Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pedagógus (tanító) alkalmasság...

Pedagógus (tanító) alkalmassági vizsgáról írna valaki részleteket?

Figyelt kérdés
Hogy zajlik? Mit kérnek számon?
2019. jan. 22. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Főképpen testnevelés és ének-zene. A pontos követelményekről az egyetem tud tájékoztatni.
2019. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ennyit én is tudtam.
2019. jan. 22. 19:54
 3/4 anonim válasza:

Szia!:)

Nos nekem úgy zajlott az alkalmassági vizsgám, hogy volt egy testnevelés/ének/beszéd alkalmasságim. A tesin tulajdonképpen a legalapvetőbb dolgokat kell megcsinálni, pl zsámolyokon átugrálni, dobbantóról elugrani, ziccer dobás is volt azt hiszem, illetve egy pár körös futás után önálló bemelegítés, fekvőtámasz, felülés. De ne gondolj nagyon megerőltető, bonyolult feladatokra ettől nem kell félni, mindenki át szokott menni.

Éneken ha jól tudom ki kell választani 10 dalt, pl Pál Kata Péter, Süss fel nap (ilyen szintű dalokra gondolj), amelyek közül 2 vagy 3 db-ot kiválaszt majd a tanár hogy énekeld el. Illetve dúdolhat/énekelhet különböző dallamokat amiket neked ugyanúgy vissza kell dúdolni/énekelni. Itt sem néznek tulajdonképpen semmi egetrengető dolgot, hisz nem énekesnek készülsz, csupán arra kíváncsiak van-e ritmusérzéked,nagyjából eltalálod-e a megfelelő hangokat, hogy később tudj szebben és tisztábban énekelni.

A beszédnél pedig kapsz egy ismeretlen szöveget, amit fel kell olvasni. Ennél pedig azt nézik mennyire beszélsz szépen, tagoltan, hangsúlyozol-e, érthetően olvasol-e, nem vagy pösze vagy dadogós stb. Ha megakadsz olvasás közben párszor, akkor sem szedik le a fejed.:)

De azt hozzáteszem hogy egyetem válogatja, nekem pozitív tapasztalataim voltak pedig az éneknél én is izgultam, de kedvesek és segítőkészek (általában) a tanárok.

2019. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már túl vagyok rajta :) Az énektől egyáltalán nem féltem, az volt a leghúzósabb :o Illetve beszéd alkalmasságin kicsit zavarba jöttem, mert a szöveg átfutása után volt benne egy számomra teljesen ismeretlen kifejezés. Rendkívül kellemetlennek éreztem, hogy mielőtt olvasni kezdek, meg kell kérdeznem, hogy mit jelent. Szerencsére teljesen kedvesen állt hozzá a vizsgáztató, talán még értékelte is, hogy szeretném érteni, mit olvasok.
2019. jan. 29. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!