Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás előtt állok és...

Pályaválasztás előtt állok és bizonytalan vagyok. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és idén fogok érettségizni. Orvosi egyetemre szeretnék menni... tényleg nagyon szeretném. Viszont rettentő magas a ponthatár és félek nem érem el a szükségeset. Ha esetleg nem vennének fel elsőre úgy gondolom megpróbálnám még maximum kétszer. Gondolkodtam más szakokon is,nézegettem egyetemeket de nem találtam olyat ami érdekelne annyira hogy elmenjek arra a szakra. Egyedül ami az álmom az orvosin kívül az a zene. Imádok énekelni, imádom a zene minden formáját és nem tudok nélküle létezni sem. Megfordult a fejemben, hogy zeneművészeti egyetemre mennék viszont rengeteget tanultam,és keményen dolgoztam azért hogy nagyon jo érettségit írjak és nem szeretném ,,elpocsékolni" azt a rengeteg energiát amit belefektettem ebbe a tervbe. Szóval most fogalmam sincs mit csináljak. Tényleg remélem felvesznek az orvosira,de e mellett hogyan tudnék a zenével is foglalkozni? Vagy ha nem vesznek fel akkor mihez kezdjek? Van esetleg valakinek tapasztalata,tanácsa ezzel kapcsolatban. Előre is nagyon köszönöm :)

18/L



2019. jan. 11. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az orvosit, ha nem jön össze akkor próbáld meg mégegyszer a következő évben. Ha úgy gondolod valamelyik érettségit jobbra megtudnád irni, akkor újraérettségizhetsz abból a tárgyból. De szerintem ha idn nem sikerül, és utána se, akkor már ne próbáld meg harmadszorra.


Egyébként hogyhogy nem érdekelnek más egészségügyis szakok? Van pl az az orvosi analitikai szak, ott vannak ilyen szakirányok, hogy optometria, radiográfia, laboratoriumi analitika, meg hát ott van a többi egészségügyi szak, ápoló, dietetikus stb.


A zenemüvészeti egyetem szerintem felejtős, munkád nem valószinü, hogy lesz belőle, és oda is nagyon nehéz bekerülni, van felvételi stb.

2019. jan. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Engem sem vettek fel elsőre. Újra érettségiztem bioszból és kémiából, tanfolyamra jártam és angolt is tanultam. Másodjára sikerült is! Egyáltalán nem bánom, hogy így alakult, sőt!

Ne add fel!

2019. jan. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Zeneművészeti egyetemre bekerülni szinte csak akkor van esélyed, ha zeneművészeti középiskolába (ún. konzervatóriumba) jártál és vagy hangszeresen, vagy éneklésben már a felvételikor közel művészi szinten tudsz teljesíteni. Ha nem, ne is gondolj erre, mert rendkívül alacsonyak a keretszámok és csak a legtehetségesebbeket, legbiztosabb tudásúakat veszik fel. (Egyébként a profi zenészkedésből egyáltalán nem lehetetlen megélni, nekem is van zenész ismerősöm.)


Ha csak és kizárólag az orvosi pálya érdekel, akkor ha nem vesznek fel, mert néhány ponttal lecsúszol, próbálj inkább egy év alatt megcsinálni egy nyelvvizsgát a többletpontokért. Ez a legbiztosabb út.

2019. jan. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én háromszor próbálkoztam, harmadjára vettek fel, szóval ha ezt akarod csinálni, ne add fel egy vagy két sikertelen próbálkozás után. Orvosi mellett szerettem írni, így nekem is megfordult a fejemben, hogy ha esetleg nem vesznek fel rögtön érettségi után, elmegyek egy tanári, esetleg bölcsész szakra. Rengeteget tűnődtem ezen, viszont legbelül tudtam, hogy bármennyire is szeretek írni, az ezzel is foglalkozó szakokon nem érezném jól magam. Nem is villanyozott fel igazán az ötlet, hogy orvosin kívül bárhova is menjek. Szóval maradtam orvosinál, és abszolút nem bántam meg. Nekem ez az életcélom, ezt szeretem tanulni, és nem adnám semmiért. Sok sikert, és ha bármi kérdésed van, szívesen segítek!
2019. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :) Mindenkeppen megpróbálom többször is. Sajnos nyelvvizsgával nem tudok többletpontot szerezni, mert a két emelt (biosz,kémia) már hozzáadja a +100 többletpontot és ilyenkor a nyelvvizsgáért kapható plussz pont nem számít.
2019. jan. 12. 14:01
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából a legnagyobb problémám a kémiával van úgyhogy ha nem érem el a pontot,az valószínű ez miatt lesz. De nem adom fel persze
2019. jan. 12. 14:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is jo ba megprobalod az orvosit, esetleg annyit tehetsz hogy tobb olyan egyetemet irsz be, ahol van ez a kepzes, csokkeno pontszam szerint. Vagy esetleg ha mas szakrol lenne szo, akkor ajanlanam az orvosi kepalkoto/dignosztikat vagy a gyogytornaszt.
2019. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!