Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki jogászként vagy...

Ha valaki jogászként vagy orvosként valamilyen szakvizsgát tesz, akkor automatikusan kap nagybetűs Dr. Címet, vagy az csak PhD után jár?

Figyelt kérdés
(A jogi és orvosi szak után ugye kisbetűs dr. jár.)

2019. jan. 24. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

A címeket a helyesírás szabályai szerint kell írni kis vagy nagy betűvel. Ha mondat elején van, címzésben, feliratban, akkor naggyal írod, ha közben, akkor kicsivel. És ez teljesen független attól, hogy a diplomához jár a cím, vagy tudományos fokozatról van szó.


Régebben a köznyelvben terjedt el olyan kifejezés, hogy kisdoktori meg nagydoktori, de ezeknek már lassan 30 éve semmi létjogosultsága nincs.

Amire te gondolsz, az valószínűleg a tudományos fokozat, de azt szakvizsgával sem kap orvos, arra ott a PhD cím, minden másra meg a doktori, amit pedig a helyesírás szabályai szerint kell kicsivel vagy naggyal írni.

2019. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Nem vitatkozok az elsővel, mert nem vagyok benne biztos, de én úgy tudtam, hogy a nagy Dr-hez PhD kell, és onnantól már ha a mondat elején, ha a mondat közepén van is naggyal írandó. Szakvizsga után marad a kicsi dr.
2019. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Metionin ***** válasza:
21%
Én is úgy tudom mint az előző. PhD után Dr., szakvisga után dr.
2019. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Akkor rosszul tudtátok:


[link]

2019. jan. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
100%
Mindig tanul az ember, köszi előző!
2019. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

jogász = dr

orvos= Dr

2019. jan. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó, nagy hülyeséget írtál.

Foglalkozásdoktori mindig kis "dr." minden doktori végzettséggel járó szakmánál, szakvizsga után is. "Dr." a tudományos doktori, PhD kell hozzá, illetve mondatkezdés esetén írunk "Dr."-t foglalkozásdoktorinál is.

2019. jan. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%
#2 nem kötekedni akarok, de a Neptun rendszerben is különbséget tesznek, nemrég vettem észre. A PhD fokozattal rendelkező tanáraim "Dr."-el vannak feltüntetve, míg akik nem, azok "dr."-el. Orvosi pecséteken szintén így van.
2019. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Most nem tudom ezért miért kellett lepontozni, csak leírtam egy észrevételt. 😀
2019. febr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!