019. jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először inkább próbáld ki egy ismerős segítségével. Hidd el, nem egy álommeló. Mindenféle ezeréves, elrohadt roncsot szervizelgetni. Azért az nem olyan, mintha valami elektronikai kütyüt szerelsz vagy forrasztasz. Magával az ötlettel nincs baj és jó, hogy érdekel valami, de először próbáld ki.
2019. jan. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy nagyon helyes, 2019-at írunk a nőket ne zárjuk be a konyhába főzni vagy irodába, igenis ők is csinálják azt amit szeretnek és érdekli őket. Ha téged ez érdekel akkor csináld és ezt férfiként írom.

Manapság már a lehetetlenséggel határos jó autószerelőt találni, ha van egy ügyfélköröd akkor nagyon szépen meg fogsz tudni belőle élni, ami nem utolsó szempont.

Hajrá! :)

2019. jan. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én gépész technikusnak tanultam, és volt egy lány társunk aki legalább olyan jó volt a szakmában mint mi, mert azt tanulta és azzal foglalkozott ami érdekelte. Az hogy lány vagy, itt semmit nem számít, csak az hogy mit szeretnél csinálni, mert ez a TE ÉLETED és egyedül te döntesz arról milyen irányba indulsz el! Remélem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretnéd :)

21/F

2019. jan. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!