Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ez kinek eri meg?...

Szerintetek ez kinek eri meg? Miert ilyen a felsooktatasi rendszer?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy a lemorzsolodas az egyetemeken. Sokan kibuknak meg az utolso felevben is vagy csak nehany tantargyuk volt hatra. Rengeteg penzt veszit vele az allam, a diak pedig idot es energiat, ugy hogy semmilyen eredmenye nincsen.


Gyalazmodo kommentelok kimeljenek.



2019. jan. 18. 21:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%

Kinek éri meg? Az államnak, mert azt hiszik egy kormányhűséges piti réteget képeznek ezzel. A probléma igazából nem is a felsőoktatásban kezdődik, hanem a középiskolában. Ha egy bugyuta réteget nevelnek, akik egyre kevesebbet tudnak (ezt mutatja az egyre lejjebb kerülő ponthatárok is), akkor az egyetem nem tud mire épiteni. Ok csak arra tudnak menni, amit a hallgató tud, de ha az nem tud semmit, akkor fölöslegesen próbálkoznak. Ha megnézed, a színvonal is alacsonyabb mint par éve, ahogy az elvárások is. Azert viszik egyre lejjebb, mert sokan kibuknak, es a végén ha nem alkalmazkodnak, nem lesz kit tanítani :D

Mondok egy jo példát. Van ez a köztársasági arany gyűrű, amit az kap aki a középiskola első osztályából kezdve a mesterképzés végéig kiválónál rosszabb jegyet nem kapott. Igen, jól olvastad. Na már most, tudod van egy olyan szakma hogy jogászok, es egy képzés a jogi karokon, amiket a legjobbak közé sorolnak többe kevésbbé. Az utolsó jogász aranygyűrűs 1973(!!!)ban végzett, jelenleg az ELTE ÁJKn tanít, a vizsgaidőszak befejeztével megy nyugdíjba.

Hogy ez miert jo bárkinek is? Fogalmam sincs. Mindenesetre nemzetközi színvonalon is eleg szánalmas. Az egyetemeket erő támadásokról nem is beszélve, es nem csak a CEU körüli vitára gondolok, sok olyan egyéb dolog folyik az egyetemek körül amit nem vernek nagy dobra, de a hallgatókat megis értesítik róla. Sok minden folyik a háttérben amit nem mondanak el, csak a végét nem látni még a történetnek...

2019. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%

"ugy hogy semmilyen eredmenye nincsen."

MICSODA?

Te szerintem nem vagy tisztában azzal milyen volt régen, Bolognai rendszer előtt. Pl. mérnöki képzés: 5 év. Valaki ennek is kibukhatott az utolsó félévében. Most mérnöki Bsc 3 és fél év. Ha még ennyit se bírsz ki, és kibuksz, átmehetsz másik szakra/egyetemre, ahol akár beszámítják a tárgyaidat.

Jah, hogy a tandíjat vissza kell fizetni? Az csak a lébecolósok miatt van, akik még 40 évesen is kollégiumban laktak. Te pedig vállald döntéseid súlyát.

Fel a fejjel, rengeteg lehetőséged van, hagyd abba az ittenibsírást, sipirc a felvi.hu!

2019. jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
27%
Aki például informatika szakon van, és otthagyja, az lehet, hogy azért hagyja ott, mert talált már állást teljes munkaidőben, és már megtanulta az egyetemen, ami kell a munkába álláshoz. Szóval sok esetben például az IT szektorban nem is elvárás a diploma. Vagy kibukik a matek miatt, de programozás megy neki, és ezért felveszi egy cég, mert el tudja végezni a munkáját, matekra meg úgy sincs szükség. Az tényleg csak azért van, hogy kiszórják az embereket, mert az életben soha nem lesz szüksége rá.
2019. jan. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%

"Aki például informatika szakon van, és otthagyja, az lehet, hogy azért hagyja ott, mert talált már állást teljes munkaidőben, és már megtanulta az egyetemen, ami kell a munkába álláshoz."


Értem én, hogy az informatikusok jólkeresnek, de szerinted ki az a hülye, aki elvégzett 2 évet és az utolsó évben inkább visszafizet 1 200 000 forintot, mintsem hogy kijárja és mellesleg legyen egy diplomája is?


"Szóval sok esetben például az IT szektorban nem is elvárás a diploma."


Nem tagadom, hogy van ilyen is, de a sok eset inkább ritka és akkor már majdnem reálisak vagyunk.

Ahhoz, hogy valakit diploma mélkül alkalmazzanak, valamiyen komolyabb eredméy kell, főleg ennyi dipomás szakember/konkurencia között.


"Vagy kibukik a matek miatt, de programozás megy neki, és ezért felveszi egy cég, mert el tudja végezni a munkáját, matekra meg úgy sincs szükség. Az tényleg csak azért van, hogy kiszórják az embereket, mert az életben soha nem lesz szüksége rá."


Whaaaaat?! :O


Ember, a programozás tömény matek és egy csipetnyi angol! Ha a szükséges skilleket vesszük...


