Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan továbbtanulási...

Van olyan továbbtanulási lehetőségem tanár szakon, hogy csak 1 szakot tanulnék? Létezik egyáltalan 1 szakos tanár?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok, és az egyetlen tantárgy ami tényleg megy, és tényleg szeretem az az angol.(tanulok második nyelvet, de nem szeretem, és a tanárom se a legjobb) Nem feltétlenül szeretnék tanár lenni, de az is benne van a pakliban. Nagyon sokan sok féle válszat adtak nekem erre az egyszakos tanár dologra. Esetleg valaki tudna nekem segíteni?

2019. jan. 20. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nincs ilyen.

Úgy lehetne, ha már van pedagógus diplomád, de így nem lehetsz hivatalosan pedagógus.

DE! Ez nem azt jelenti, hogy pedagógus munkakört nem tölthetsz be.

Ha van szakos msc diplomád angolból, és egy iskola keres angol tanárt, és te elvállalod, hogy az intézmény által szabott időintervallumon belül megszerzed a pedagógus végzettséget, akkor taníthatsz addig a bizonyos időintervallumig. Ezután mehetsz egy másik helyre, és ott is megbízási szerződést kötsz adott időre, vagy az előzőnél egy új szerződést írsz erről. Szóval így meglehet kerülni a rendszert (persze ekkor nem kapsz pedagógus bért). Egyébként magán intézménybe nem feltétlenül kell még elvállalnia kötelezettséget sem, lehetsz óraadó anélkül is.


De miért nem akarsz egy másik szakot, és osztatlanban megcsinálni? Ha tanítani akarsz, akkor miért nem? Vannak amúgy gyengének mondott szakok, amit választhatsz, és nem kell kerülő úton az álmod elérned.

2019. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Úgy is lehet, hogy elmész anglisztika BA-ra, MA-ra, majd egy tanári MA-ra és így egy szakos angol tanár leszel.
2019. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy a második írja. Megszerzed anglisztikán a mesterképzést, majd további egy év alatt szerezhetsz tanári képesítést. Ezzel csak az a baj, hogy 6 év tanulás alatt csak egy tanári szakod lesz, normál esetben viszont, ha rögtön tanári szakpárra jelentkezel, kettő lehetne.
2019. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, hogy 1 szakos tanár lehetek e angollal, ugyanis másban nem igazán vagyok jó. És nem is igazán érdekel. Tanultam németet, de nagyon utáltam. Lehetséges ez a tanárok miatt van, de valahogy nagyon durván taszít a nyelv. Most második nyelvként spanyolt tanulok, de azt se szeretem. Ezért nem tudom mit választhatnék második tárgyként. Érettségihez is az etikán gondolkodtam 5. tárgynak.
2019. jan. 20. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is amondó vagyok, mint az előző válaszadók: ugyan 6 év alatt eljuthatsz egy egyszakos angoltanári diplomához egy BA és két MA révén, de nem túl érdemes, már csak a foglalkoztathatóságod rugalmassága miatt sem. Szerintem ha más iskolai tárgyak nem érdekelnek, akkor keress egy kellemes szakpárt az angol mellé, amely legalább valamennyire érdekel (pl. könyvtárostanár, média- mozgókép- és kommunikációtanár, etikatanár), és százszor jobban jársz.
2019. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van, pl.

rajz tanár

2019. jún. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!