Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE ÁOK vagy PTE-n a mentőtis...

SZTE ÁOK vagy PTE-n a mentőtiszti szak érné meg jobban?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni a két szakma közül, pedig már pro-és kontraérveket is írtam. Mi a véleményetek?

2019. jan. 10. 18:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#5 én orvosis vagyok :) Örülök, hogy mostmár pozitívabban szemléled a helyzetet.
2019. jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%
Mentőtisztire jartam, semmiképp nem ajánlom, max ha kibuknal orvosiról. Mindenhogy jobban jársz az orvosival
2019. jan. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Rendben, hálás köszönet a válaszokért! :-)
2019. jan. 23. 23:06
 14/18 anonim ***** válasza:
31%
Vannak lényeges különbségek a mentőtisztek és oxyológus szakorvosok munkavégzése között is, pl. a mentőtisztek esetkocsikon vannak
2019. febr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%

Az oxyológusok pedig rohamkocsikon.



Viszont a fizetés nem magasabb annnyival, amennyivel többet (értsd 7 évvel tovább) kell tanulnod.

2019. febr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%

Tudom picit régebbi a kiírás, de azért megosztanám én is a tapasztalataim a kérdéssel kapcsolatban. A mentőtisztit szerintem felejtsd el, ha van egy csöppnyi esélye is annak hogy felvesznek az orvosira! Én a mentőtiszt szakot kezdtem el és rettenetesen megbántam. Tudom én nyilván egy egyedi eset vagyok, viszont általánosságban is ez a helyzet ezért írok. Tényleg kevesen végzik el. Én abszolutóriumig jutottam, mondjuk az évek alatt csúsztam is, bár hozzáteszem ez nem egy ritka dolog ezen a szakon. Igazából már másodjára húztak el az államvizsgán és nem látok semmilyen garanciát arra, hogy harmadjára biztosan átmegyek! Nem azért mert nem tanultam meg a dolgokat. Egyszerűen azért mert a szimulációs feladatokat elég szubjektíven lehet értékelni.


Eldöntik, hogy kit engednek át és kit nem. Ha nem tetszik nekik a képed nem fogsz átmenni! Teszem azt hiába húzod ki például az adott tételsorból a hozzárendelt szituációt, nem azt fogod kapni! Hiszen tudják, hogy azt esetleg el tudnád látni. Inkább adnak valami értelmetlen katyvaszt, amit szerintem még ők sem tudnak, aztán közben döntik el mit is akartak az egészből kihozni. Az sem egyedi eset, hogy pofára mennek. Például megeshet, hogy levelezős hallgató, akit ismernek ott fognak egymással jópofizni a vizsgán és olyan hibákért nem fogják megbuktatni, amiért téged mondjuk nappali tagozatos hallgatóként megköveznének. Az a vicc, hogy mindig akad egykét, tuskó, akik hamarabb átment és még el is hiszi magáról, hogy okosabb tőled és megpróbálja mindezt éreztetni veled! Pedig a nagy Ló..szt sokszor csak nagyobb szerencséje volt ennyi!


A gyakorlati képzés sem ér túl sokat! A kórházi gyakorlatokon sem azokat a dolgokat csinálod, amiket igazából neked kellene. A képzés alatt rengeteg töltelék tantárgy van. Az anyagok leadása sem mindig kellően kielégítő mértékű. Ez gondolom orvosin nem így van ott bemész és leadják az egész anyagot normálisan! Nem az van, hogy mondjuk egy két féléves tárgyat egy félév alatt akarnak gyorsan beléd verni.


Szerintem orvosival jobban jársz még akkor is, ha több év. Hidd el semmi garancia nincs arra, hogy a tisztit elvégzed a négy év alatt. Ez nem olyan, mint más szakokon például, hogy bemész kihúzod magadnak szépen a tételkédet leülsz szépen kidolgozod, és számot adsz a tudásodról. Ez nem úgy van, ha szimulációs részen nem mész át hiába tudod majd a tételeket nagyon pengén nem fogsz átmenni.

Márpedig ott tényleg nem nehéz elrontani.


Persze ezeket a dolgokat már leírták előttem is, de jól esett kiadni magamból! :) Elmegyek harmadjára is, ha esetleg átmegyek nem azért fogok átmenni, mert sokkal többet tudtam, mint egy félévvel ezelőtt! Hiszen a szigorlat is egy előrehozott államvizsga volt. Természetesen lehetsz jó mentőtiszt is! Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de itt nem minden a tudás. Bármelyiket is választod sok sikert kívánok!

2019. febr. 10. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös és 16-os nagyon köszönöm a válaszaitokat! :)

Főleg neked 16-os. Épp örülök, hogy ennyi idő után még válaszolt valaki és kiadta magából az őszintét. Megkönnyebbült a lelked valamilyen szinten és nekem is segítettél, szóval fantasztikus :D

Értelek, nem is gondoltam volna, h mentőtisztin tényleg ennyire kaki a helyzet. Ez a pofára osztályozás meg igazi szemétség

Kívánok neked is sok sikert a harmadik nekifutáshoz, tudod 3 a magyar igazság! ;) Majd írj, hogy hogy sikerült :)

2019. febr. 15. 20:42
 18/18 anonim válasza:
Kedves 16os megkerdezhetem melyik egyetemen tanultal?
2019. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!