Az eltén proginfón valóban nagyon erős a matek az első évben, mondhatni talán, hogy feleslegesen (amúgy nem, a gyorsan változó informatikai világban szüksége van egy jó informatikusnak arra a tudásra), de egyébként is kell, ha valaki szerint nem is annyira erős.


Mérnökinfós diplomával meg aztán végkép elérhetőek olyan állások, melyek pusztán azzal a ténnyel, hogy járttál arra a szakra biztosan nem lennének.

2019. jan. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

ELTE proginfóra jártam én is. Utolsó félévben buktam és átraktak fizetősre, vagyis mehettem a fenébe. Kifizetett jó sok pénzt az állam, én meg időt és energiát.


És ahelyett, hogy magas hozzáadott értékű terméket állítanék elő egy gyorsétteremnek a kasszáját koptatom.


Bár alá kellett írnom egy hallgatói nyilkatkozatott, hogy ha kibukok, akkor fizetek, de eddig semmilyen papír nem jött lassan már 6 éve. Tehát nem hiszem, hogy valaha is megjön. Egyébként ha fizetnem kell, akkor tuti lelépek az országból azt sok sikert a behajtáshoz.


Másik szakra/egyetemre át lehet menni, de megfizethetetlen és nekem már csak 1 db ösztöndíjas félévem van, mert 7-et már felhasználtam. Az egyetemre pedig csak úgy tudok vissza menni, ha elölről kezdem az egészet persze fizetősön.


Egyébként baromi nehéz találni infós melót papírok nélkül. Nem vesznek fel sehova, akkor is ha jó vagy a szakmában. A legtöbb cég külföldi. Az anyavállalat pedig megköveteli a papírt. Sajnos nagyon sok értelmes, de kibukott infós ismerősöm van az ELTE-ről és a BME-ről is, akik most a mekiben és szallag melett melóznak.

2019. jan. 19. 01:42
 6/24 anonim ***** válasza:
43%

A kérdésedet a másik oldalról közelítem meg. Azért nagy a lemorzsolódás mert sok olyan diák bekerül a felsőoktatásba aki szerintem nem oda való. Az hogy nehéz e az egyetem csak viszonyítás kérdése. Van aki bukdácsolva végzi el az egyetemet és van aki négyesekel és ötösökkel.

Az államnak természetesen nem éri meg hogy éveket csúszva szerzik meg a diplomát. Gondolom ezért is szigorítják a felsőoktatásba való bejutást 2020-tól.

2019. jan. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, igen ez egy nagy probléma. A kérdés, hogy hogyan szigorítsák a bejutást?

Ugyanis én a BME-re járok, és ott volt egy előadás pontosan erről a problémakörről, hogy nagyon sokan buknak ki, és tudod mi a durva? Hogy szinte semmi korreláció nincs a felvételi pontok és a bukási arány között! Pl. a 450 ponttal felvettek 50%-a bukik ki, a 350 ponttal felvetteknek pedig 55%-a. Tehát pont hogy lehet hogy a jelenlegi ponthatárnál is lejjebb kéne vinni a ponthatárt, mert szükség van informatikusokra, és ha lejjebb viszik akkor több diák kerül be, de a színvonaluk nem csökken.

Szerintem az egész gimnáziumi képzést át kéne alakítani, csak azt nem tudom hogyan.

2019. jan. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
26%
A követelményeket teljesíteni kell. Az utolsó félévben is. Igen, a szakdolgozatot is meg kell írni (nem lopkodni, összevágni). Aki ezekre nem képes, nem érdemli meg a diplomát, és nem, nem sajnálom sem a visszafizetési kötelezettségért, sem az elvesztegetett éveiért!
2019. jan. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Ráadáúl így is arányaiban a világ legdrágább egyetemei nálunk vannak.



Miközben tanítás alig van. Se tanár nincsen se tananyag. A szemeszter felét arra használod, hogy meg tud mit kell tudni. Én általában a szegedi vagy debrenceni, esetleg a BME anyagaiból tanultam. Sajnos az ELTE-nek nincsen, csak az órai jegyzet. De az órán pedig csak egy apró töredékét vesszük, mivel nincsen rá idő.


Még amikor odajártam és megkérdeztem az egyik tanárt, hogy ez miért van, akkor azt mondta, hogy akkor sokkal könnyebb lenne a hallgatóknak és többen mennének át.


Bár annyira nem lepődtem meg, mert a legelső szemeszterben is közölték, hogy mi nem diákok vagyok hanem csak hallgatók és gyakorlatilag semmihez nincsen jogunk.


Úgy gondolom, hogy ezért havi szinten több, mint 100 ezer forintot kifizetni tandíjként a jelenlegi bérek mellett rablás és csalás.

2019. jan. 19. 10:36
 10/24 anonim ***** válasza:
79%

Nagy tévedés hogy a világ legdrágább egyetemei nálunk vannak. Az orvosin ahol félévente több mint egy millió a tandíj Németországból és Angliából jön a legtöbb diák az angol nyelvű évfolyamra. Hidd el nem azért mert Magyarország jobban teljesít hanem ez az összeg még mindig olcsóbb, mint náluk.


Az oktatók között sincs mindenki toppon, de arányaiban ezzel meg vagyok elégedve (nekem jó tanáraim voltak).

2019. jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!