Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz szociológiát...

Mennyire nehéz szociológiát tanulni? És hol lehet vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Könnyű vagy nehéz vele (külföldön) elhelyezkedni?


Németül tanulnám B2-es nyelvvizsgával.



2013. máj. 25. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Külföldön? Esélytelen szerintem, max takarítónak vagy pincérnek.
2013. máj. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit csinál a szociológus?
2013. máj. 25. 23:47
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Az első válasz szerint takarít vagy felszolgál. :D


Komolyan: meglepő módon szociális területen dolgozik.

Felméréseket végez, szociális ellátás területén is dolgozhat, stb...

2013. máj. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a magyar társadalomra szakosodik egy itt végzett, ezért külföldön nehéz szakmában elhelyezkedni. Ha németül is tanulod, akkor is gondolom ugyanaz az anyag. Nekem volt pár angol órám és valamelyik tanár kevésbé beszélte a nyelvet, mint a hallgatók.

Amerikában pl. keresettek a szociológusok, néhány volt évfolyamtársam - az Eltén végeztem - kiment, néhányan kutatók lettek, de a többség inkább szociális munkás tevékenységet végez - a Magyarországon maradtak közül is, konkrét szociológusként nehéz elhelyezkedni, én is csak amolyan "határszakmában" dolgozom, jó, hogy ezt tanultam, de nem volt feltétel. A fizetés meg vicces. Akinek volt protekciója jó helyekre, az jól keres. Mekiben tudtommal senki sem dolgozik az évfolyamról, lassan mindenki talált állást diploma után.

Nehéznek nem mondanám, van egy műszaki szakom is, ahhoz képest könnyű, bár kinek mi. Aki utál hülyeségeket magolni, az azon vérzik el, akinek nem megy a matek az azon, mondjuk nekem szájbarágós volt, gyakorlatokon millió példát megcsináltunk, integrálni talán a 4. félévben kezdtünk, szemben a BME-vel - első órán komplex szám, határérték, 2-3. órán deriválunk, írunk egy ZH-t, októberben már integrálunk, pedig még az emeleti wc-t se találjuk.

Más egyetemeken lehet nem veszik olyan komolyan a tanulást, az Eltén viszont pl. filozófiából imádnak buktatni, pedig soha az életben nem lesz szükséged rá, még csak köze sincs a diplomához, egy módszertan bukásnak még "van értelme". Nem tudom pontosan mennyien eshettek ki, államvizsgán nem voltunk sokan a kezdő létszámhoz képest, 1/3 körül, én 5 év alatt megcsináltam, többen csúsztak néhány félévet.

2013. máj. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, más egyetemeken is vannak "szűrő tárgyak". Kellenek a létszám szabályozás miatt. Az már inkább a szomorú eset, ha a szakmában nem releváns tárgyból szórják ki a "gyengébbeket" (például Nálatok a filozófián). Jó helyeken a szakmai törzsanyaghoz szorosan kapcsolódó tárgyakból lesznek a "szűrők".
2013. máj. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha már az ELTE emeletén sem található integrált wc, akkor nagyon nagy baj van a felsöoktatásban....:))))
2013. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!