Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

SOS továbbtanulás?

Végzős gimnazista vagyok, jövő hónapban felévteli határidő és még fogalmam sincs, hogy hova jelentkezzek.

Előre is leszögezném, hogy csak az építő jellegű válaszok érdekelnek, az ilyen-olyan megjegyzések nem.

Félévi bizonyítványomban minden tantárgyból 5-ös leszek. Angol, matek, info, amik jobban mennek.

Eddig különböző mérnöki pályákon gondolkoztam, de nem fogott meg egyik se.

Nézegettem a felvi.hu-n a szakokat és ott se találtam meg a nekem valót.

Valószínűleg vidékiként az információ hiánya okozza, de ezek a szakleírások nekem nem segítenek meghatározni, hogy melyik szak mit csinál.

Azt se tudom igazán mi érdekel. 1000x megkaptam ezt a kérdést de nem tudom megválaszolni. Szabadidőmben zenélni szeretek,de ez nem hiszem, hogy segít a továbbtanulásban.

Tanácsolták, hogy hagyjak ki egy évet, de nem hiszem, hogy ettől javulna a helyzet, csak elpazarolnék 1 évet az életemből és jövő télen ugyanitt lennék.

Mit csináljak?

Keress kérdéseket hasonló témákban: továbbtanulás, döntésképtelenség

jan. 19. 20:42  Privát üzenet  

A válaszok
Menj gazdasági informatikára. Nagyon sokoldalú szak, szakosodhatsz később a gazdasági részére vagy az informatikai részére is, nagyon sokfelé mehetsz vele dolgozni is. És nem annyira megterhelő.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jan. 19. 21:52 Privát üzenet
Ha ezek a tárgyak mennek jól, akkor a mérnöki és a közgázos szakok jönnek szóba. A felvin a szakleírásoknál vannak olyan fülek is, hogy végzés utáni kilátások, illetve szakmatérkép, ezeken van rajta az, hogy ténylegesen mennyit keresnek és mit dolgoznak az adott szakot elvégzők.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jan. 19. 22:47 Privát üzenet

Az informatika és a közgáz szakokat nézegesd.

És ezt

[link]

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont jan. 24. 22:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen faktot vegyek fel?
Mi legyek, ha nagy leszek? Merre tanuljak tovább?
Amennyiben felvesznek az első megjelölt helyre, de mégis a másodiknak megjelölt helyre szeretnék menni, mi a teendő?
Ha kapok egy igazgatói intőt, akkor semmi esélyem bekerülni a Karinthy Frigyes Gimibe (Bp. ) vagy a Kossuth gimiben (Bp. ) vagy az intő nem jelent semmit?
Komárom-Esztergom megyében milyen grafikai gimnáziumok/középiskolák vannak?
Látszerész tanfolyam indul Pécsen?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!