Továbbtanulási tanács?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és orvosi egyetemre szeretnék továbbtanulni,viszont a kémiával való problémáim miatt félek nem fogom elérni elsőre a kellő pontszámot. Arra gondoltam hogy szegedi és debreceni orvosi egyetem utan megjelölném a gyógyszerészeti kart szegeden hogy esetleg egy évig oda járnék, ha az orvosi nem sikerül. Egy évig tanulom a kémiát majd utána ujraérettségizem és felvételizem az egyetemre. Vagy esetleg nem tudom van-e átjelentkezési lehetőség. Mi a véleményetek erről? A válaszokat előre is köszönöm:)

18/L



2019. jan. 15. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szerintem gyógyszerészkarra menni, ha pont a kémia az, ami nem fekszik nem jó ötlet

Ott sokkal több, és nehezebb kémiát kell tanulni mint egy emelt érettségi

Segíteni nem segítene, ha arra gondolsz, hogy ott úgy is kémiát kell tanulni, mert nem fogsz te első évben minden területet tanulni, de amit igen, azt sokkal részletesebben, valamint olyan tárgyakkal is találkozol, ami ismeretanyagát tekintve nem jelenik meg egy középiskolás anyagra épülő kémia érettségin

érdemben nem tudom, hogy mit tudnál elfogadtatni, de max ha szerencséd van 1-2 tárgyat

amúgy orvosin a kémiát szépen elkezdik felépíteni az elejétől, azoknak akik nem kémiával jöttek vagy gyengén megy(azért sokan vannak így)

plusz ha Szegedre jössz, akkor itt van egy tárgy, azt hiszem bevezetés az orvosi kémiába címmel második félévtől előadás, plusz gyakorlat, ahol feladatokat oldotok meg, ami még segíthet pl. a második félév végi nagy kémia vizsgán(két féléves anyag)


a kémia érettségihez talán a legfontosabb jó tanács az, hogy ne parázz rá(tudom, könnyű mondani, úgy hogy nem én állok érettségi előtt,de én is érettségiztem belőle)

a számolási feladatokban van kb 15-20 "sablon lépés" mindig ezeket kell keresni(leginkább azt mondom, megtanulni felismerni) akárhogyan is van megfogalmazva egy feladat

a többi részben az esettanulmány olyan egy kicsit mint nyelvvizsgánál az olvasáskészséget mérő feladat Ugyanúgy minden kérdésre ott van a válasz a szövegben(legalábbis a legtöbbre), pluszban sok esetben olyan dolgokra kérdeznek rá, amiket amúgy tanultál és tényleg alap ismeretek, ami nem tananyag az pedig, biztosan ott lesz a szövegben

A tesztes résznél(egyszerű választás) a függvénytáblázat sokat segít :)

akár elsőre sikerül akár nem, készülés során a legjobban azzal jársz, ha a korábbi érettségi feladatokat végigcsinálod, plusz olyan feladatokat(pl ötösöm lesz kémiából könyvben, amiben érettségihez hasonló feladatok vannak, ebben amit mondtam nyilván számolások)


sok sikert

2019. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Igen, én is ezen gondolkodtam hogy valószínűleg nagyon megszenvednék ha gogyszereszetre mennék, viszont ha elsőre nem sikerülne az orvosi nem szeretnék egy éve kihagyni és semmit sem tanulni. Úgyhogy most próbálok keresni valami B tervet. Gondolkodtam azon is hogy esetleg biológia szakra mennék 1 évre szegedre. Nem tudom mennyire lenne ez jó ötlet. Fogalmam sincs hogy lesz de mindenesetre elsődleges cél az orvosi. Tanulom ezerrel a kémiát,pont az ötösöm lesz-ből amit említettél is :) remélem sikerülni fog. Mégegyszer köszönöm:)
2019. jan. 15. 20:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

örülök, ha segített a válaszom

amúgy a biológiára ugyanazt, mondom mint a gyógyszerészkarra(amúgy ez lett volna az a példa, amit elsőre gondoltam is hogy leírok, hogy ez a gyógyszerész szak ötlet olyan mint ha egy évre elmennél biológia alapszakra)

a mostani tanterv szerint, első évben te a biológiának egy jelentős részét nem látod(köztük élettant se, aminek még hasznát is vennéd tudásilag az orvosin), első félévben Szegeden(nyilván máshol máshogy van) tanulsz növényszervezettant(ez hasonlít talán egy picit a középsulis növényes tudáshoz, csak sokkal részletesebb), tanulsz sejtbiológiát(na ez nagyon nem hasonlít arra, amit középsuliban kérnek, sokkal több, szórótárgy, de ez talán hasznos orvosira), második félévben van biokémia, állatszervezettan, állati szövetek szeminárium, növényrendszertan, természetvédelem, plusz sejtbiológia 2, ebből max a biokémia az aminek hasznát veszed orvosin, és tananyagilag az harmadik féléves orvosis biokémia anyaghoz elég sok minden hasonlít, de így is kérdés, hogy elfogadnák-e(szerintem esélyes, hogy a sejtbioszt se fogadnák el, eléggé különbözik a két szakon amit ez a tárgy magába foglal), ezen kívül orvosin mindkét tárgynak van párhuzamosan teljesítendő szemináriuma/gyakorlata

plusz a biológia se könnyű, sokat kell tanulni, ha te nem csak melegedni szeretnél egy évig az egyetemen, itt is sok ráépülés van, és azt hogy felkészülj egy emelt kémia érettségire nem könnyíti meg egy rakás zh

a rendszertan kifejezetten borzalmas, szerintem ebben sok mindenki egyet ért velem, különösen úgy, hogy ha téged amúgy az orvosi érdekel

