SOS továbbtanulás?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok, jövő hónapban felévteli határidő és még fogalmam sincs, hogy hova jelentkezzek.

Előre is leszögezném, hogy csak az építő jellegű válaszok érdekelnek, az ilyen-olyan megjegyzések nem.

Félévi bizonyítványomban minden tantárgyból 5-ös leszek. Angol, matek, info, amik jobban mennek.

Eddig különböző mérnöki pályákon gondolkoztam, de nem fogott meg egyik se.

Nézegettem a felvi.hu-n a szakokat és ott se találtam meg a nekem valót.

Valószínűleg vidékiként az információ hiánya okozza, de ezek a szakleírások nekem nem segítenek meghatározni, hogy melyik szak mit csinál.

Azt se tudom igazán mi érdekel. 1000x megkaptam ezt a kérdést de nem tudom megválaszolni. Szabadidőmben zenélni szeretek,de ez nem hiszem, hogy segít a továbbtanulásban.

Tanácsolták, hogy hagyjak ki egy évet, de nem hiszem, hogy ettől javulna a helyzet, csak elpazarolnék 1 évet az életemből és jövő télen ugyanitt lennék.

Mit csináljak?



2019. jan. 19. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj gazdasági informatikára. Nagyon sokoldalú szak, szakosodhatsz később a gazdasági részére vagy az informatikai részére is, nagyon sokfelé mehetsz vele dolgozni is. És nem annyira megterhelő.
2019. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
Ha ezek a tárgyak mennek jól, akkor a mérnöki és a közgázos szakok jönnek szóba. A felvin a szakleírásoknál vannak olyan fülek is, hogy végzés utáni kilátások, illetve szakmatérkép, ezeken van rajta az, hogy ténylegesen mennyit keresnek és mit dolgoznak az adott szakot elvégzők.
2019. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az informatika és a közgáz szakokat nézegesd.


És ezt


[link]

2019. jan. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!