Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik budapesti egyetemen a...

Melyik budapesti egyetemen a legjobb a szociológia szak?

Figyelt kérdés

Nálam az ELTE és a Corvinus esélyes, de nem igazán néztem meg a többi suliban ezt, ám most kíváncsi lennék rá, hogy ti mit gondoltok erről?

Tehát melyik budapesti egyetemen oktatják a legjobban a szociológiát?



2019. jan. 25. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
ELTE
2019. jan. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Csak is az ELTE! :))
2019. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! 😃 Ez elég egyöntetű válasz volt. Nincs kétség, ELTE! 😀

Annyi kérdésem azért még lenne, hogy mik a kilátások? Mennyi a keresetük a frissen végzett diplomásoknak és akik évek óta benne dolgoznak?

2019. jan. 25. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Eltén végeztem 8 éve, állítólag itt a legjobb az elméleti képzés, a Corvinus a gyakorlatiban jeleskedik.

Viszont én biztos nem tanulnám ezt újra mert nem piacképes, Budapesten, külföldön még el lehet vele helyezkedni, de vidéken kb. kiröhögnek hogy cocológus mi az.

Munkám van ugyan, de sokáig inkább szocmunkás-gyógypedagógiai munkát végeztem, a mostani munkámnak pedig szinte semmi köze nincs hozzá. Felvettek mert van diplomám, de a fizetésemen ez nem látszik, hamarosan tanulok mást és odébb is állok.

2019. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Elte
2019. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképpen szociológiát szeretnél tanulni, akkor egyértelműen elte. De szerintem gondold még át. Én ott végeztem ezen a szakon alap- és mesterképzésben is, és nagyon nehéz vele diploma után boldogulni. Azt javaslom, hogy legalább a 2. évtől kezdj el egyetem mellett dolgozni olyan területen, ami érdekel. Pl. adatelemzés, közvélemény-kutatás, HR. Diákként még könnyű bekerülni. Viszont a diplomád semmit nem fog érni, ha "csak" a kötelező szakmai gyakorlatokat csinálod meg, mert sajnos telített a piac és azokra az állásokra, ahová jelentkezhetsz ilyen diplomával, sok más diplomával is lehet menni. Így az a döntő, kinek van sok, releváns szakmai tapasztalata.
2019. jan. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Két szak között filózok. Tanári vagy szociológia? Nem tudom melyik éri meg jobban. A szociológiával eltudnék helyezkedni külföldön, de a tanárival sajnos nem, főleg hogy államilag támogatottra szeretnék menni, és elég sok időt kell lehúzni itthon emiatt. :/ Nem tudom ... Teljesen tanácstalan vagyok ezügyben. :/ Láttam, hogy keresnek adatelemzőket 600.000 forintért itthon is a multik, ám nem tudom mennyire állna az a világ közel hozzám. Mások azt mondják rólam, hogy az én előnyöm az, hogy nagy szívem van, empatikus vagyok, segítőkész, és hogy emiatt az ilyen és ehhez hasonló területeken nem érezném jól magam, kiégnék, míg a tanárival sok szabadidőm lenne, a magam ura lennék, és ezek a tulajdonságok inkább odavalók lennének. Ti mit gondoltok?

2019. jan. 29. 21:14
 8/10 anonim ***** válasza:

az adatelemzés az magas szintű matematika, ha nem vagy nagyon jó matekból akkor felejtős.


Ha ilyen segítőkész empatikus típus vagy akkor gondolom inkább emberekkel akarsz foglalkozni, az alapján amit mondasz szerintem tanárnak menj. Igazából bármilyen munkát találsz a szociológia területén, nem olyan lesz amiben közvetlenül az embereknek fogsz segíteni, tényleg valószínűleg ilyen piackutató helyeken tudnál dolgozni, ha hivatásos szocioógus akarnál lenni aki kutat meg ilyenek, ahhoz Phd kell.

2019. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Ja és a szociológia diplomával nem tudnál elhelyezkedni külföldön, akkor külföldi mester diploma is kelleni fog.
2019. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem így sokkal inkább tanárira menj, ha mesés fizetés nem is lesz, biztos állásod lesz, és talán a burnout sem fog annyira fenyegetni, mint mondjuk adatelemzőként...
2019. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!