értem, amit mondasz, hogy nem szeretnél egy évet kihagyni, tanulás nélkül, viszont hidd el sokkal rosszabb, ha olyat tanulsz, ami nem a te álmod, amit nem akarsz csinálni később egész életedben

csak azért egy évig valahol időzni, úgy hogy egy csomó mindent nem is csinálnál akkora erőbedobással, mert később úgy is váltasz, úgy se kell(és hidd el nekem nem fogsz te az ismétlő kémia érettségi előtt növényrendszertan zh-ra készülni minden erőddel) nem éri meg

csak fogynak azok az államis félévek, amik meg nagyon értékesek amúgy, mert persze senki nem úgy készül, hogy majd csúszik, de bármikor történhet bármi, és jól jöhetnek még, plusz kisebb a stressz ha tudod hogy egy rossz vizsgaidőszak nem feltétlen jelent egyet azzal hogy akkor kapásból ennyi meg ennyi félévet fizetned kell, mert nem sikerült valami és csúszol fél-egy évet

mondjon bárki bármit, de a gyógyszerész kar azoknak való, akik ebben jók és tényleg gyógyszerészek akarnak lenni

a biológia szak azoknak fog feküdni, akik tényleg nagyon jók biológiából, tudomány szinten érdekli őket, értik, és később is magas szinten szeretnék művelni

orvosi pedig azoknak, akik orvosok szeretnének lenni, kifejezetten az emberi test működése, betegségek érdeklik őket, valamint gyógyítani szeretnének


ez megint jó hosszú lett, de tényleg jóindulatból írom, amit írok, hogy lásd, hogy mi lenne ha pl. egy évig bioszon lennél


amúgy a "gap year" alatt is sok mindent lehet ám csinálni, tanulj pl nyelvet, tegyél nyelvvizsgát, ez mindig hasznos

csinálj jogsit, ha szeretnél

meg pihenj, később úgyse lesz lehetőséged

nyilván ha egy kihagyott év lenne mégis, nem ez lenne az első hogy hú de jó, van egy plusz évem pihenni

viszont a vargabetűkből is lehet tanulni, és egy év tényleg nem a világ


amúgy, ha szeretnél, vagy van valami kérdésed, nyugodtan írj rám privit, szívesen válaszolok

2019. jan. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Engem sem vettek fel elsőre. Abban az egy évben angolt tanultam, felkészültem bioszból és kémiából és újraérettségiztem. Fel is vettek.

Nagyon jó évem volt, hasznosan töltöttem el és jól is esett a gimi és az egyetem között. Szerintem ne kezdj el mást, készülj az érettségire, tanulj nyelvet, csinálj jogsit, utazz stb.

Sok sikert!

2019. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a válaszaitokat. Nagyon sokat segített :) és egyetértek azzal amit mondtál (1.kommentelő) és igy több napos mérlegelés,kérdezősködés és a válaszaitok alapján úgy döntöttem nem jelolok meg az orvosin kívül mást. Aztán majd lesz ahogy lesz. Készülök,tanulok ezerrel és remélem felvesznek. Ha pedig nem akkor ahogy mondtátok van egy évem amit rengeteg hasznos dologgal tölthetek.
2019. jan. 15. 22:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is újraérettségiző vagyok és jelenleg Dotés:)

Az előttem lévő jól mondta, hogy gyógyszerészeti nem túl jó ötlet..

Én pl vegyésztechnikusi képzést kezdtem el. Az első év csak kémia és nagyon szerencsés voltam, hiszen nagyon jó tanáraim is voltak, akik segítettek még pluszba felkészülni. Mindenképp tudom ajánlani! Így nem esel ki az iskolába járós ritmusból sem, de ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy otthon is menne-e a tanulás.

Van más ismerősöm is, akinek nem sikerült, most elkezdett egy másik karon tanulni, de hát nem egyszerű egyetemen teljesíteni és közben érettségire is készülni. Lelkiekben elég megterhelő szerintem.

