Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi pontszámításnál...

Érettségi pontszámításnál csak 2 nyelvvizsga számít?

Figyelt kérdés

Nem most fogok érettségizni, de nézegettem a felvi pontszámító kalkulátorját és ott csak 2 nyelvvizsgát számít. Én 3-at írtam be, mert terveim szerint érettségiig 3 nyelvvizsgám lesz. Akkor a 3. nem is fog számítani?

Az már ugye eleve más lesz, mert 2020-tól legalább egy középfokú nyelvvizsga kötelező lesz, akkor azon kívül kettőt fognak még beleszámítani vagy azon kívül egyet? Valaki tudja?


2019. jan. 12. 10:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: és ugye attól, hogy emeltezek angolból, attól még fog számítani az angol nyelvvizsgám (felsőfok)? Ha németből is érettségizem, akkor ugye ettől függetlenül számít majd a német nyelvvizsga (középfok)?
2019. jan. 12. 11:01
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Egy nyelvbol csak egyszer szamítanak pontot. Tehat ha olyan helyre mesz,ahol figyembe veszik az angol emeltet, akkor 50 pontot kapsz ra, ha nem, akkor a felsofokra jaro 40-et.
2019. jan. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Angol-magyar szakra szeretnék menni, úgyhogy angolból, magyarból kell emelteznem.

Németből szeretnék majd egy középfokú nyelvvizsgát és meg tudnám csinálni az emelt érettségit is, de úgy tudom, csak 2 emelt számít, tehát felesleges lenne. Akkor ott beleszámítják a nyelvvizsgámat? Hiszen az B2-es, a középszintű németérettségi meg B1-es.

2019. jan. 12. 11:25
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem, ha angolból és magyarból emeltezel, és megpaod rájuk az 50-50 plusz pontot (tehát elérsz 45%-ot), akkor többet már semmilyen jogcímen sem kaphatsz:(
2019. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

Mondjuk kapsz egy angol emeltért ötven

pontot, másik ny.vizsgáért (ha középfokú)

még huszonnyolc pontot

2019. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%

Kettőnél többet nem érdemes

megcsinálni

2019. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

angol emelt+ angol nyelvvizsgát beszámítják mindkettőt, akkor is ha kell az emelt. Akkor nem számítható be, ha ugyanabból a nyelvből van 2 db nyelvvizsgád, akkor csak az egyiket lehet.


Bármennyit be lehet számíttatni bármiből, de csak maximum 100 többletpontot vihetsz. Azzal érdemes játszani, mi lesz ha nem sikerül túl jól az emelt, mert az lehúzza az átlagokat, függetlenül attól, hogy kapsz +50-et... Ezért szerintem mindenféleképpen érdemes annyi nyelvvizsgát csinálni, amennyit tudsz, úgyis jól fog az jönni később is :

2019. jan. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"angol emelt+ angol nyelvvizsgát beszámítják mindkettőt, akkor is ha kell az emelt"


Ez nincs így, legalábbis az idei felvételi szabályok szerint biztosan nem, a 2020-as pedig még nem igazán ismert. Egy nyelv tudásáért maximum egy jogcímen lehet többletpontot szerezni, tehát ha felvételi tárgy az angol, akkor csak az emelt érettségire járó 50 többletpontot kapod meg, ha nem felvételi tárgy, akkor pedig csak a nyelvvizsgáért járó 28/40 pontot.

2019. jan. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!