Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átjelentkezni orvosról gyógysz...

Átjelentkezni orvosról gyógyszerész képzésre?

Figyelt kérdés
Orvostanhallgató vagyok, most másodéves. De elbizonytalanodtam a hivatasomat illetően. Szeretem amit tanulok, viszont kezdem felismerni, hogy lehet nem nekem való mégsem a szakma. Nem tudnám elviselni, ha rosszul diagnosztizálnék valamit vagy nem vennék észre egy jelet. Természetemből adódóan folyton azon pörögne az agyam, amit nem tudtam megoldani. Nem utolsó sorban nem szeretnék kórházban dolgozni de úgy tudom magan praxist csak úgy nem lehet nyitni háttér nélkül. Ezért gondoltam, hogy még nem lenne késő talán váltani a gyógyszerész szakra. Ismerem a nehézséget. Sok ismerősöm van aki gyógyszerészetet végzett. Így a patikai munka is érdekel. Csak nem tudom később megbannam-e a döntésem. Van esetleg valakinek tapasztalata?

2019. jan. 13. 20:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Az még hozzá tartozik, hogy nőként szeretnénk 2-3 gyereket, ami elég hosszú idő kiesés az orvosi pályán
2019. jan. 13. 20:24
 2/3 anonim válasza:
Szia ha már másod éves vagy gondolom túl vagy már elég kemény vizsgákon. Nem mindeki képes orvosira menni. Nem bírják a vért, a stresszt, én a helyedbe nem hagynám ott. Sztem ne emészd magad azon h nem tudsz jól diagnosztizálni majd. Ha midnent jól megtanuszl tudni fogod. Igaz h az orvosi sol idő de megeri, családot tudsz később alapítani. Én is orvosira akartam menni csak nem bírok mindent úgy s elajulok. Pedig nagyon érdekel s akartam volna de nincs mindenhez gyomrom. Úgy sajnálom pedig az lett volna az álmom s eleg nagy elismerés is egy orvosi egyetemen tanulni. Nyilván én nem akarlak befolyásolni de ha váltani akarsz előtte nagyon alaposan gondold át.
2019. jan. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, legyél háziorvos. Igazából ez a problémáid többségét megoldaná a hibázás részét leszámítva. Emberek vagyunk, mi is hibázunk ez elkerülhetetlen de a hibáinkból tanulunk.

Én háziorvos rezidens vagyok, ha kérdésed van írj privit.

2019. jan. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!