Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tantárgyra menjek rá...

Milyen tantárgyra menjek rá majd hol tanuljak tovább, ha ezzel szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, eddig egészségügyin tanultam, amit otthagytam és estin érettségizem majd. Szeretnék könyvekkel foglalkozni. Elsőként könyvesboltot nyitni majd nagy álmom egy saját kiadó. Sokáig nem tudtam, hogy mit szeretnék csinálni, ezért nem mentem célirányosan magyar szakra. Érettségi után hol kéne továbbtanulnom, hogy ehhez a legközelebb essen a végzettségem?

2019. jan. 11. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
ELTE BTK Informatikus-könyvtáros szak.
2019. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg tud róla valamit, hogy mennyire nehéz a bekerülés, vagy bármi egyéb információt?
2019. jan. 11. 13:43
 3/5 anonim ***** válasza:
2019. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. jan. 11. 19:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Erre nincs egyetemi szak, ha vállalkozó akarsz lenni és könyvesboltot nyitni ahhoz semmilyen egyetemi szak nem szükséges, az ehhez legközelebbi szak meg ugye az ami a vállalkozásokkal, gazdasággal foglalkozik, theát közgáz - gazdálkodás menedzsment főleg, az informatikus könyvtárosnak semmi köze nincs ehhez, és arra a szakra NEM érdekes menni, a bölcsész szakok közül is az egyik legpiacképtelenebb.


Egyébként a célod eléggé elrugaszkodott a valóságtól. Viszont dolgozhatnál könyvkiadónál - a legtöbb munka itt is az adminisztrációs, gazdasági területen van (marketing, kereskedelem, pénzügy stb) tehát ide is a közgáz a legrelevánsabb. Viszont nehéz bekerülni egy könyvkiadóhoz, ugyebár ez egy szük terület és sokan akarnak ilyen helyen dolgozni. Kapcsolatok kellenek hozzá főképp, nem a diploma a lényeg.

2019. jan. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!