Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi és jogi szakvizsga...

Az orvosi és jogi szakvizsga ugyanolyan PhD-t ad, mint egy rendes PhD képzés?

Figyelt kérdés

2019. jan. 18. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szakvizsga nem ad PhD-t. Az orvosok,jogászok stb Dr-i címe foglalkozásdoktori, nem tudományos.
2019. jan. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%

A szakvizsga és a PhD két különböző dolog.


A doktori cím a diplomához jár az orvosikon(általános, állat, fog) gyógyszerészeti és jogász + államtudományin.

un foglalkozásdoktori....de Dr. XY az eredmény a személyi igazolványban :-) ami nem fokozat ami a PhD...a Phd nagyobb meló!...fogalmazzunk úgy körte meg az alma.


Ha PhD-t szeretnél akkor menjél doktori iskolába..én ezt nagyon hosszadalmas és macerás feladatnak tartottam mindig egyszerűbb volt az orvosit elvégezni...mert hogy először 3-3,5 év aztán szakdolgozat..államvizsga...felvételi...2 év...szakdolgozat..államvizsga..felvételi....3-4 év Phd...fokozatszerzés....ááááá macerának tartottam.


Egyszerűbb 6 év és Dr :-) 1 felvételi...1 szakdolgozat....és lehet államvizsgák durvábbak de a végén ott a Dr :-)

2019. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
#2, miért (volt) fontos neked ennyire az a doktor a neved előtt?
2019. jan. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

#2 Azért elég meredek öszzevetni a kettőt...


Eleve a foglalkozásdoktori csak egy hagyományból ránkmaradt cím. Nincs mögötte valódi tudományos újítómunka.


Ha meg azért végezném a PhD-t hogy csajozhassak a Dr-el a nevem előtt... hát barátom, akkor inkább elmentem volna tisztán iparba és 6-800 nettós fizetéssel, nem ám a doktori iskolában fele/harmad annyiért (és akkor még jól jártam).

Ez tudod nem erről szól...

2019. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!