Viszont semmiképp se keseredj el! Egyáltalán nem rossz dolog egy kihagyott év! És ahogy bekerülsz látod majd mennyi mindenki járt ugyanabban a cipőben, mint te! A fontos, hogy ne add fel! Sok sikert!:)

2019. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Fel eved van erettsegiig. Ekkora tananyagmennyiseget, ha nem tudsz megtanulni fél év alatt, sztem felejtsd el az orvosit. Én negyedéves vagyok, a bioszt fél év alatt, a kémiát egy év alatt tanultam meg, nulláról. A bioszra nem is kell több. Kémiából a számolásokat szintén meg lehet tanulni, az volt a gyengém, 2 hónapig minden hétköznap 1 órát foglalkoztam vele (napi 2-3 feladatot megcsináltam), egyből felugrott 90%ra a sikeresség.

Mire érettségiztem, már mindig hibátlan számolásokat írtam, az erettsegin is hibatlan lett az összes.

Ezt nem kérkedésnek írtam, hanem azért, mert az erettsegi fele szamolas, a kemia erettsegin ha elmeletbol 50, szamolasbol 100%-on vagy, akkor a szobelin siman felhuzhatod magad 80% fole.


A biosz meg biosz, a biosz emelt érettségire van az a zöld panemsulis könyv, novemberben nekiálltam, májusban mentem, mindket erettsegim 87% lett. Szoval meg lehet tanulni es abban a zold konyvben bioszbol minden benn van. Hetente 100 oldalt simán meg lehet tanulni, ugyis kerdesekre kell felelni, kemia szobelire ugy keszulj h elmesz az ELTE-n meghirdetett gyakorlonapokra, vegigcsinaltatjak az elvegzendo kiserleteket. Azert sulykolok most ennyire es kuldelek el a fenebe, mert ennyi ido alatt SIMAN fel lehet keszulni! Jarjon az a fejedben, hogy harmadev vegen CSAK a kortan vizsgad tobbszorose lesz a kozepsulis biosz emelt erettsegi anyaganak, es ketto heted lesz ra nagyjabol. Es menni fog. Nyilvan anno nekem sem ment volna, de azert kemiabol megtanulni azt a 30 analitikai kemia pontot amit altalaban kerdeznek, a kek villanyi konyvbol azt a kb 100 reakciot aminek a fele egy kaptafara van, nem olyan nehez. Csak ultesd a fejedbe, hogy SIKERULHET, es CSAK rajtad all.

2019. jan. 20. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

4.vagyok. Szintén negyedéves. "Ekkora tananyagmennyiseget, ha nem tudsz megtanulni fél év alatt, sztem felejtsd el az orvosit." Én ezzel nem értek egyet!

Emlékszem, amikor érettségire készültem ki voltam akadva, hogy lehet 20 tételt egy hét alatt megtanulni. Aztán az egyetemen ennyi anyagot 1-2 nap alatt kellett. És sikerült.


Minden lépcsőfokot meg kell mászni, nem lehet átugrani. Az első év az egyetemen arra való, hogy megtanulj tanulni.

2019. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Igen, ezert irtam, hogy regen nekem sem ment volna ennyi.

DE!

Oeginkabb azert, mert nem tudod, higy kepes vagy rá.

Mert az vagy, csak azt hiszed, hogy nem, eszedbe sem jut, hogy ennyit meg tudsz tanulni. Pedig mar elso ev vegere alaposan megugranak a kepessegeid. Ennyi volt a lenyege annak, amit irtam, hogy HIGYJEN benne, hogy LEHET, es nyafi helyett alljon neki. Siman fep tud keszulni, ha biosszal foglalkozott mar akkor plane.


Kemiabol meg a szamolasokat nyomassa. De ha mar most B-tervezes megy, akkor ennek annyi.

Nem kellett volna ezert lepontozni. Most nem fogok simogatni valakit, ha felad egy nehez, de teljesitheto kihivast 18 evesen. Nem jo mentalitas. 18 evesen en meg voltam gyozodve arrol, hogy zseni vagyok. Mar tjdom, hogy nem de tovabbra is meg akarom vaptani a vilagot, es ez huszonevesen IGY VAN RENDJEN. Nem ugy, hogy "sok a tananyag, nem lesz ra eleg fel ev." Masreszt ha most felveszik, akkor is egy ev mulva mol-sejt-biosz szigorlata lesz.

Nem lesz ennyi ideje es tobb is lesz, szoval itt az, hogy "minden lepest teljesiteni kell", az nem relevans, ugyanis szimplan csak egy evvel hamarabb kell ezt a lepest teljesitenie, es jovore csak kicsit lesz nehezebb. Értitek? Ha iden nem tudja megnovelni a befogado kepesseget, jovore sem biztos, hogy fogja.


Ugyhogy kerdezo, ne nyafogj, hanem allj neki, es tartsd a szemed elott, hogy MEG LEHET MÉG UGRANI a ponthatart, nullarol indulva iw. Ne add fel, hanem tanulj, heti 50 oldal, informaciokat jegyezz, folyamatokat mondj vissza, ertsd, ne magold, mint a kis gimis anyagokat. Tudast bovits, mintha olvasnal a neten valamit, ami erdekel, ugyanigy tanuld meg.

2019. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!