Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pesti Pázmány Péter Katoliku...

A pesti Pázmány Péter Katolikus Egyetem mennyire katolikus?

Figyelt kérdés
Mármint, kötelező misére járni, reggel közös ima van, stb...?
2019. jan. 11. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de vannak katolikus hittudomany vagy mi targyak, amik kotelezoek, teljesiteni is. Baratnom oda jar, nem annyira hivo, de ez van. Jogasz szak.
2019. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó jaj köszönöm, akkor oda nem jelentkezek 😕😃
2019. jan. 11. 12:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyira, hogy van 4 "általánosan kötelező" vallási tárgy (Általános filozófia, Bibliaismeret, Bevezetés a katolikus hit rendszerébe, A holokauszt emlékezete), amiből kettő ajándékkredit, a másik kettő pedig ugyancsak nem nehéz.


És még néha rendeznek ilyen fakultatív vallási programokat, de annak a közelébe nem mentem, szóval az nem tudom, milyen.

2019. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy a 3. mondja.


Én a gólyatáborban részt vettem egyetemen, azzal kezdték, hogy miután megérkeztünk, leültünk játszani, aztán összegyúltünk egy nagy teremben; azt hittük a szokásos üdvözlő beszédeket elmondják - helyette meglepetés misét tartottak (Ostyával és borral). Nos, ez volt az egyetlen mise egyetemen, amin részt vettem.


A tanszékünkön 1-2 nagyon vallásos ember volt, a többiek nem igazán voltak azok.


Én elvégeztem az Ált.Köt. tárgyakat (meg részt vettem ezen a meglepetés misén) és ennyi volt a vallásos része az egésznek.


Spontán se erőszakolták ránk a vallást a tanárok, pl egy Nyelvtörténet órán nem kezte el a tanár torka szakadtából énekelni, hogy "Menj, hirdesd a hegyeken, hogy Jézus megszületett". :)


Olyan nem volt, hogy minden hallgató kötelező jelleggel misére jár x időszakonta, nem volt közös ima reggelente, semmi hasonló.

2019. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!