Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik az átjelentkezé...

Hogyan működik az átjelentkezés egyik egyetemről a másikra (PTE BTK-ELTE BTK)? Amúgy szerintetek érdemes?

Figyelt kérdés
PTE-n tanulok és szeretem, viszont az ELTE-n nagyobb a választási lehetőség a specializációk, minorok tekintetében, több program van, több partnerintézmény stb., illetve Budapest is eleve egy nagyobb város, mint Pécs, ami szintén megnöveli a különböző lehetőségeknek a számát. Úgyhogy gondolkozom rajta, hogy a második évemet lehetséges, hogy inkább ott folytatnám, viszont fogalmam sincsen, hogy ennek mégis mi a menete... Honnan tudhatom, hogy egyáltalán átvennének-e és mik ennek a feltételei? Elfogadnák-e a tárgyaimat vagy sem? Hol találok ehhez szükséges információkat? Viszont már az is sokat segítene, ha valaki leírná, hogy általában hogyan működik egy ilyen folyamat vagy egyáltalán van-e erre lehetőség.
2019. jan. 19. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Átjelentkezhetsz, de egyáltalán nem biztos, hogy át is vesznek, nem kötelesek, ha nincs hely, nem vesznek át, ha mindenképp menni akarsz, újra kell felvételizni, és miután felvettek, elismertetni az elvégzett tantárgyaidat: tantárgyaidból azokat lehet elismertetni, amik a befogadó egyetemen is vannak.

kikerestem egy cikket neked :

[link]

2019. jan. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A tárgyaknál a kódot kell nézni vagy mit?
2019. jan. 19. 11:52
 3/3 anonim ***** válasza:
a kód nem biztos hogy ugyanaz pl: a szte és elte germanisztikát most megnéztem nem ugyanazok a kódok egyiken a filozófiatörténet BAFIL, másikon XFI-vel szerepel inkább a tartalmát nézd, az ElTE honlapján megtalálod a szakod tanegységlistáját
2019. jan. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!